Google Maps SDK toegankelijker gemaakt voor alle iOS-ontwikkelaars
Google heeft een update uitgebracht voor de Google Maps-ontwikkelaarstoolkit. Daarmee wordt het voor iOS-ontwikkelaars nu nog makkelijker om in hun apps Google Maps-kaarten aan te bieden. Zo kun je in een restaurantapp mensen een kaartje laten opvragen, met een route naar het gekozen restaurant. Dat gebeurde natuurlijk al, maar door de update is het niet langer nodig om het autorisatieproces te doorlopen. Elke ontwikkelaar die Google Maps wilde gebruiken moest zich eerst inschrijven en wachten op toegang.
Nu gaat dat allemaal automatisch: je meldt je aan en je kunt via de Google API Console meteen sleutels aanvragen. Het aantal apps met Google Maps-integratie zou daardoor wel eens kunnen stijgen, door het gemak en door het feit dat Google Maps door veel mensen als superieur wordt gezien ten opzichte van Apple Maps.
Voor gebruikers kan de toenemende concurrentie over kaartenapps gunstiger uitpakken. Google Maps SDK 1.1 laat via een voorbeeld-app zien wat de mogelijkheden zijn, zoals het invoegen van kaarten en satellietbeelden in apps. Apple gebruikte de Google Maps SDK zelf voor het aanbieden van de Maps-applicatie op de iPhone. Maar dat is sinds iOS 6.0 afgelopen, nu Apple een eigen kaartenapp heeft.
Google laat in onderstaande video de nieuwe SDK-functies zien.
Meer info: Geo Developers Blog
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Google heeft meerdere apps en diensten die voor Apple-gebruikers interessant zijn. Bekende apps zijn Google Maps, de Google Assistent en Gmail. Bekijk in deze lijst wat Google zoal doet voor mensen met een iPhone, iPad of Mac.

- Alle Google-apps voor iPhone en iPad
- Alles over Google Maps
- Gmail instellen op iPhone en iPad
- Google Home: alles over de slimme speaker van Google
- Haal meer uit Google Foto's
- Haal meer uit Google Drive
- Haal meer uit Google Maps
- Google-account: controleer welke apparaten toegang hebben
- Alles over Google Home en Google Nest
- Google Assistent
- Alternatieven voor Google-diensten
Geef mij maar gewoon Apple Maps. De routes die de app kiest zijn veel beter en het komt maar heel zelden voor dat hij een locatie niet kent, maar dat is een kwestie van tijd. En bovendien ziet het er ook nog eens veel mooier uit.
De routes die Apple Maps kiest zijn niet beter. Ze hebben standaard een veel te lange reistijd, tenzij er files op de route zijn … die neemt ie namelijk niet mee in zijn berekeningen. Dat doet Google Maps gelukkig wel. Daarnaast is het superlastig om naar een POI te navigeren omdat Apple Maps ze vaak niet kent. Ze zijn er echter wel mee bezig inderdaad. Zo kun je nu wél naar IKEA Eindhoven navigeren, wat tot voor kort onmogelijk was.
Dan kan het me aan m’n reet roesten welke app er beter uitziet. Ik wil gewoon functionaliteit! 🙂
Apple maps is veel minder gedetailleerd, zeker voor sport, fiets en wandel Apps die gebruik maken van de standaard kaarten. Bos en fietspaden zijn er niet meer, alleen nog groene vlakken.
Ik heb al zo vaak met Google Maps gehad dat hij me over binnendoorwegen stuurt die net 1,5m breed zijn. Daar kun je dus heel langzaam rijden, wat Google niet meeneemt in de berekening. Apple Maps daarentegen stuurt je meer over fatsoenlijke wegen. En de laatste tijd zijn er heel wat bedrijven toegevoegd.
In haarlem had ik gemerkt dat apple maps de kortste route neemt, MAAR hij houdt vaak geen rekening met eenrichtingsverkeer , en te voet heb er ook weinig aan omdat hij dat dus niet herkent en gaat van uit dat je met de auto gaat.
Als ze eens zorgen dat ze eerste een iPad-app uitbrengen van Google Maps.
Enkel zij die van Apple een afgod maken vinden de Apple maps beter en blijven, zoals altijd, blind en doof voor wat er in de échte wereld gebeurt. Dream on! Maar ’t is wel grappig.
Eén woord: fanboy..
Tot het einde zo te horen!