HomePod-update 14.2 nu te downloaden
Intercom, Siri- en home theater-verbeteringenNaast iOS 14.2, iPadOS 14.2 en tvOS 14.2 heeft Apple ook een software-update voor de HomePod uitgebracht. Je zou misschien denken dat hierin aanpassingen zitten voor de HomePod mini, die morgen in pre-order gaat. Maar dat blijkt mee te vallen. Apple maakt alleen melding van Intercom, een nieuwe functie die gelijktijdig met de HomePod mini werd aangekondigd. Met Intercom kun je omroepberichten door het hele huis laten klinken.
De update zorgt er ook voor dat Siri een persoonlijk dagoverzicht kan geven voor elke HomePod-gebruiker. Je krijgt dan informatie, weerbericht, verkeersinfo, herinneringen en meer te zien door te vragen naar jouw update.
Ook kun je je HomePod nu verbinden met je Apple TV 4K om gebruik te maken van stereo surroundgeluid en Dolby Atmos-audio. Je kunt een tweede HomePod aansluiten voor een nog mooier geluid, zodat je het gevoel hebt dat je helemaal omringd wordt door audio.
Dit zijn de releasenotes voor de HomePod:
Softwareversie 14.2 bevat ondersteuning voor nieuwe Siri-, Intercom- en Thuisbioscoop-functies. Deze update bevat ook probleemoplossingen en verbeteringen.
- Gebruik Intercom met de iPhone, de iPad, de Apple Watch, AirPods en CarPlay.
- Verbind de HomePod met de Apple TV 4K om te genieten van stereogeluid, surround sound en Dolby Atmos-audio. Voeg een tweede HomePod toe voor een nog meeslependere geluidservaring.
HomePod-update 14.2 installeren
Het updaten van de HomePod-software gebeurt automatisch, maar je kunt het ook handmatig doen met onze tip.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Nanoleaf Pegboard Desk Dock: slimme verlichting én organisatie voor je bureau (16-04)
- Beats heeft nu ook eigen oplaadkabels: nuttige toevoeging of niet? (15-04)
- Nieuwe Chipolo POP is een kleurrijk AirTag-alternatief met twee grote voordelen (15-04)
- Robotstofzuigers werken nu met HomeKit: dit zijn de eerste ondersteunde modellen (02-04)
- 'IKEA werkt aan BILRESA: dubbele knoppen met Matter en Thread voor je smart home' (27-03)
HomePod
Alle belangrijke artikelen over de Apple HomePod onder handbereik. Apple heeft momenteel twee modellen in het assortiment: de kleinere HomePod mini en de grotere HomePod (2e generatie, 2023). De beste tips, gidsen en wat je moet weten over deze slimme speaker, bedoeld voor het luisteren van muziek, het geven van spraakopdrachten met Siri en het bedienen van je smart home. De HomePod fungeert ook als woninghub voor HomeKit en is geschikt als Thread Border Router.

- Alles over de HomePod
- Alles over de HomePod mini
- HomePod kopen in Nederland
- HomePod vergelijken: mini vs groot model
- Review: HomePod (2e generatie, 2023)
- Review: HomePod mini
- HomePod 2018 review: wat zijn onze ervaringen?
- HomePod als woninghub voor je smart home
- HomePod koppelen met Apple TV
- Muziek luisteren op de HomePod
- Muziek bedienen met Siri en HomePod
- HomePod updaten en software bijwerken
- Zo maak je een HomePod stereopaar
Ik ga binnenkort ook een HomePod halen de grote en heb een Apple TV 4K kan ik de HomePod ook als standaard speaker instellen zonder iedere keer opnieuw te moeten verbinden?
Heb uiteindelijk maar eentje besteld op bel simple. Nieuw en veel te duur , geluid is zuiden en Siri doet haar werk beter dan op iPhone. Zelfs met mijn accent (niet dat het Vlaams is)
Hiervoor heb je tv os 14.2 nodig. Daar kun je onder instellingen – audio nu ook je standaard (default) audio kanaal kiezen (kies daar de homepod(s)). Kleine kanttekening hierbij is dat vanaf je Apple device niet meer direct naar je homepod(s) lijkt te kunnen streamen. Wél kun je streamen naar de Apple tv in kwestie. Het is verder ook mogelijk om homepods te vragen wat te spelen zónder Apple tv aan te zetten, maar om een of andere reden ontbreekt/ontbreken de aan de Apple tv gekoppelde homepod in de AirPlay lijst op andere apparaten. Hoop dat ze dit nog fixen.
Helaas kan ik nergens Dolby Atmos instellen na installeren update, heb stereo paar opstelling van de HomePod.
AppleTV en IPhone ook bijgewerkt met laatste update.
Volgens mij kan dat ook niet en gebeurt dit automatisch aan de hand van de content.
@Marcel: Hmm dat is een goede… was me ook aan het oriënteren op het dolby atmos. Ik lees dat het ergens uit de update is gehaald. Lijkt me raar.
Is juist de reden dat ik er wellicht 2 wilde aanschaffen..
Vraagje voor de beta tester van Big Sur. Kan je de HomePod bedienen in BS?
Ja, de RC VAN Big Sur is uit dus alle functies doen het.
Helaas nog steeds geen 3rd party music ondersteuning (zoals Spotify) op de HomePod 😒.
Atmos kan niet met een stereopaar. Alleen met 1 homepod. Althans op dit moment.