Elevation Dock met wat geknutsel aan te sluiten op iPhone 5

De Elevation Dock kan met een hoop geknutsel aangesloten worden op de iPhone 5. Dit ontdekte Oliver Nelson. Hierdoor moet je aansluitingen op de Elevation Dock en een Lightning-kabel vijlen.
Bastiaan Vroegop -

Elevation Dock 1De Elevation Dock voor de iPhone maakt gebruik van een 30-pins connector, waardoor hij niet compatibel is met de iPhone 5. Dat je met een beetje creativiteit de dock alsnog een Lightning-aansluiting kan geven bewees Oliver Nelson onlangs, zo ontdekte The Next Web. Hij verwijderde de 30-pins kabel uit de Elevation Dock en vijlde de uitgang op de dock om er voor te zorgen dat er een Lightning-kabel er strak in past.


Later vijlde Nelson ook de buitenkant van de Lightning-aansluiting van de kabel, zodat hij makkelijker aan te sluiten en te verwijderen is. Het resultaat blijft stevig genoeg zitten, waardoor je de Elevation Dock goed met de iPhone 5 kan gebruiken. Wel staat de iPhone 5 volgens Nelson iets hoger dan gewild.

Elevation Dock 2

Nelson’s succesvolle geknutsel is waarschijnlijk goed nieuws voor alle Elevation Dock-bezitters die overwogen om hetzelfde te doen. Er zijn er op het moment aardig wat in omloop: het Kickstarter-project voor de dock zamelde begin dit jaar bijna 1,5 miljoen dollar in. Daarmee was het voor een tijdje één van de meest succesvolle projecten op Kickstarter. 12.521 mensen staken geld in het project.

De aanpassing die Nelson maakte benadrukt een grotere kwestie: veel oude iPhone-docks werken niet zomaar met de iPhone 5. Je kunt een adapter kopen om de Lightning-poort aan te sluiten op een 30-pins aansluiting, maar bij docks zoals de Elevation Dock lost dit niet veel op: deze zijn gemaakt om je iPhone van dichtbij vast te houden, iets dat niet lukt met een dikke adapter tussen de twee in.

Reacties: 13 reacties

  1. Toch een kruepele oplossing; hét point of sale van de elevation dock is in een keer verdwenen.

  2. Ik moet mijn Elevation Dock nog steeds krijgen… Overigens zijn ze daar nu ook bezig met een Lightning aansluiting.

  3. Het gaat een beetje nergens over.
    Maar vooruit; als hij er blij mee is. 😉

  4. dit is echt een sneu verhaal, 1.5 miljoen ophalen voor een product dat zodra het in productie is gegaan is achterhaald. Nu zal er waarschijnlijk ook wel een iphone 5 model gemaakt kunnen worden, maar toch jammer voor de early funders die overstappen naar de 5.

  5. Heeft iemand toevallig een dock gevonden voor de iPhone 5 in de stijl van Apple? Ik ben hier naar op zoek.

  6. Wacht helaas nog steeds om mn elevation dock, hopelijk is hij een deze dagen er.

  7. ik vind het al knap dat hij een iphone heeft.
    Ik kan hem nergens kopen.

  8. Ik heb zelf ook een elevation dock. De makers hebben beloofd een iphone 5 aansluiting te gaan maken en deze kan later ingebouwd worden. Ik vind het overigens een geweldig mooi product. Ik kan eindelijk mijn iphone verwijderen zonder dat de dock eraan vast blijft hangen. En het ziet gewelidig uit !!!

  9. Origineel geplaatst door Bas
    dit is echt een sneu verhaal, 1.5 miljoen ophalen voor een product dat zodra het in productie is gegaan is achterhaald.

    Ja want iedereen stapt over op een iphone 5 en alle vorige versies van de iphone zullen niet meer gebruikt worden …

  10. Origineel geplaatst door Karel-Willem
    Het gaat een beetje nergens over. Maar vooruit; als hij er blij mee is.

    helemaal mee eens! deed ik al toen ik mn eerste smartphone had! (htc P3300) heb ik ook m’n dockingstation van m’n sonyericsson “aangepast” naar miniusb! 10 jaar geleden! (ok beetje overdreven misschien…..8 jaar geleden;)) btw ik wacht ook op de accesoires voordat ik evt. overstap op de iPhone 5! ( en de jailbreak)

  11. In februari de groene Elevation dock besteld, 3 dagen geleden dan eindelijk een verzendbevestiging gehad. Als ze niet snel met een lightning uitbreiding komen gaat hij zo door naar Marktplaats…

  12. Heb dit zo ook gedaan met mijn made in China Dock 😀

  13. Heb mijn Elevation Dock vorige week pas ontvangen. Vooralsnog staat hij nu bij mijn vriendin op het nachtkastje voor haar 4S maar hij was eigenlijk voor mijzelf bedoeld. Nu wachten op mijn iPhone 5.

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.