Fitbit, de maker van de activiteitentrackers en smartwatches, gaat gebruikmaken van Google’s nieuwe Cloud Healthcare API. Hierdoor kunnen gegevens van deze apparaten bij zorgverleners terechtkomen. Fitbit is daarmee niet het eerste bedrijf dat de koppeling wil maken tussen haar producten en ziekenhuizen.
Fitbit wil gegevens delen
De fitnesstrackers van onder andere Fitbit verzamelen allerlei bruikbare data. Denk hierbij aan het meten van je hartslag. Dit soort informatie is niet alleen handig voor jezelf, maar kan ook van pas komen bij specialisten, bijvoorbeeld voor het vaststellen van aandoeningen. Google heeft daarvoor een de Cloud Healtcare, een tool waarmee dit soort gegevens verzameld kunnen worden, zodat dit gebruikt kan worden door zorginstellingen.
Fitbit gaat hiervoor gebruikmaken van een soort dashboard, zodat zorgverleners allerlei informatie van patiënten kunnen verzamelen en bekijken. Via dit dashboard kan bijvoorbeeld gecommuniceerd worden met de patiënten, maar het werkt ook samen met patientendossiers voor een completer beeld van de gezondheidstoestand van een patiënt. Dit type dashboard is ontstaan uit een overname van Twine Health, dat Fitbit in februari over nam. We weten nog niet in hoeverre dit uiteindelijk ook voor Nederland van toepassing is, maar het is desalniettemin een interessante ontwikkeling.
Meer koppelingen met je gezondheidsgegevens
Behalve Fitbit wil ook Apple steeds meer doen met je gezondheidsgegevens. In iOS 11.3 introduceerde Apple in de Gezondheid-app bijvoorbeeld de Medische dossiers. Apple werkt hiervoor samen met enkele Amerikaanse ziekenhuizen en zorginstellingen, zodat data uitgewisseld kan worden via de iPhone. Met tools als HealthKit, CareKit en ResearchKit wordt gezondheid een steeds belangrijker onderdeel voor Apple. Er zijn al allerlei apps die gemaakt zijn met ResearchKit, waarmee informatie voor wetenschappelijk onderzoek verzameld wordt. In Nederland is er bijvoorbeeld de ReumaMeter-app die samenwerkt met ResearchKit.
https://www.iculture.nl/gids/researchkit-apps-onderzoek-ziektes/
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Weekend kijktips: Andor, You, Hakken over de Sloot en meer (26-04)
- Meta gaat AI trainen met gebruikersfoto's en -reacties: zo zorg je dat jouw gegevens niet gebruikt worden (24-04)
- Betalen om je account te delen? Ook bij HBO Max zul je eraan moeten geloven (en zoveel betaal je in de VS) (23-04)
- Weekend kijktips: Jane, Amsterdam Centraal 24/7, The Last of Us en meer (19-04)
- Waarom je geen Apple Intelligence kan gebruiken in WhatsApp en Instagram (en andere apps) (17-04)
Gezondheid
De Gezondheid-app op je iPhone en iPad verzamelt allerlei data over je workouts, gewicht, hartslag en andere medische gegevens. Apps met ondersteuning voor HealthKit kunnen ook gegevens uitlezen en toevoegen aan de Gezondheid-app. De Gezondheid-app verzamelt ook allerlei gegevens van metingen van je Apple Watch, zoals je hartslag, slaapfases, verbrande calorieën, etcetera. Ontdek hoe je meer uit de Gezondheid-app haalt!

- Alles over Apple's Gezondheid-app
- Gezondheidschecklist op iPhone invullen
- Gezondheid-data synchroniseren met iCloud
- Backup van Gezondheid-data maken in iTunes
- Voorkomen dat de Gezondheid-app bewegingsdata verzamelt
- Medische ID instellen in de Gezondheid-app
- De beste HealthKit-apps voor de Gezondheid-app
- Apps toegang geven tot de Gezondheid-app
- Gezondheidsdata delen met vrienden
- Symptomen van ziektes in de Gezondheid-app
- Tandenpoetsen en de Gezondheid-app
- Oogrecept vastleggen
- Apple Watch en gezondheid
Zijn die metingen allemaal betrouwbaar genoeg om er een diagnose uit te kunnen bepalen?
Zolang ze me maar per zorgverlener expliciet toestemming vragen. Dan kan ik tenminste zelf beslissen. Maar als het via een ‘algemene toestemmingsbutton’ doen, gaat mijn Apple Watch de vuilnisbak in.
@Flieps: Helemaal eens! Vind trouwens dat die omgekeerde toestemming er bij wet moet komen voor alles! Ook voor automatische afschrijvingen bij banken.
Oké creepy !!
Straks kan je zorgverzekeraar zien welke boodschappen je doet en alle andere dingen via je smartwatch. En dan krijgen we straks de ‘Amerika praktijken’ dat een zorgverzekeraar of zorginstelling je weigert te helpen.
Ik word hier niet blij van
@Suzanne: En dan zien ze dat je vaak slecht eet, dan gaat je zorgverzekering duurder worden.
Omg… ik heb echt letterlijk net twee dagen de fitbit versa… ik zie eerder dat de zorgverzekeraars mij meer gaan laten betalen omdat ik een koekje te veel gegeten heb vandaag…
Mag ik alsjeblieft een keer zelf belalen wat ik wil!? Ik heb €200 betaald, dan hoef ik geen ander gezeik… ook niet van Apple aan wie ik nog veel meer betaal. Nog even en ik moet eerst een darmonderzoek laten doen om op een openbare wc mn ding ff te doen… zucht!
Los van of je het ermee eens bent of niet, ik lees dat het gaat om zorgverleners en niet om zorgverzekeraars.
Zorgverleners hebben een medisch beroepsgeheim.
Goed punt Melinda. Alleen kan Google er ook bij en dat is alleen maar om het profiel wat ze al van je hebben nog completer te maken. En ik zie Google dat ooit wel sharen met verzekeraars.