iBreath combineert alcoholmeter en FM-transmitter
Eigenlijk zagen we ‘m gisteren al, maar hij is te leuk om te laten liggen: iBreath van David Steele. Dit apparaat heeft een dubbele functie: enerzijds is het een FM-transmitter en tegelijk is het een ademanalyse-apparaat, waarmee je kunt controleren of je een slok teveel op hebt. De iBreath berekent je Blood Alcohol Content (BAC) en bepaalt dan of het nog veilig is om te rijden. Het lijkt een rare combinatie van twee producten, maar je hebt ze beide nodig in de auto, dus waarom niet? De iBreath is geschikt voor elke iPod en iPhone, met uitzondering van oudere modellen. De voeding krijgt hij uit het aangesloten apparaat, dus er is geen excuus om niet te blazen.
Mocht je de iPhone of iPod zijn vergeten, dan heb je ook nog de meegeleverde 12 Volt-autolader achter de hand. Verder zit er een handleiding en een usb-kabel bij – waarschijnlijk om de metingen later op je computer te kunnen analyseren. De iBreath kan een meting tussen 0.000 en 0.100% registreren en dat is ruim genoeg want in Nederland en België ligt de grens op 0.05%. Op Wikipedia kun je ook lezen welke effecten optreden bij een bepaald promillage (boven 0.3% wordt het echt gevaarlijk). Het apparaat kost $79 en dat is behoorlijk prijzig als je het vergelijkt met een gewone iTrip ($49). Een goedkopere oplossing is om bij twee of meer biertjes gewoon niet meer in de auto te stappen.
De iBreath is te koop via DavidSteele.com.
Tipgever: Harald
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Klinkt handig.. 😉
Leuke gadget!
Ik loop me inderdaad altijd al te ergeren aan dronkenmansgebabbel van allerlei DJ’s.
Fijn dat de iPhone dat nu detecteert en de autoradio afschakelt.
Interessant zulke toepassingen, maar ik zit als electronica-liefhebber te wachten op een toepassing om de iPhone/Touch om te toveren als plc: het meten en regelen van electrische signalen met de iPhone/Touch met behulp van een interface zoals deze.
De mogelijkheden zijn enorm :
Je iPhone gebruiken als multimeter voor het meten van temperatuur, voltage, stroom, batterijtester, cappaciteitsmeter, weerstand, luchtvochtigheid, ontlaad en laadkaracteristieken van accu’s enz, enz..
Er gaat dan een nieuwe wereld van toepassingen voor ons open.
Beetje flauwekul natuurlijk om aan een iPhone te hangen wanneer hij gewoon op een 12V batterij werkt. Lift volgens mij gewoon mee op het succes van de iPhone.
Groeten uit de warme Zuid Afrikaanse bush waar het nu echt tijd is voor een lekker uiskoud biertje 🙂
Pim
Plaats er gelijk een infrarood LED in, handig om een afstand bediening te maken, absoluut een goef idee. @Surfer –
Grappig..komt ie ook in de iphoneclub store ?? 😛