Apple’s HomePod heeft goedkeuring gekregen van de FCC. Dit is een noodzakelijke stap om verkocht te mogen worden in de winkel, vanwege de draadloze functies. De speaker met modelnummer A1639 krijgt aan de onderkant een FCC-merkje, om duidelijk te maken dat de instanties het apparaat naar tevredenheid hebben getest. Het is een van de laatste formaliteiten die Apple nog moest nemen om de HomePod in de winkels te krijgen.
HomePod goedgekeurd door FCC
De goedkeuring van de FCC betekent overigens niet dat de gebruikelijke foto’s van de tests nu al te bekijken zijn. Die worden pas op 17 juli openbaar gemaakt, als de HomePod waarschijnlijk al lang op de markt is. Er zijn ook documenten die vertrouwelijk zullen blijven, waaronder schema’s van interne onderdelen. Maar daarvoor hebben we altijd nog iFixit, die met regelmatige teardowns laat zien welke onderdelen er in
Apple-producten zitten.
Volgens geruchten zal de HomePod al binnen een paar weken verkrijgbaar zijn in de Verenigde Staten en zijn de eerste exemplaren al vanuit China op transport gezet. Afgelopen woensdag beweerde de Taipei Times dat Apple’s productiepartner Inventec de eerste miljoen HomePods heeft verscheept. Samen met productiebedrijf Foxconn zouden er dit jaar tussen de 10 en 12 miljoen stuks in de verkoop moeten gaan.
Helaas miste Apple daarbij de belangrijke decembermaand, waardoor Amazon en Google hun slag konden slaan. Google zou sinds de introductie van de Google Home Mini meer dan 1 speaker per seconde hebben verkocht.
Apple is dankzij de FCC-goedkeuring nu in ieder geval vrij om op elk gewenst moment met de verkoop te beginnen. Ter vergelijking: Apple kreeg op 4 oktober FCC-goedkeuring voor de iPhone X en begon nog geen maand later op 3 november met de verkoop. Apple spreekt zelf over ‘early 2018’ wat voor Apple-begrippen een periode tussen januari en april inhoudt. Eind januari of begin februari lijkt echter meer voor de hand te liggen.
https://www.iculture.nl/apple-accessoires/homepod/
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Gerucht: 'Apple werkt aan Vision Air in een nieuwe kleur' (17-04)
- 'Zo komt de achterkant van de iPhone 17 Pro eruit te zien' (17-04)
- Tweede beta van watchOS 11.5 voor ontwikkelaars verschenen (en eerste voor publieke testers) (14-04)
- Apple viert 10 jaar Activiteit-app met speciale uitdaging (en een exclusieve fysieke pin) (14-04)
- 'Apple werkt aan de Vision Pro 2: dit wordt er aan verbeterd' (14-04)
HomePod
Alle belangrijke artikelen over de Apple HomePod onder handbereik. Apple heeft momenteel twee modellen in het assortiment: de kleinere HomePod mini en de grotere HomePod (2e generatie, 2023). De beste tips, gidsen en wat je moet weten over deze slimme speaker, bedoeld voor het luisteren van muziek, het geven van spraakopdrachten met Siri en het bedienen van je smart home. De HomePod fungeert ook als woninghub voor HomeKit en is geschikt als Thread Border Router.

- Alles over de HomePod
- Alles over de HomePod mini
- HomePod kopen in Nederland
- HomePod vergelijken: mini vs groot model
- Review: HomePod (2e generatie, 2023)
- Review: HomePod mini
- HomePod 2018 review: wat zijn onze ervaringen?
- HomePod als woninghub voor je smart home
- HomePod koppelen met Apple TV
- Muziek luisteren op de HomePod
- Muziek bedienen met Siri en HomePod
- HomePod updaten en software bijwerken
- Zo maak je een HomePod stereopaar
Klinkt goed. Maar even twee noob vragen?
Wat maakt deze nu beter of anders dan de Logitech en Google etc varianten behalve dat we dit nog niet weten.
En waarom zou ik zon ding willen terwijl er een iPad diverse iPhones en een AppleTv4k met Siri in huis liggen?
Ik heb sinds enkele weken een Echo Dot, gewoon omdat die een stuk beter luistert dan mijn iPhone X, wanneer ik mijn Hue of Harmony wil aansturen. Zelf heb ik een goede geluidsinstallatie en heb geen behoefte aan de speaker die in de meeste van deze oplossingen zit: het zou mooi zijn als er ook een Siri Dot kwam.
@Tim: Hoe heb jij de Dot 2 besteld ?? Ik krijg het niet voor elkaar via Amazon.de
Het zijn toch allemaal mono speakers? Dat is toch geen vooruitgang of kan je met twee ook een stereo opstelling maken?
Misschien even doorlezen bij “bekijk ook”.
Er zit een array in met 7 tweeters die een virtueel surround geluid maakt, waarbij rekening gehouden wordt met de vorm van de ruimte. Hoezo mono?
Ja, je kan meerdere speakers koppelen
Ga volgende maand naar Londen, stel ik zou de homePod daar kopen.. denken jullie dat ik die dan ook in het Nederlands kan gebruiken als de homePod in NL wordt uitgebracht?
Dat lijkt mij van wel. Het ding zal gewoon software hebben en die zal net als iOS gewoon een taalinstelling hebben. Apple gaat echt geen speaker per land maken 🙂. Geen garantie maar weet het bijna zeker dat het moet werken 😉
Wel vet
Heb nu harmony hub gekoppeld aan siri via homebridge
Wil dat nog veel uitgebreider maken met thermostaat en camera’s en lampen
@Mike: Wel garantie! Apple biedt internationale garantie van 1 jaar aan op elk Apple product.
Mijn broer woont in de VS en heeft hem meegenomen voor me… Maar je hebt gelijk: Amazon DE en UK shippen niet naar Nederland. Tip: kijk op Tweakers.net in vraag en aanbod sectie. En er zijn ook zogenaamde ‘forwarding adressen’ die vanuit US en DE sturen.
Hier kan je ook bestellen
Zo’n budgetvriendelijke spraakassistent zoals Echo Dot of Google home mini lijkt mij vrij aantrekkelijk om mijn lampen en smart switches te besturen aangezien mijn iPhone 8 veel te lomp is. En er zijn nu al vele smart producten die veeleer alexa & google assistent ondersteunen dan dat ze Homekit ondersteunen. Maar dat is ook vice versa natuurlijk. Al bij al voldoet een iPad of iPhone (voor mij) niet als spraakassistent. Je moet ze altijd bij je hebben, je moet heel luid praten, en zelfs dan doet Siri soms vervelend (niet verbonden met het wifi netwerk, kan voor een of andere reden soms het smart product opeens niet meer besturen en moet je het handmatig via Homekit doen …) het is gewoon zeer buggy en beperkt.
@Rutger: Apple moet het van hun design hebben niet de vooruitgan tho want dat hebben ze bijna niet genoeg andere bedrijven die al jaren voor lopen op apple