iFixit doet bij nieuwe Apple-producten vaak een teardown om te laten zien wat erin zit. Zo ook bij de tweede generatie HomePod, die sinds vorige week te koop is voor €349,-. In een video is te zien dat de 2023-versie erg lijkt op de originele HomePod. Apple heeft het design wel iets toegankelijker gemaakt voor reparatie, door minder plakmiddelen toe te passen. Bij de originele HomePod waren nog speciale snijgereedschappen nodig, maar dat hoeft nu niet meer. iFixit was blij verrast hoe gemakkelijk ze de HomePod 2023 open kregen. Wil je ‘m op een later moment zelf repareren of een onderdeel vervangen, dan moet dat mogelijk zijn.
Binnenin trof iFixit de S7-processor aan en de ledlampjes die het display bovenop verlichten. Er is ook een grote interne subwoofer, een bord voor de versterker, een heat sink, voeding en vijf tweeters. Zoals bekend waren dat er eerder zeven.
iFixit laat zien hoe de woofer beweegt, ook als het volume vrij laag staat. Ook demonstreren ze de temperatuur- en luchtvochtigheidssensor die zich aan de onderkant van de HomePod bevindt. Deze is identiek aan de sensor in de HomePod mini. In onze Homepod 2023-review kun je lezen over onze ervaringen met de geluidskwaliteit en de andere aanpassingen die Apple bij de tweede generatie heeft gedaan.
Prijzen HomePod (2e generatie)
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Gerucht: 'Apple werkt aan Vision Air in een nieuwe kleur' (17-04)
- 'Zo komt de achterkant van de iPhone 17 Pro eruit te zien' (17-04)
- Tweede beta van watchOS 11.5 voor ontwikkelaars verschenen (en eerste voor publieke testers) (14-04)
- Apple viert 10 jaar Activiteit-app met speciale uitdaging (en een exclusieve fysieke pin) (14-04)
- 'Apple werkt aan de Vision Pro 2: dit wordt er aan verbeterd' (14-04)
HomePod
Alle belangrijke artikelen over de Apple HomePod onder handbereik. Apple heeft momenteel twee modellen in het assortiment: de kleinere HomePod mini en de grotere HomePod (2e generatie, 2023). De beste tips, gidsen en wat je moet weten over deze slimme speaker, bedoeld voor het luisteren van muziek, het geven van spraakopdrachten met Siri en het bedienen van je smart home. De HomePod fungeert ook als woninghub voor HomeKit en is geschikt als Thread Border Router.

- Alles over de HomePod
- Alles over de HomePod mini
- HomePod kopen in Nederland
- HomePod vergelijken: mini vs groot model
- Review: HomePod (2e generatie, 2023)
- Review: HomePod mini
- HomePod 2018 review: wat zijn onze ervaringen?
- HomePod als woninghub voor je smart home
- HomePod koppelen met Apple TV
- Muziek luisteren op de HomePod
- Muziek bedienen met Siri en HomePod
- HomePod updaten en software bijwerken
- Zo maak je een HomePod stereopaar
Het zou Apple sieren als je je kapotte Original HomePod zou kunnen inruilen voor de 2023 versie…
Oh, ja…. Heb hier ook nog een Jaguar Sovereign in de garage staan… effe gaan inruilen voor een E- versie.😂
@Karst: Inruilen voor een kortingscode van een €25,- zou netjes zijn. Meer zijn kapotte spullen over het algemeen niet waard. Of verwacht je dat je de nieuwe HomePod gratis krijgt, als je een kapotte oude HomePod inlevert?
@Flupke: ze gaan snel stuk en zijn niet meer te repareren. Er zijn slechte condensatoren gebruikt (lees de reviews in Amerika maar) die stuk voor stuk uitvallen. Probleem is dat Apple ze nooit in Nederland heeft verkocht.. Kan nergens heen.. (ik mag toch van zo’n product verwachten dat ik er langer dan twee jaar plezier van heb)
@Patrick S: totdat het jezelf overkomt..
@Karst: Dat is het risico van een product kopen wat officieel niet in NL verkocht wordt. Lastig om garantie te krijgen, zeker als die na twee jaar kapot gaat. Helaas pech gehad.
@Flupke: gewoon in Nederland gekocht. IBood. Dat Apple ze niet in Nederland heeft verkocht is het probleem.
@Karst: Dan verloopt de garantie afhandeling ook via iBOOD..
Dus omdat een partij het importeert en doorverkoopt, hoort de fabrikant je een nieuwe gratis te geven. Terwijl ze het product niet in NL verkocht hebben. Vreemde gedachtengang.
Als hij slechter blijkt te zijn dan de eerste versie kwa speakers en geluid is dat al een stuk makkelijker om hem te maken…
Voor de mensen met een eerste HomePod die “dood” is zoek eens op RefurbNoob. De mijne is er nu naar toe..