Google Maps op de iPhone krijgt betere locatiebepaling

Google heeft de locatiefunctie aangepast voor Google Maps. De locatiebepaling is nu veel nauwkeuriger: vooral in stedelijke gebieden is de getoonde cirkel zo'n vijfmaal kleiner. In landelijke gebieden is de cirkel juist groter maar toch nauwkeuriger, meent Google.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl - · Laatst bijgewerkt:

New York locationDe Google Maps-applicatie op de iPhone maakt sinds firmware 1.1.3 gebruik van de functie My Location waarmee je je positie op de kaart kunt zien. Sinds de iPhone 3G is die positie nog nauwkeuriger hoewel het nog steeds kan voorkomen dat er een tamelijk grote cirkel op de kaart verschijnt. Op de Google-blog is te lezen dat de locatiebepaling nog nauwkeuriger is geworden. Google heeft de berekeningsmethode aangepast.


Google My LocationOp de screenshots is de situatie voor en na de aanpassing te zien. In de oude situatie bleef de blauwe cirkel meestal van dezelfde grootte, ongeacht of je in downtown Manhattan stond of in het landelijke Iowa. De cirkel is in Manhattan nu kleiner geworden, terwijl de cirkel in Iowa groter is, maar volgens de Google-kaartenmakers tóch beter je werkelijke locatie aangeeft.

Een update is niet nodig: tappen op de Google-locatieknop zorgt ervoor dat je locatie automatisch nauwkeuriger wordt berekend.
De screenshots beloven een opmerkelijke verbetering voor stadsbewoners, dus we zijn benieuwd wat jullie ervaringen zijn. Is de cirkel inderdaad vijfmaal kleiner (of groter)?

Vorige week werd overigens ook bekend dat Google een nieuwe versie van Google Maps Mobile heeft uitgebracht, met ondersteuning voor Street View. Maar helaas is die nog niet voor de iPhone beschikbaar; alleen de Blackberry en Java-telefoons profiteren ervan.

Via: Google Blog

Informatie

Laatst bijgewerkt
23 september 2008 om 14:04
Categorie
iOS en iPadOS

Reacties: 33 reacties

  1. Bij mij is de cirkel eerst zo groot als heel Amstelveen, maar krimpt snel naar een doorsnee van 500m. Is nog best groot. 2G iPhone.
    Als ze nu ook eens pin to pin route kunnen maken maken zou het ook wat beter zijn.

  2. amsterdam, cirkel nogsteeds even groot, meschien net 2 mm kleiner, ghegheghe.

  3. @ paz… men, dat is alang al mogelijk damn, jij loopt ahter, moet je ff op apple kijken, hebben ze denk k nog een tutorial over gemaakt!

  4. Waar ik me aan stoor is dat als ik adressen van contactpersonen gebruik, de applicatie automatisch “Verenigde Staten” achter het adres zet, i.p.v. Nederland zoals het adres is ingevuld in de contactenlijst.

  5. Cirkel of niet, Google Maps positioneert niet altijd netjes. Op een weg bij mij in de buurt, geeft Google doodleuk aan dat ik door het weiland rij (ong 500m naast de weg). Terwijl die weg keurig op de kaart staat en er al jaaaaaaaaaaaren ligt.

  6. Maar uhm geldt nu voor alleen googlemaps zonder locatievoorzieningen aan…
    Of juist met GPS? met gps moet ie natuurlijk altijd nauwkeurig zijn. Op jullie screenshots zie ik dat GPS aan staat.

    Zonder gps, uiteraard, zie ik bij mij niet echt een verbetering. Ik zit nu op de westblaak in Rotterdam.

  7. bij mij thuis geeft ie aan dat ik bij de buurvrouw in bed lig terwijl ik toch echt in mijn eigen bedje lig …. 😀

  8. Wanneer komt er nou eens echte navigatie software uit? (TomTom oid)

    Ik geloof dat ik hier in Delft wel een lekkere verbetering heb. Hij zegt redelijk precies waar ik zit (was voorheen een grote cirkel).

  9. Geen verbetering hier…woon nota bene in Rotterdam Zuid

  10. @Mindreaver

    Ik zit hier op de faculteit WB in Delft, bij mij geen verbetering hele Campus past in die cirkel :p

  11. Hier als altijd,perfect nauwkeurig.
    Cirkel is een lauw balletje,en ik kan zelfs zien of ik voor of achter het huis sta. 🙂

  12. voor de update naar 2.1 werkte het perfect en zag ik het balletje altijd..sinds 2.1 zie ik alleen nog een grote cirkel boven Groningen in een bepaald gedeelte van de stad..achteruitgegaan wat mij betreft dus.

  13. @Channie: Dat komt omdat google maps geen navigatiesoftware is. Navigatiesoftware “linkt” je automatisch op de dichtbijzijnste weg over het algemeen. Daarom kan bijvoorbeeld je TomTom ook “denken” dat je op dat weiland rijdt, maar wordt dat in het beeld gewoon gecorrigeerd.

  14. als ik vanaf coolsingel in de buurt van de grote rotonde naar delft mijn route plan geeft ie aan dat ik ergens bij de erasmusbrug sta.. maar als ik op huidige locatie druk geeft ie redelijk goed mijn huidige locatie aan

  15. Nou.. de cirkel is nu iets van 15km doorsnede, lekker nauwkeurig
    pff

  16. Hij is idd een stuk nauwkeuriger, hij geeft op mijn oude 2G op 5 meter nauwkeurig aan waar ik ben. Dat was voorheen heel Utrecht.

    Maar als ik bij mijn ouders in Nuenen ben zegt hij dat ik in Polen zit. 😛

  17. Bij mij (Vlaardingen) ook een nauwkeuriger weergave. Als ik nu op ‘speld laten vallen’ klik, geeft deze het juiste huis aan. Voorheen kwam de speld in een sloot terecht, zo’n 50 meter verderop.

  18. Volgens Maps op de 2G via T-Mobile woon ik nogsteeds in ’t gooimeer! Doorsnee van ca 4 km. Best onnauwkeurig. Beetje jammer. Volgens dat ding (Speld Vallen) woon ik op de grens Flevoland – Noord-Holland.

  19. Och, met 2G heb je alleen locatiebepaling via telefoonmasten. Met de 3G heb je GPS, wat al een stuk nauwkeuriger is.
    Mensen: let wel op dat GPS binnen nauwelijks werkt, hiervoor moet je toestel tegen een raam aan liggen, of je moet buiten staan.
    Dan zul je waarschijnlijk wel wat verbetering zien. Overigens, als je GPS pinpoint goed is gelukt, zie je alleen nog maar de blauwe stip zonder cirkel..

  20. @Ironis: Niet perse. Ook met GPS kan er een afwijking zijn die wordt aangegeven door een circel. De circel is echter veel kleiner dan bij geen GPS.

  21. bij mij zegt ie dehele tijd dat hij de locatie niet kan berekenen 🙁

  22. hier in barneveld geen verbetering

  23. lol, eerst een grote cirkel om een paar steden/dorpen heen (bij Arnhem), later een heel stuk ingezoomd, tot boven mijn huis, gaat-ie ineens naar rechts, een kilometer naast mijn huis :p
    Ach ja…

    UPDATE: Hij is nu ineens weer terug naar links geschoven, boven mijn huis 😉

  24. Bij mij is ie nu een stuk nauwkeuriger, ik denk dat de ring rond de 1cm kleiner is geworden en dat zonder GPS!

  25. @ sNicker zie je hem ook als je uit je raam kijkt?? 😉

  26. Een offline topic misschien, maar hebben jullie ooit verkeers beschikbaarheid gezien als je een route plant?

  27. @ Jan Peters
    Nee en hoezo, het is geen navigatiesysteem..?!

  28. Nu nog wandel/fietsroutes en dan ben ik tevreden. Ben overigens benieuwd wanneer er navigatiesoftware uitkomt…

  29. Binnen een iets kleinere cirkel, buiten véél kleiner (Amsterdam). Top dus!

  30. nou bij mij is vrij nauwkeurig hoor. Ik zit in Den Haag en de cicel heeft een doorsnee van plusminus 10 meter.

  31. Het is stukken beter geworden hier, wel krijg ik alsnog eerst een grote cirkel om Kennemerland, maar vervolgens gaat ‘ie netjes door naar mijn huisje (Haarlem/Velserbroek) :)…

  32. @Paz:

    Hier ook supergrote cirkel 🙂

  33. @ Bacillus,

    Op de demo op de Apple website van Maps zie je als er een route wordt gepland dat je ook de files er tussen kan zien. Blijkbaar werkt dat in Nederland (nog) niet.
    Iemand anders meer hierover?

    grt