WhatsApp, Instagram én Facebook Messenger zijn allemaal in handen van Facebook. Met alle drie de apps kun je chatgesprekken voeren, maar deze staan nu nog helemaal los van elkaar. Volgens The New York Times is Facebook van plan om daar verandering in te brengen.
‘WhatsApp, Instagram en Facebook Messenger chats gecombineerd’
Door de chats te combineren, krijgt Facebook meer controle over alle chats die verstuurd worden via de verschillende apps. Dat zou dus betekenen dat je via Facebook ook WhatsApp-berichten kan versturen en via Instagram contact kan zoeken via een gebruiker op Facebook Messenger. Momenteel werken Facebook Messenger en Instagram al samen, want je kan de accounts aan elkaar koppelen. Hierdoor synchroniseer je je Instagram-contacten met Messenger. WhatsApp staat echter nog volledig op zichzelf, hoewel er wel statistieken uitgewisseld worden tussen WhatsApp en Facebook.
WhatsApp is van deze chatapps momenteel de enige waarbij standaard alle berichten via end-to-end-encryptie versleuteld zijn. Volgens de bron betekent dit dat ook de twee andere chatapps end-to-end-encryptie krijgen. Hierdoor heeft Facebook geen inzage in de inhoud van je berichten. Het zou in Facebook wel meer inzage geven in statistieken van haar gebruikers. Facebook zou volgens de bronnen opnieuw moeten kijken hoe de basisfuncties van de drie apps werken om ze te kunnen combineren.
Facebook heeft nog niet gereageerd op het gerucht, maar geeft wel aan dat ze ‘de beste chatapps willen bieden die er zijn’. Ze bevestigen dat ze ook andere chatapps dan WhatsApp willen versterken met end-to-end-encryptie. Sinds de overname van WhatsApp door Facebook is er onder gebruikers veel onrust over wat dit betekent voor de privacy. Er is een schakelaar om te voorkomen dat WhatsApp data deelt met Facebook, maar dit kan je alleen in de eerste paar weken van een WhatsApp-account uitschakelen.
De bezorgdheid rondom je privacy lijkt zeker niet ongegrond. Eerder vertrok WhatsApp-oprichter Jan Koum al bij Facebook vanwege een privacyruzie. Vanwege het grote datalek een jaar geleden riep de andere WhatsApp-oprichter Brian Acton op tot #DeleteFacebook.
Twijfel je nu al of je WhatsApp nog langer wil gaan gebruiken? Check dan ons overzicht van veilige chatapps voor iPhone, waarbij je verzekerd bent dat Facebook niet weet met wie je praat.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- WhatsApp gaat spraakberichten vernieuwen: dit verandert er (28-04)
- WhatsApp vanaf nu met extra beveiligde chats: zo krijg je meer privacy (23-04)
- Betalen om je account te delen? Ook bij HBO Max zul je eraan moeten geloven (en zoveel betaal je in de VS) (23-04)
- Instagram brengt Edits-app uit: nieuwe videobewerker voor content creators (en dit kun je ermee) (23-04)
- Deze apps laten zien hoe je elke video kan afspelen op je CarPlay-scherm (maar Apple wil het niet) (22-04)
Instagram is een populair sociaal netwerk voor het delen van foto's, video's, stories en meer. Ontdek alles over de functies zoals Instagram Stories, gezichtsfilters en live video's. Zo haal je meer uit Instagram en krijg je meer likes.

- Alles over Instagram op de iPhone
- Instagram Stories maken en bekijken
- Instagram Reels
- Alles over Instagram video's
- Betere foto's maken voor Instagram
- Tips voor Instagram: meer foto's, meer likes
- Meerdere foto's tegelijk delen op Instagram
- Instagram op de iPad gebruiken
- Meerdere Instagram-accounts gebruiken
- Instagram beveiligen met tweestapsverificatie
Als dat zou inhouden dat ik via een omweg weer zichtbaar ben op Facebook ben ik weg bij whatsapp.
Koop ik wel een postduif….
Doei doei whatsapp, dan maar minder bereikbaar voor mijn vrienden met android. Gebruik het toch bijna nooit.
WhatsApp had nooit in handen moeten komen van Facebook. Als dit echt doorgaat verwijder ik mijn WhatsApp en blijf ik lekker bij iMessage. Wacht dan liever op het nieuwe ‘sms’ protocol.
Hmmmm, nog makkelijker data vergaren. Ben ik blij dat ik 2 jaar lang al Facebook, Instagram, WhatsApp loos ben. Dat een ander Facebook gebruikt moet deze zelf weten, maar ze gaan maar lekker smsen, bellen of mailen om met mij in contact te komen. Misschien dat we nog verder terug moeten, namelijk met pen en papier. Back to analog
K ga wel weg als dit officeel word
Bye Bye Privacy!
Hopelijk voeren ze dit heel snel door zodat er nog meer mensen weggaan en eens gaan kijken naar alternatieven.
Gewoon opnieuw een poging om alsnog toegang tot contactgegevens te krijgen van andere apps.
Dit wordt de ondergang van whatsapp
Laten we het hopen
Maar denk dat iedereen gewoon bij WA blijft (helaas)
Zit er echt over na te denken om het te verwijderen
Maar geloof niet dat mensen speciaal voor mij signal threema of telegram gaan installeren
Zo groot is het verschil met de huidige situatie toch niet. Die informatie wordt achter de schermen toch al lang gecombineerd
Dus laat maar komen!!! Ik kan niet wachten!
Denk je? Helaas, ik geloof er echt niet meer in. Volksverhuizing naar Telegram in maart 2015 is mislukt. Mensen vonden het best zo en ook teveel mensen denken dat Rusland iets te maken heeft met Telegram. En betere alternatief Signal is nooit echt van grond gekomen. En wat nu? “Ach, ik heb toch niks te verbergen” en “als je zoveel privacy wilt, moet je stoppen met internet” mentaliteit zit er bij veel mensen ingebakken.
Hoe bedoel je? Al je gegevens waren toch al bekend bij Facebook hoor…
Er is niks mis met dat dit soort bedrijven geld willen verdienen en daarom de data verzamelen en analiseren. Ik zou het wel erg vinden als ik voor deze diensten zou betalen en dat ze dit alsnog zouden doen.
Ik blijf het geweldig vinden. Al die mensen die iedere keer maar roepen dat ze (nu echt, jaaaa nu eeecht) opstappen.
En later blijven ze gewoon te zijn gebleven. Gewoon WhatsApp, Facebook etc zijn blijven gebruiken.
Heerlijk
Heb gelukkig Line nog
Ik heb nog gelukkig mijn mond nog, en als het echt digitaal moet de mail nog…..
Haha echt he…. schreeuwerds.
Top alles in 1. Gebruik alleen whatsapp en Facebook Messenger.
WFC de info die ik stuur mogen ze gerust weten, waarom iedereen zo paniekerig doet snap ik niet hoor ? Sturen jullie zoveel geheime data rond die niet mag geweten worden !?
@Scoozy: Het is niet dat het geheim is ofzo dat niet, het gaat Facebook/google enzo gewoon niks aan wat ik doe.
Zij hoeven niet te weten dat ik vandaag een verjaardag heb, en naar de kapper ben geweest enzo als voorbeeld.
Benieuwd of dit de ondergang gaat worden, als ze het echt gaan combineren,
Dan ga je echt 1 grote lompe app krijgen, met zoveel functies ik totaal niet wil.
Een poosje geleden was ik met een vriend over een bepaald product aan het praten, even later toen hij thuis was gekomen en Facebook opende op zijn iMac verscheen er een advertentie over precies dat product! Niks even gegoogeld of andere activiteiten over dat product. Alleen gepraat. Dit vind ik toch wel serieus creepy. Kijk ik weet dat er overal data terecht komt als je zoekt naar een product of vakantie oid, maar als ze ook nog met je meeluisteren is dat voor mij een bridge too far.
Nooit het filmpje “google always listening” gezien?
Kijk je wel eens hunted? Privacy is al lang weg hoor.
Vind het juist wel handig. Alles via 1 app te gebruiken. O ja privacy, dream on mensen. Privacy is zo jaren 90. 😉