Apple diende een paar dagen geleden een patent in voor een scherm dat rondom doorloopt. Zo wordt het mogelijk om het schermoppervlak te maximaliseren, zonder dat je kolenschoppen nodig hebt om de telefoon vast te houden. Nickolay Lamm en Matteo Gianni gingen meteen aan de slag om een 3D-rendering te maken van het idee. Ze zeggen: “Zo’n design zou kunnen verschijnen bij de iPhone 6 of 7, of misschien nooit”. Zelf zijn de designers eerder sceptisch.
Ze zeggen: het ziet er cool uit, maar het zal Apple op langere termijn geen voorsprong op de concurrentie geven. Ook al wordt het wel eens tijd dat smartphones er anders uit gaan zien dan de huidige eenheidsworst van telefoons die allemaal op elkaar lijken.
De designers namen bij het maken van onderstaande rendering de volgende punten uit de patentaanvraag in overweging:
- Geen homeknop en volumeknoppen.
- Een illusie van diepte, waardoor een 3D-ervaring ontstaat.
- AMOLED-scherm.
Het concept gebruikt beide kanten van het toestel als scherm. Het originele patent werd al in 2011 ingediend, maar werd nu pas gepubliceerd. Lamm en Gianni denkt dat Apple nieuwe grenzen moet verleggen met nieuwe producten, zoals het bedrijf onder Steve Jobs deed. Het radicaal andere design van deze smartphone zal Apple niet zo snel proberen.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Apple
Apple is het bedrijf achter de iPhone, iPad, Mac, Apple Watch en de andere mooie producten die we op iCulture bespreken, maar ook de vele diensten zoals de App Store, Apple Music, Apple Pay, iCloud en meer. Lees meer over Apple's CEO Tim Cook en de andere Apple-topmensen, hoe je contact opneemt met Apple Support en de Apple Stores in Nederland en België.

- Alles wat je wil weten over Apple
- Apple Park, het hoofdkantoor van Apple
- Apple's managementteam
- Alles over Apple CEO Tim Cook
- Alles over de iPhone
- Alles over de iPad
- Alles over de Apple Watch
- Alles over de MacBook
- Contact opnemen met Apple Support
- Apple Stores in Nederland: Amsterdam, Haarlem, Den Haag
- Apple Stores in België: Brussel en verder
- Alles over Apple's diensten
Wat een onzin.
Sow! Ik zeg 1 ding: Leejluk!
Het idee is misschien niet zo verkeerd, maar deze uitwerking is echt om te huilen.
De onderkant lijkt een beetje op de Lumia 920
Als een volgende iPhone er zo uit gaat zien, dan stap ik met pijn in het hart over naar Samsung 😉
Ik heb wel betere ideen gezien dan dit. Het is leuk gevonden maar gaat denk ik niet werken daarnaast is er een toestel wat op yt rondgaat waarbij er een buigzaam scherm gebruikt is zodat je een soort info balk aan de zijkant van het toestel krijgt om info af te lezen < denk dat dat een beter idee zou zijn als ze het toepassen p het huidige iPhone5 design… Maar goed we blijven gissen en hopen en al met al al zouden ze dit maken zullen er mensen zijn die het willen gezien het een Apple product is…
@Jasper: Succes ermee
Zouden ze dit niet maken voor een eventuele Iwatch? Anders big fail!
Ik moet even naar de wc wordt er kots misselijk van
En ik vind de Lumia dan altijd weer erg sterk op oude iPod Mini’s lijken.
Dat vind ik nu fout aande iPhone 5: die zwarte randen, Apple kan de phone even groot houden maar het scherm groter maken, zonder die lelijke randen dus, volledig scherm aan de zijkanten.
@Jasper: Ja want die hebben toch zo’n mooie telefoons he
Veel te dik. Gelukkig is dit maar een concept
Hoe houd je een telefoon vast dat helemaal uit touchscreen bestaat?
@Zaandammer: ahahah lelijk zeker weten lelijk. 🙂
Ja, en niet ontworpen door Apple zelf. Want een patent indienen is NIET hetzelfde als het maken van een ontwerp….
Waarom? Waarom zou je dit überhaupt willen?
Lijkt wel een foute brillenkoker
redelijk briljant met veel mogelijkheden, pop up camera erin (slechts een nodig, geen voor en achterkant ) die ook als steun kan fungeren in landscape modus, kun je met 2 personen tegenover elkaar dezelfde video bekijken, of als doorloopscherm in portretmodus die een vloeiende dia show laat zien voor allen die naast en/of t/o de telefooneigenaar staan.landscape boeken lezen zonder vegen je bladzijde omslaan alleen telefoon doorkantelen … 2 applicaties tegelijktijdig draaien .. ik zit vaak continue te wisselen tussen b.v. de muziek/Apple tv app en de app voor mijn versterker of die voor mijn tv … en zo zijn er veel toepassingen te bedenken.
Ik vindt het zeer ok dit nwe model.. Iedereen heeft de iPhone nagemaakt vooral de Koreanen.. Dat heb ik altijd al walgelijk gevonden, het gebeurde vroeger met ook met cosumenten eletronica, en Ikea doet hetzelfde op meubel gebied..
behalve heet het design dan ‘smörrebröd’ ofzo, kitsch noemen we dat thuis. Let maar eens op hoe snel deze wordt gekopieerd mocht dit de nwe iPhone worden?
@Dennis: Je zei er al 6.