Million Dollar App Site verkoopt pixels aan apps
In navolging van de Million Dollar Homepage, een website die wereldberoemd werd met het simpele concept van het kopen van pixels als advertentieruimte, is er nu ook een Million Dollar App Site. Deze site heeft hetzelfde idee; je kunt pixels kopen om op te adverteren. Bij de Million Dollar Homepage kon iedereen pixels kopen, de Million Dollar App Site is alleen bedoeld voor iPhone apps.
De Million Dollar Homepage, zo genoemd omdat er een miljoen pixels voor 1 dollar per stuk te koop waren, was in 2005 een doorslaand succes. Het idee sprak adverteerders aan, vooral toen de media er massaal aandacht aan ging besteden. De bedenker van de website, Alex Tew, werd geroemd om de originaliteit en eenvoud van zijn idee.
De Million Dollar App Site heeft dit idee dus toegepast op iPhone apps. Adam Friedman, de oprichter van deze site, hoopt natuurlijk dat dit net zo’n succes wordt als de Million Dollar Homepage. De website is opgebouwd uit vierkantjes van 33 bij 31 pixels en kunnen worden gekocht voor $14 per stuk. Technisch gezien is dit geen miljoen dollar, maar een kniesoor die daar op let. Wanneer je de eigenaar van zo’n vierkantje bent kun je hem later ook weer verkopen, dus het kan een goede investering zijn.
Volgens Friedman was het probleem met de Million Dollar Homepage, dat er heel veel kleine banners voor zo’n beetje ieder product waren. “De iPhone apps hebben allemaal hun eigen vierkantje, dit maakt het een win-win formule, waar developers een ideaal platform hebben om hun nieuwe app te promoten”. Volgens ons is het probleem met de Million Dollar App Site dat de belangrijkste reden voor het succes van zijn voorganger, het unieke van het concept, niet voor dit idee geldt.
Via: Pocket Gamer
Deze lijsten zijn gebaseerd op afgelopen week. Een aantal van de toen gratis apps heeft inmiddels weer een prijskaartje.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Kansloos, maar zal ongetwijfeld een zakcentje opleveren voor die knul.
denk dat het best succesvol gaat worden, alleen wel laag datie andermans idee zeg maar “pikt”.
@sacds: Beter goed gejat dan slecht bedacht.
Nu nog een app ervoor: die dan wel gratis moet aanbieden anders koopt niemand het!
Ach, ik zeg maar zo “beter goed gejat, dan slecht bedacht!”.
Dit werkt maar 1 keer. Alleen bij degene die het bedenkt, als eerste uitvoert en de publiciteit weet te halen.
Deze knul heeft dus ook publiciteit, anders zou je dit nu niet lezen…
Hemel! Wat een ongelooflijke lelijke site. Daar kom je nooit meer terug dus.
Oer lelijk en nog meer kritiek
echter – als al die gevulde vlakjes allemaal al betaald zijn is dat wel effe $16.500 bij elkaar op dit moment! en al halverwege een volledig gevulde grid
Dit bestaat al zeker een jaar, een beetje laat iPhoneclub…
Zal best meevallen, want als je kijkt bij Press is begin mei het eerste dat er ergens over geschreven is… Meestal gaat dit toch wel vrij snel en niet pas na een jaar.
@ frog
Ga nu niet zo populair lopen doen. Als je vindt dat deze website te laat met nieuws komt, ga dan gewoon weg hier.
Uiteraard weet iedereen dat je liegt. Dit (in deze vorm) bestaat nog niet zo lang.
Misschien dan in het vervolg zelf iets bijdragen of aanleveren i.p.v. lekker laf achteraf comentaar gaan lopen leveren op mensen die prima werk leveren en je altijd van de laatste nieuwtjes voorzien. Ik wordt dat geouwehoer als “dat kon ik gisteren al daar en daar lezen” zo vreselijk zat!
Back in topic: Ik begrijp niks van dit hele concept (de originele million dollar site ooit nooit begrepen). Wat is precies het voordeel om hier advertentieruimte te kopen? Waarom zou iemand naar een site gaan met niets anders dan reclame? Ik heb die million dollar site nooit gezien, ook geen behoefte de links naar deze kopie te volgen, dus waarom precies steken mensen geld in iets waar ze waarschijnlijk alleen zelf komen?
@Jean-Paul Horn: Ongeveer een jaar geleden kwamen een vriend en ik het idee om dit te maken. Wij zijn toen op internet gaan zoeken en kwamen er al snel achter dat dit al bestond. Ik weet 100% zeker of dat precies deze site was, maar een alternatief bestaat i.i.g. een behoorlijke tijd. Ik zal kijken of ik een linkje voor je kan vinden.
Ik heb het gevonden. De site die ik bedoelde is http://www.thousandapps.com/. Die site is al meer dan een jaar oud.
@Ruben: Een beetje laf vanachter mijn computer? Ik probeer de auteur op dingen te wijzen waar ik het niet mee eens ben. Het is zeker net klagend bedoeld. Ook denk ik dat ik op het forum genoeg bijdraag.
@Frog – Ik zie graag een nieuwslinkje of ander bewijs waaruit blijkt dat dit al een jaar bestaat?