Google’s Gboard laat je makkelijker zoeken naar gifs en emoji

Gboard, de toetsenbordapp van Google, komt met een paar nieuwe functies. Deze zijn voornamelijk gericht op het gebruik van emoji's en gifs. De nieuwe functies maken het wat makkelijker om deze te gebruiken.

Het wordt in Gboard nu bijvoorbeeld gemakkelijker om te zoeken naar emoji en gifs, dankzij een speciale zoekfunctie binnen het toetsenbord.

Trending gifs in Gboard

Een andere vernieuwing in Gboard is een overzicht van de meest populaire gifs. Hierdoor kun je makkelijk een leuke gif vinden om te gebruiken zonder dat je moet zoeken naar de perfecte animatie. Je vindt de trending gifs in het normale overzicht onder het kopje ’trending’.


Tekeningen vastzetten
Je kunt al een tijdje zelf gifs maken met het toetsenbord en ook vastzetten van tekst bestaat al even, maar wat nu ook mogelijk is geworden is het vastzetten van tekeningen op de door jou gemaakte gif. Je doet dit op dezelfde manier als het vastzetten van tekst op een gif. Wanneer je een tekening hebt gemaakt, houd je deze op een bepaalde plek vast en de tekening blijft hier staan.

Nieuwe functies Gboard

Andere nieuwe functies
Kortgeleden heeft Google nog meer nieuwe functies toegevoegd aan de toetsenbord-app, waaronder het maken van een versnelde gifs met de vooruitspoelfunctie. Ook heeft Google het makkelijker gemaakt om emoji te vinden door tekst te typen. De emoji vind je dan in de suggesties boven het toetsenbord.

Gboard won een iCulture Award als beste productiviteitsapp van 2017. Vind je het toetsenbord van Google niks, dan vind je misschien iets beters in onderstaand overzicht van toetsenbord-apps.

Bekijk ook

typen-op-iphone-lifestyle-afbeelding

Dit zijn de beste toetsenbord-apps voor iPhone en iPad

Je zit niet vast aan het standaard toetsenbord op de iPhone of iPad. Er zijn talloze alternatieve toetsenborden die het helemaal anders aanpakken en in dit overzicht vind je de beste.

Reacties: 5 reacties

  1. Ik gebruik dit toetsenbord al geruime tijd en wil niks anders. Ik zou alleen nog de 3D-touch cursur movement zoals op het Apple toetsenbord willen hebben daar is het namelijk echt een touchpad achtig idee, hier niet.

  2. Ik ga het toch eens (nog) een kans geven.

  3. Inderdaad een fijne app en reageert goed. Grootste nadeel dat ik heb is dat ie niet verschillende talen door elkaar kan herkennen. Ik typ regelmatig in zowel engels als nederlands. Enige reden om voorlopig nog bij Swiftkey te blijven voor mij.

  4. Ik vind het lastig om een komma te typen. Met Swype kon/kan dit in een veegbeweging, waarna je meteen een spatie kreeg. Ook een uitroepteken en vraagteken zijn zo gauw getypt. Deze handigheidjes mis ik bij gBoard, vandaar dat ik hem heb verwijderd.

  5. Origineel geplaatst door Rob
    Inderdaad een fijne app en reageert goed. Grootste nadeel dat ik heb is dat ie niet verschillende talen door elkaar kan herkennen. Ik typ regelmatig in zowel engels als nederlands. Enige reden om voorlopig nog bij Swiftkey te blijven voor mij.

    Das raar want op Android werkt dit wel. Dit is voor mij DE redenen om van toetsenbord te wisselen.