Nog voor de introductie van iCloud Drive maakte Apple voor het synchroniseren van gegevens en documenten gebruik van het systeem met de naam ‘iCloud-documenten en -gegevens’ (in het Engels ‘iCloud Documents and Data’). Dit werd geïntroduceerd bij de komst van iCloud, maar later dus vervangen door het geavanceerdere iCloud Drive. In een supportdocument laat Apple weten dat het oude systeem nu vervangen wordt door iCloud Drive, waardoor dit verplicht wordt voor het synchroniseren van documenten.
iCloud Drive wordt verplicht voor synchroniseren documenten
In het supportdocument is te lezen dat het overzetten van het oude systeem naar iCloud Drive in mei 2022 gaat plaatsvinden. Wanneer in mei dat precies gaat gebeuren, is nog niet bekend. Je vraagt je misschien af wat dat voor jou als gebruiker betekent. Het goede nieuws is dat er in de meeste gevallen niets verandert.
Als je al gebruikmaakt van iCloud Drive, zul je niks merken van de overgang. Je bestanden en gegevens blijven waar ze zijn en je hoeft zelf ook geen actie te ondernemen. Als je nog helemaal geen gebruikmaakt van iCloud Drive, moet je na de migratie wél stappen ondernemen om je bestanden te kunnen zien.
Gebruik je nu nog geen iCloud Drive en schakel je dat niet voor de overgang in mei 2022 in, dan moet je dat alsnog doen. iCloud Drive inschakelen doe je via Instellingen > je naam > iCloud > iCloud Drive.
Wat goed is om te weten is dat het upgraden naar iCloud Drive geen invloed heeft op de hoeveelheid opslagruimte die je bestanden op iCloud innemen. Ook als je nu al iCloud Drive gebruikt, betekent de overgang van iCloud-documenten en -gegevens niets voor je beschikbare opslagruimte. Bestanden worden niet ineens dubbel opgeslagen.
Wil je meer weten over iCloud Drive? Lees dan onze iCloud Drive-uitleg. Daarin leggen we je uit wat je er zoal mee kan, hoe het werkt en nog veel meer.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Weekend kijktips: Jane, Amsterdam Centraal 24/7, The Last of Us en meer (19-04)
- Waarom je geen Apple Intelligence kan gebruiken in WhatsApp en Instagram (en andere apps) (17-04)
- Game over voor Mythic Quest: langlopende Apple TV+ serie stopt plotseling (maar met een nieuw einde) (15-04)
- Weekend kijktips: Doctor Who, Friends & Neighbors, Black Mirror en meer (12-04)
- Apple TV+ vanaf nu via Amazon Prime Video af te sluiten in Nederland (met een flinke korting) (09-04)
iCloud Drive
iCloud Drive is de online opslag voor je iPhone, iPad en Mac. Apple's eigen apps zoals Pages, Numbers en Keynote werken met iCloud Drive, maar ook apps van derden. Dankzij iCloud Drive zijn alle bestanden op al je apparaten beschikbaar. Op de iPhone en iPad vind je iCloud Drive in de Bestanden-app, terwijl je dit op de Mac in de Finder vindt. Opslagruimte voor iCloud Drive verloopt via iCloud+, maar standaard heeft iedereen 5GB gratis opslag voor onder andere iCloud Drive en reservekopieën voor je iPhone en iPad. Lees alles over het bewaren van bestanden op iCloud Drive en het gebruik van de Bestanden-app.

- Alles over iCloud Drive
- iCloud Drive-bestanden openen op 5 manieren
- Bepaal welke apps gebruik maken van iCloud Drive
- Beperk mobiele datagebruik door iCloud Drive
- iCloud-opslagruimte vergroten en upgraden
- iCloud-opslagruimte opruimen en beheren
- Mappen delen in iCloud Drive
- Samenwerken aan bestanden in iCloud Drive
Nee waarom?! Ik heb dat uitstaan en wil het ook zo laten..
@Jan: Waarom heb je het uitstaan? en wat is dan het argument waarom je het zo wilt laten? (gewoon uit interesse)
@Jan: Het is alleen als je documenten wil synchroniseren, indien je dat niet doet heb je het dus niet nodig.
Omdat je zonder eigen encryptie laag geen documenten aan een buitenlandse partij kunt toevertrouwen.
Prima! Heb pas mijn Synology NAS verkocht en compleet naar een 2TB iCloud Drive gegaan. Uploaden van de video’s en foto’s was een karwei maar iCloud Drive en documenten werken eigenlijk nog makkelijker dan via de NAS. Prima product dat iCloud 👍🏻
@Jaap Couro: Gebruik cryptomator icm iCloud. Werkt op iOS, MacOS en Windows. Dan versleutel je een gedeelte van je iCloud 👍
Als je je nas gebruikte als single point of opslag is het inderdaad “hetzelfde” want je hebt je eigen private cloud. Echter ik neem aan dat je je NAS backupte en dan is het een ander verhaal met icloud. iCloud is geen back-up. Ik gebruik ook iCloud en mijn nas. iCloud gewoon om met docs te werken. En iCloud drive back-up ik via mijn laptop naar mijn NAS via time machine.
@Mike: Ik wil ook graag mijn documenten op mijn nas verplaatsen naar de cloud, maar zou nog graag een (automatische) backup van de cloud op een externe hdd maken.
Ik heb niet gevonden hoe je dat kan doen. Jij blijkbaar wel. Kun je vertellen hoe je dat doet?
TimeMachine werkt toch alleen de andere kant op? Dus backup van laptop naar de cloud?