Afgelopen week werd WhatsApp overgenomen door Facebook. In het geruchtencircuit werd al snel beweerd dat Facebook niet de enige geïnteresseerde was: ook Google zou een overnamebod hebben gedaan, aldus Fortune op basis van twee bronnen. Deze geruchten blijken inmiddels niet te kloppen: Google ontkent op WhatsApp te hebben geboden. Eerdere berichtgeving over een mogelijke overname is volgens Google “simpelweg niet waar”.
De overname van WhatsApp werd ontkend door Google’s Senior Vice President Sundar Pichai tijdens een gesprek op het Mobile World Congress. Google heeft volgens Pichai wel met WhatsApp gesproken over mogelijke samenwerkingen.
Met Pichai’s uitspraak zijn de geruchten over een Google-overname van WhatsApp verleden tijd. Eerder werd door Fortune beweerd dat Google 10 miljard dollar had geboden voor de app, maar dat WhatsApp-CEO niet in de Raad van Bestuur bij Google terecht zou komen. Bij Facebook heeft Koum wel een leidende rol. Fortune was niet de enige die schreef over een overname van WhatsApp door Google. Later beweerde The Information dat Google ook 19 miljard dollar wilde betalen voor de berichtenapp.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Google heeft meerdere apps en diensten die voor Apple-gebruikers interessant zijn. Bekende apps zijn Google Maps, de Google Assistent en Gmail. Bekijk in deze lijst wat Google zoal doet voor mensen met een iPhone, iPad of Mac.

- Alle Google-apps voor iPhone en iPad
- Alles over Google Maps
- Gmail instellen op iPhone en iPad
- Google Home: alles over de slimme speaker van Google
- Haal meer uit Google Foto's
- Haal meer uit Google Drive
- Haal meer uit Google Maps
- Google-account: controleer welke apparaten toegang hebben
- Alles over Google Home en Google Nest
- Google Assistent
- Alternatieven voor Google-diensten
Op het moment dat er met zúlke bedragen wordt gesmeten, maar er absoluut niets wijzigt voor ons (de gebruiker), mag je je gaan afvragen of wij nou de gebruiker zijn of het product.
Anyway; ik zit inmiddels op Telegram totdat dié wordt overgenomen door een dataverkoper.
Google of Facebook? Dat is zoiets als de keuze tussen cholera en de pest.
Telegram is al onderdeel van de Russische Facebook. VK.com. Vertrouw je jouw gegevens toe aan Obama of Putin? 😉
Wat jij stelt is niet correct;
Vooralsnog mik ik ook op Telegram. Is bloedsnel. De vraag is, is het dat ook nog als er meer gebruikers zijn.
@JVCS: Als de oprichters van Facebook een app ontwikkelen, is deze niet van Facebook?
Held hahaha
@AlexT: Naar mijn idee niet, maar dat is ook niet wat er staat. Er staat dat zij het financieel/ideologisch/ technologisch supporten. Het project bijna volledig open source, streeft er naar omdat volledig te worden.
Ook, als Zuckerberg op eigen houtje een app zou ontwikkelen is dit niet persé onderdeel van Facebook, maar nu wordt het pietluttig 😛
Ik denk dat Telegram veelbelovend is, als het kan waarmaken waarnaar het streeft.
Tenzij Snapchat een goed plan heeft om gebruikers weg te snoepen of Google weer bij ze bedelt met $5 miljard, zitten ze nu met tranen in de ogen 😉
Lol 😛
Dit artikel is opnieuw gepubliceerd nadat Google het overnamebod ontkende. We hebben de tekst daarom ook deels herschreven om verwarring te voorkomen.
Ach kom op, alsof Telegram wel uberveilig is en dat nu het walhalla is.
Ik blijf mooi bij Whatsapp, tenzij Facebook het wel heel bont gaat maken met dure prijzen of vol gooien met reclame.
Maar ik denk niet dat ze zo gek zijn.
Tot die tijd blijf ik dus bij Whatsapp en heb geen zin om naar vage alternatieven te gaan. De 1 loopt naar telegram, de ander naar weer een ander.
Heb ik straks 3 verschillende apps nodig om met diverse mensen te kunnen spreken/chatten.
Hele privacy gezemel zal allemaal best, maar dat heb je overal.
Nergens op het internet zijn je gegevens veilig en we weten de helft niet denk ik.
Vind het hier en daar wat overtrokken allemaal. Kan mij het nou schelen of iemand kan meelezen dat ik aan mijn vriendin vraag wat we eten vanavond. Of als doorgeef dat een wedstrijd is afgelast of wat ook.
Ik heb nog nooit ergens last van gehad bij Whatsapp. Heb nooit reclame of rotzooi ontvangen dankzij whatsapp of facebook.
Telegram, same “shit”, different name.
De titel klopt niet helemaal voor mijn gevoel.
je kunt het beter anders verwoorden, bijvoorbeeld:
We hebben niet geprobeerd Whatsapp over te nemen 😉
Gaat niet op maat. Facebook en Whatsapp samen zijn te veel info voor een bedrijf. Als ik op dit moment Facebook oppervlakkig gebruik en Telegram is de data verdeeld. Dus wel degelijk een verschil. Of gebruik je ook VK?
Nu is het net of er staat dat ze het probeerde om het niet over te nemen 😉
Nee, dan is deze van de oprichters van Facebook.
Telegram is overigens naar eigen zeggen ontworpen met op het oog dat de Russische geheime dienst de berichten niet kan inzien.
Ah, dus omdat wij (Nederlanders, Belgen) het niet gebruiken (maar tientallen miljoenen uit andere landen wel) gaat zijn reactie niet op (of neem je ‘jouw’ te letterlijk?)..? Juist. Maat.