Het scannen en importeren van geprinte data werkt in Excel voor iPhone. Je gebruik hiervoor de camera, waarna de computerbeelden met machine learning worden omgezet naar een digitaal bestand. Je kunt deze spreadsheet daarna gewoon bewerken, alsof je de data handmatig had ingevoerd. De functie heet Insert Data From Picture en is beschikbaar in 21 talen die het Latijnse alfabet gebruiken. Eerder zat de functie al in Excel voor Android.
Elke goed geformatteerde hoeveelheid data in tabelvorm is te scannen en om te zetten naar een spreadsheet. Het kan gaan om een werkbriefje, een balans of een tijdschema van de bus. De functie is ontwikkeld door de Microsoft-teams in Servië en India.
De teams willen dezelfde functies ook naar andere onderdelen van Microsoft Office brengen, bijvoorbeeld om een handgeschreven notitie om te zetten naar een bestand voor de tekstverwerker Word. In OneNote heb je al dergelijke tools die handgeschreven tekst herkennen.
Microsoft gebruikt meerdere technieken, waaronder uiteraard optical character recognition (OCR), maar ook technieken om de layout te herkennen. In Office Lens en de Seeing AI-app werden ze eerder al gebruikt. Om de functie te gebruiken heb je Office 365 nodig en een iPhone. Later komt het fotograferen van spreadsheets ook beschikbaar op de iPad.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- AI gebruiken met de iPhone 3GS? Met deze app lukt het (11-04)
- WhatsApp verbetert oproepen op drie manieren: dit is nieuw (10-04)
- Eindelijk: 'Meta werkt aan Instagram-app voor iPad' (09-04)
- Apple brengt nieuwe Mac- en Vision Pro-app uit: dit kun je met de Immersive Video Utility (08-04)
- WhatsApp krijgt extra beveiligde chats: zo krijg je meer privacy (07-04)
Ik heb net een paar afbeeldingen van eenvoudige tabellen gedownload en ingelezen in Excel van mijn iPhone. Bijna geen enkele celinhoud wordt herkend. Er bestaat wel de mogelijkheid om te corrigeren en inhoud toe te voegen tijdens het importeren. Maar veel tijdsbesparing levert dat niet op. Sterker… je kunt net zo goed zelf een tabel aanmaken.
Hier lukt het thans wel met gewone eenvoudige tabellen.
Had foto’s gemaakt van eenvoudige tabellen met cijfers en tekst uit een boek en deze worden perfect omgezet in excel.
Iemand nog problemen om te swipen naar verschillende tabs op een iPad Pro 11?
Zonder die homebutton swipe ik vaak naar een andere app ipv tabblad.
Leuk toekomstbeeld voor early 2000, maar waar ga je dit toepassen? Excel is al digitaal en is eenvoudig digitaal uit te wisselen en bekijken op alle apparaten.