Gerucht: ‘iPhone met Face ID onder het scherm komt in 2026’

Gerucht: ‘iPhone met Face ID onder het scherm komt in 2026’

…in 2025 of 2026 komt het echt!
Geruchten over een iPhone met Face ID onder het scherm komen regelmatig terug. Apple zou bezig zijn om de Face ID-camera's op toekomstige iPhone Pro-modellen bijna onzichtbaar onder het scherm te verwerken. De nieuwste ontwikkelingen lees je hier!
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl - · Laatst bijgewerkt:

Toen Apple de eerste iPhones met zichtbare notch uitbracht, riep dat niet onverdeeld enthousiaste reacties op. Sommige mensen vonden dat de notch in de weg zat bij het kijken van een website of film. Toch was de hap uit het scherm nodig om de Face ID-camera en andere sensoren onder te brengen. Apple probeerde daarna met het Dynamic Island de aandacht wat af te leiden van het zwarte vlakje, maar helemaal weg is het nooit geweest. Wellicht gaat dat veranderen als Face ID onder het scherm kan worden geplaatst. Ming-Chi Kuo voorspelde al in 2021 dat Apple ermee bezig was en voorspelde een release in 2023. Maar sindsdien lijken de voorspellingen steeds weer met een jaar op te schuiven. Hoe zit het nou eigenlijk met Face ID onder het scherm en wanneer kunnen we het verwachten? Op deze pagina verzamelen we alle geruchten, zodat jij het overzicht houdt en geen tientallen artikelen hoeft door te bladeren!

Display-analist Ross Young heeft zijn voorspellingen over Face ID onder het scherm met een jaar bijgesteld naar 2026. Eerder schreef de analist nog dat de iPhone 17 Pro (Max) in 2025 een pinhole-opening aan de voorkant zouden krijgen, waardoor de camera nauwelijks ruimte meer inneemt. Nu denkt hij dat het toch een jaar later wordt. Face ID onder het scherm komt op z’n vroegst in 2026. Het zal dan gaan om de iPhone 18 Pro (Max). De standaardmodellen krijgen het pas in de iPhone 19, die in 2027 wordt verwacht.

Click here to display content from X.
Learn more in X’s privacy policy.

Young voorspelt ook nog wat andere wijzigingen in het scherm van de iPhone 17-serie, waaronder een overstap van polysilicium met een lage temperatuur (LTPS) naar polykristallijne oxide met een lage temperatuur (LTPO) voor alle modellen in 2025. Het LTPO-scherm dat Apple sinds de iPhone 14 Pro gebruikt maakt een always-on scherm mogelijk. Dit zou kunnen betekenen dat alle modellen uit de iPhone 17-serie een LTPO-scherm krijgen en dus always-on zullen zijn.

Display-analist Ross Young heeft zijn verwachting voor Face ID onder het schermpaneel weer bijgesteld. Terwijl hij in januari nog de voorspelling deed dat dit bij de iPhone 16 Pro in 2024 voor het eerst zou gebeuren, denkt hij nu dat dit pas bij de iPhone 17 Pro in 2025 realiteit wordt. Dat betekent ook dat we een jaar langer met het Dynamic Island moeten doen zoals we die nu kennen (pilvormig voor Face ID-sensoren, rond gaatje voor de camera). In 2025 bij de iPhone 17 Pro zou het scherm dus alleen nog maar uit een rond cameragaatje bestaan. Pas in 2027 bij de iPhone 19 Pro-modellen zou de voorkant volledig uit het scherm bestaan, waarbij zowel de sensoren als de camera achter het scherm zitten. Maar zoals nu ook weer bleek, kan er nog veel veranderen voordat dergelijke voorspellingen realiteit worden. 2025 en de iPhone 17-serie zijn nog ver weg (laat staan 2027 met de iPhone 19-serie), dus er kan nog veel veranderen.

Click here to display content from X.
Learn more in X’s privacy policy.

Opnieuw zijn er geruchten dat Apple Face ID onder het scherm zou willen aanbrengen. Deze keer zou het bedoeld zijn voor de iPhone 16 Pro-modellen. Het zou de volgende grote vernieuwing zijn sinds het Dynamic Island. Apple heeft zowel patenten voor Touch ID als Face ID onder het scherm, maar heeft daar nog niets mee gedaan. De doorgaans betrouwde analist Ross Young zag eerder deze roadmap als het meest geloofwaardig:

Click here to display content from X.
Learn more in X’s privacy policy.

Hieronder volgt ons eerdere artikel van 23 maart 2022.

iPhone 15 Pro met onzichtbare Face ID

Volgens geruchten krijgt de iPhone 14 Pro een ‘hole punch’ (gaatje) en een pilvormige uitsnede voor Face ID en de frontcamera. Meestal houdt Apple een dergelijk redesign wel een jaar of twee vol, maar het Koreaanse The Elec denkt dat er bij de iPhone 15 Pro alweer iets nieuws wordt geprobeerd. Deze modellen krijgen volgens de geruchten nog steeds een rond gaatje voor de frontcamera, maar de Face ID-technologie zit verstopt onder het scherm. Dit zou resulteren in een toestel met één zichtbaar rond gaatje.

Apple zou het al in de iPhone 15 Pro-modellen willen verwerken, waarbij de Face ID-sensoren vrijwel onzichtbaar zijn. Bij de Galaxy Z Fold 3 (ca. 1600 euro) is Samsung er al in geslaagd om de camera onder het scherm te verstoppen. Op de plek waar de camera zit is de pixeldichtheid wat lager, zodat het licht de camera kan bereiken. Dit is niet optimaal, aangezien het minder mooie foto’s oplevert. Vandaar dat Apple zou willen kiezen voor een ‘normaal’ gaatje voor de camera. Bij de Face ID-sensoren is het niet belangrijk of het beeld mooi oogt, als het maar betrouwbaar is.

Samsung Galaxy Z Fold 3

Samsung zou met OTI Lumionics uit Canada samenwerken om de technologie te ontwikkelen. Samsung zou de technologie ook in de Galaxy Z Fold5 willen toepassen, die voor volgend jaar staat gepland. Daarna zijn de iPhone 15 Pro en iPhone 15 Pro Max aan de beurt.

Face ID onder scherm al veel vaker voorspeld

Ook anderen hebben al eerder beweerd dat Face ID onder het scherm zou kruipen. Ming-Chi Kuo deed dat in april 2021, waarbij hij mikte op een release in 2023. Dit zou overeen komen met de release van de iPhone 15. Display-expert Ross Young zei ook dat Face ID onder het scherm gaat en noemde daarbij eveneens het jaar 2023. Bloomberg sprak er in augustus 2021 nog over en verwachtte dat het al bij de iPhone 13 zover zou zijn. Maar dat bleek onzin. Wat ook onzin bleek, was de voorspelling van Ming-Chi Kuo in 2019 dat we in 2021 al Touch ID én Face ID onder het scherm zouden zien. Vaak verontschuldigen analisten zich met de mededeling dat er toch onverwachte tegenslagen zijn opgetreden, waardoor de voorspelling niet uitkomt.

Bekijk ook
Kuo: ‘2021 iPhone krijgt zowel Face ID als Touch ID onder scherm’

Kuo: ‘2021 iPhone krijgt zowel Face ID als Touch ID onder scherm’

Volgens analist Ming-Chi Kuo gaat Apple in 2021 een iPhone uitbrengen, die zowel beschikt over Face ID als over Touch ID onder het scherm.

Revisiegeschiedenis:

  • 2024 - 05 mei: Artikel bijgewerkt met het nieuwste gerucht over uitstel naar 2026.
  • 2024 - 05 mei: Artikel bijgewerkt met het nieuwste gerucht over uitstel naar 2026.
  • 2024 - 05 mei: Artikel bijgewerkt met het nieuwste gerucht over uitstel naar 2026.
  • 2023 - 03 april: Artikel bijgewerkt na nieuwe bijgewerkte voorspelling van display-analist Ross Young.
  • 2023 - 10 januari: Er zijn opnieuw geruchten dat Apple Face ID onder het scherm wil verwerken, nu voor de iPhone 16 Pro-modellen. We hebben het artikel daarom bijgewerkt met een update.

Reacties: 13 reacties

  1. (Red.) Deze reactie is door een moderator verwijderd omdat deze niet aan onze reactierichtlijnen voldoet. Antwoorden op deze reactie zijn mogelijk ook verwijderd.

  2. (Red.) Deze reactie is door een moderator verwijderd omdat deze niet aan onze reactierichtlijnen voldoet. Antwoorden op deze reactie zijn mogelijk ook verwijderd.

  3. Gaat niet gebeuren. Waarom zouden ze elke jaar het design van de notch willen wijzigen?
    Eerste 4 jaar hetzelfde gehouden, afgelopen jaar iets verkleind. En nu op naar een i / ! (Afhankelijk van hoe je je iPhone houdt) en dan het jaar erna weer naar een . Lijkt me sterk.

    De i / ! kan ik nog wel voorstellen. Zeker met de naam iPhone. Daar kunnen ze reclame en design technisch nog wel iets mee doen. Maar een . Dat lijkt me lastiger.

    Ik denk dat ze nu naar de i gaan en die een twee/drie tal jaren aanhouden. Als ik het gelekte schematische tekeningen mag geloven.

  4. Notch, punchole en/of pilvorm, zolang het functioneel is maakt het mij niet uit, als het maar goed werkt. Betwijfel ook wel of ze nu al zo vrij snel weer met een wijziging zouden komen met de scanner onder het scherm. Zeker omdat de iPhone 14 al een punch-hole en pilvorm zou gaan krijgen, volgens de voorspellingen. Zou mij niet verbazen als deze gewoon met een notch zal verschijnen. Alle wijzigingen zijn zeker niet altijd een vebetering, zoals een vingerafdrukscanner onder het scherm, daar deze zeker niet altijd even goed werken. Als je maar lang genoeg blijft roepen dat bepaalde zaken zullen wijzigen, dan zal dat ongetwijfeld wel een keer gebeuren.

  5. Zoals ik al eerder heb geschreven mag Apple van mij weer terug gaan naar een ‘notch’ over de gehele breedte van het scherm. Veel beter dan een hap uit een scherm of een pil in een scherm waardoor dan informatie zoals batterijpercentage niet wordt getoond. Maak dan het hele scherm wat minder hoog zodat je een paar millimeter hebt over de hele breedte voor alle sensoren en camera’s. En gewoon alle info boven in het scherm kan worden getoond. Dat de schermdiagonaal dan een paar mm kleiner is: boeien. Dat weegt niet op tegen het visuele en functionele voordeel. Maar ik zie het – helaas – niet gebeuren.

  6. (Red.) Er zijn opnieuw geruchten dat Apple Face ID onder het scherm wil verwerken, nu voor de iPhone 16 Pro-modellen. We hebben het artikel daarom bijgewerkt met een update.

  7. Maar we hebben nu toch al FaceID onder het scherm?

    🤷

  8. @JeroenT: Nee je heb een lelijk punch hole gat, met een net zo lelijk camera eiland zwarte vlek er om heen.

  9. Ah! We gaan naar een 4-jarige updatecyclus……

  10. Beter het dynamic island voor mij dat een klein gaatje in het scherm. Ik vind dit wel functioneel en mooi zoals het nu soepel werkt.

  11. Dynamic Island is beter dan een Punch Hole. Het is functioneel en onderscheidend. Vrijwel iedere fabrikant uit het Android kamp heeft een Punch Hole.

  12. (Red.) Artikel bijgewerkt na nieuwe bijgewerkte voorspelling van display-analist Ross Young.

  13. Klinkt nog ver weg “2027” maar wel een erg fijne gedachte dat ooit het scherm geheel scherm zal worden zonder gaatjes of andere toestanden.

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.