Het redesign in iOS 7 heeft heel wat stof doen opwaaien. Het platte ontwerp van het nieuwe besturingssysteem werd zoals verwachten stevig doorgetrokken in alle onderdelen van de software. Inmiddels is duidelijk dat ook in de rest van het bedrijf de ontwerpkeuzes van Vice-President of Design Jonathan Ive worden toegepast. Naast bedrijfsuitingen als marketingmateriaal en e-mails is ook de website onder handen genomen. De supportpagina’s op www.apple.nl van Video’s, Handleidingen, Technische Specificaties, Downloads en Gemeenschappen worden anders gepresenteerd. De platte iconen worden netjes in een raster getoond. Ook de zoekresultaten komen in een strakke rasterindeling terecht en worden niet meer als een lijst met zoekresultaten weergegeven.
De algemene zoekresultaten op de website worden ook op een nieuwe manier weergegeven. Het is de verwachting dat naast het besturingssysteem en de apps langzaamaan alle communicatie-uitingen worden aangepakt en het platte design overal wordt doorgevoerd. Er zijn steeds minder elementen die het zogenaamde skeuomorfisch ontwerp gebruiken. Eerder werd al de online store aangepast. Nadat Jonathan Ive na het vertrek van Scott Forstall het voor het zeggen kreeg op het gebied van software-ontwerp, werd langzaam duidelijk dat het roer werd omgegooid. Na de geruchten en de daadwerkelijke introductie van iOS 7 aan ontwikkelaars op de ontwikkelaarsconferentie WWDC 2013 werd duidelijk dat het platte design dat Jone Ivy voorstond, op een groot deel van het productaanbod en de uitingen daarvan werd doorgevoerd.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Ziet er goed uit
Ik denk dat Mac OS XI (dus 11, niet 10.9) als speerpunt een vlak design aanneemt. Zo distantiëren ze zich makkelijker met de Mac OS X-reeks.
Nog steeds voelt het vreemd. Alsof iOS7 niet meer in het totaal plaatje past. OS X en de Cloud diensten en overige Apple producten zoals Apple Store en Apple.com zien er allemaal nog uit zoals het was. Als ik nu naar notities ga op icloud.com word ik steeds herinnerd naar het oude design, terwijl op me iPhone alles zo nieuw is. Wanneer gaan ze dit design door alles heen trekken? Want de website is nu wel simple en flat maar lijkt in de verste verte nog niet op iOS 7
Ios 7 is ook nog helemaal niet uit. Dus er is nog tijd
@Goochelaar: Iets met BETA? jezus..
Dit is al een tijdje…zeker de support pagina’s. Denk zelfs al van voor iOS 7 beta…