Het apparaat waar je Siri het meest op gebruikt, is misschien wel de HomePod. Als er dus een apparaat is dat baat heeft van een veel slimmere en geavanceerde Siri, dan is het Apple’s speaker wel. Die verbeterde Siri komt eraan, als onderdeel van Apple Intelligence. Siri begrijpt veel beter wat je bedoelt (ook als je een beetje over je woorden struikelt) en je kunt vervolgvragen stellen zonder delen van je eerdere vraag te hoeven herhalen. Ideaal dus voor een speaker zonder scherm, waarmee je vooral met je stem communiceert. Maar het lijkt er niet op dat Apple Intelligence (en daarmee de betere Siri) zijn weg vindt naar de HomePod.
HomePod en Apple Intelligence: reken er maar niet op
Dat verwacht Mark Gurman, Apple-expert bij Bloomberg. In de nieuwste editie van zijn wekelijkse nieuwsbrief zegt hij dat hij niet verwacht dat Apple Intelligence naar de HomePod komt. Daar zijn twee voornaamste redenen voor. Allereerst vereist Apple Intelligence minimaal 8GB RAM, terwijl de huidige HomePod en HomePod mini maar 1GB RAM hebben. Apple kan dit bij een toekomstig model natuurlijk aanpassen, maar gaat Apple die moeite nemen? Daar lijkt het niet op.
De tweede reden is namelijk dat de HomePod volgens Gurman een apparaat is dat “te weinig verkocht wordt om daar de ontwikkeltijd voor Apple Intelligence aan te verspillen”. Hoewel het er niet naar uit ziet dat de HomePod helemaal gaat verdwijnen, zou Apple geen tijd en geld willen besteden om het geschikt te maken voor Apple Intelligence. In ieder geval niet voorlopig. In plaats daarvan zou Apple vooral willen focussen op een nieuw robotachtig apparaat met een scherm waarin Apple Intelligence direct een belangrijke rol speelt, zo vult Gurman aan. Hij doelt hier vermoedelijk op Apple’s huisrobot waar al een tijdje aan gewerkt zou worden.
Apple zou natuurlijk wel Siri apart nog kunnen verbeteren voor de HomePod, dus los van Apple Intelligence als nieuw AI-systeem. Bijvoorbeeld nadat ze meer ervaring opgedaan hebben met de Apple Intelligence-variant. Maar concrete aanwijzingen daarvoor zijn er niet, dus wat dat betreft is het pure speculatie.
‘Apple Intelligence wel naar Vision Pro’
Een apparaat dat wel genoeg rekenkracht heeft en waar Apple nog volop in gelooft, is de Vision Pro. Apple zou volgens Gurman bezig zijn om Apple Intelligence volgend jaar naar de Vision Pro te brengen. Dit zou dan bijvoorbeeld onderdeel kunnen worden van visionOS 3. Gurman zegt dat Apple vooral voor de uitdaging staat om alles goed te integreren binnen de mixed reality-omgeving. De basis van visionOS is gebaseerd op iPadOS, waardoor het inbouwen van Apple Intelligence in dat opzicht niet heel ingewikkeld hoeft te zijn.
Maar het zal nog wel jaren gaan duren voordat wij daar in Nederland wat aan hebben. De Vision Pro zelf is nog niet eens in Nederland verkrijgbaar, maar komt deze maand wel naar Duitsland, Frankrijk en enkele andere landen. Apple Intelligence zal echter voorlopig nog niet naar de EU komen, dus zelfs in de landen waar de Vision Pro straks wel te koop is, zullen ze nog flink geduld moeten hebben.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Codenaam nieuw iOS 19-design gelekt: wat zegt het over de nieuwe grote iOS update? (31-03)
- Apple ontwikkelt MacBook Pro met M5-chip: wordt later dit jaar nog verwacht (31-03)
- Gerucht: 'iOS 19 geeft je een virtuele dokter met vernieuwde Gezondheid-app' (maar komt dit ooit naar Nederland?) (31-03)
- Gerucht: 'iPhone 17 Pro krijgt 8K-videofilmen (en dit is waarom)' (26-03)
- 'Dit zijn de eerste vroege beelden van iOS 19' (maar vertellen niet het hele verhaal) [video] (26-03)
HomePod
Alle belangrijke artikelen over de Apple HomePod onder handbereik. Apple heeft momenteel twee modellen in het assortiment: de kleinere HomePod mini en de grotere HomePod (2e generatie, 2023). De beste tips, gidsen en wat je moet weten over deze slimme speaker, bedoeld voor het luisteren van muziek, het geven van spraakopdrachten met Siri en het bedienen van je smart home. De HomePod fungeert ook als woninghub voor HomeKit en is geschikt als Thread Border Router.

- Alles over de HomePod
- Alles over de HomePod mini
- HomePod kopen in Nederland
- HomePod vergelijken: mini vs groot model
- Review: HomePod (2e generatie, 2023)
- Review: HomePod mini
- HomePod 2018 review: wat zijn onze ervaringen?
- HomePod als woninghub voor je smart home
- HomePod koppelen met Apple TV
- Muziek luisteren op de HomePod
- Muziek bedienen met Siri en HomePod
- HomePod updaten en software bijwerken
- Zo maak je een HomePod stereopaar
Dit zou echt bizar zijn, waarom zouden ze niet werken aan een nieuwe Apple TV met meer dan genoeg rekenkracht en die in huis als ai model gebruiken dat de homepod deze kan gebruiken. Of dat ze de cloud gebruiken voor complexere vragen? Ik heb meerdere Homepods in huis staan en zou echt balen als ze hierin geen moeite gaan stoppen.
Pure speculatie natuurlijk. Apple staat er om bekend dat ze altijd het beste willen leveren.
En dat alle producten ook samenwerken of op dezelfde manier werken.
Ik denk dan ook dat HomePods op een ander apparaat zoals iPhone iPad of Apple TV kunnen terugvallen.. of inderdaad op de cloud.
Slimme speakers horen er gewoon bij, zeker ook voor Apple Music. Ze willen niet als slechtste uit de test komen, de dag dat bijvoorbeeld Amazon en Google hun producten vernieuwen.
Uiteindelijk zijn HomePods gebaseerd op Apple Watch hardware, Apple TV’s op iPhone hardware. Dus ze hoeven het wiel niet helemaal opnieuw uit te vinden. Een bedrijf als Apple heeft genoeg geld om in ontwikkeling te investeren dus ik zie het probleem niet.
Niemand krijgt hier binnenkort Apple intelligence. Iedereen met de nieuwste iPhone 15 base model heeft al het nakijken (terwijl het prima zou draaien zelfs op een iPhone 12)
Daarentegen komt het pas veel later in Europa en het is ook nog eens een privacy nachtmerrie met chatGpT ingebakken.
Ze liepen gigantisch achter met AI en proberen het nu in te halen met marketing only. Ik ben al jaren fan van Apple maar de “shine” is er inmiddels wel een beetje af
Ik snap je gevoel helemaal. Maar binnenkort hebben we allemaal een nieuwe iPhone en als die AI dan allemaal mooie dingen toevoegt, dan zijn we dat allemaal snel vergeten. Ondertussen heeft Apple dan een nieuwe supercycle losgeweekt en kunnen ze weer uitpakken met recordcijfers.
Koop gewoon aandelen van Apple, dan verdien je nog een gedeelte van je aankopen terug. 😉
Maar ik vind wel dat Siri op de kleine HomePod wel een update mag krijgen. Op dit moment is het echt een lomp geval.
Ze hebben al eens door nieuwe HomeKit architectuur een hele rits apparaten de HomeKit bediening ongedaan gemaakt.. ik zie ze er wel voor aan.,
: Koop maar nieuwe apparaten…