De ontwikkeling van nieuwe functies van iCloud wordt gehinderd door interne problemen. Vooral bij iCloud Fotobibliotheek is er nog veel te wensen over. The Information spreekt over diepgaande organisatorische problemen, waardoor nieuwe releases maar mondjesmaat uitkomen.

Steve Jobs kwam jaren geleden al op de proppen met Hyperion, de codenaam voor de dienst die uiteindelijk iCloud zou gaan heten. Vooral het synchroniseren van foto’s sprak Jobs aan. Maar ondertussen bevindt de iCloud Fotobibliotheek zich nog in betafase en haalde de beloofde deadline niet. Dat het niet opschiet is te wijten aan Apple’s interne bedrijfsstructuur, zeggen bronnen. Het probleem is dat er geen centraal team is, dat aan de kernfuncties van de clouddienst werkt. Ontwikkelaars werken op eigen houtje en er is geen productmanager die alle ontwikkelingen rond de iCloud Fotobibliotheek coördineert. De teams werken te sterk geïsoleerd van elkaar. Dat het niet op rolletjes loopt, blijkt al uit het feit dat de benodigde Foto’s-app voor de Mac is uitgesteld naar volgend jaar.
Ondertussen gaan de ontwikkelingen traag. De afgelopen dagen gaf Apple gebruikers de mogelijkheid om foto’s handmatig te uploaden naar iCloud.com, maar het werkt alleen voor JPG-bestanden en niet voor alle andere denkbare fotoformaten. Sinds Steve Jobs iCloud in 2011 aankondigde is er te weinig gebeurd, terwijl Apple toch gemotiveerd had moeten zijn om een fantastische dienst neer te zetten. Met MobileMe was het eerder niet gelukt om de klanten blij te krijgen.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
iCloud
Alles over iCloud, de online opslagdienst van Apple waarmee je apps kunt synchroniseren en bestanden kunt opslaan. Maar iCloud biedt meer dan alleen online opslag en synchronisatie. Met de betaalde iCloud+ dienst krijg je extra functies, zoals het verbergen van je e-mailadres en privédoorgifte. Je kunt 5GB tot 12TB iCloud-opslag krijgen. Al onze belangrijke informatie over iCloud op een rijtje!

- Alles over iCloud
- iCloud+, de betaalde versie van iCloud met extra functies
- Alles over iCloud Drive
- Storing bij iCloud? Zo vraag je de status op
- Documenten synchroniseren in iCloud
- iCloud Fotobibliotheek gebruiken
- iCloud Muziekbibliotheek gebruiken
- Beveiliging van iCloud-gegevens
- iCloud-opslagruimte delen met gezin
- iCloud-account beheren
- iPhone en iPad backuppen op iCloud
- iCloud-sleutelhanger voor opslaan van wachtwoorden
- Gezinswachtwoorden in iCloud-sleutelhanger
- Privédoorgifte in iCloud: veiliger browsen
- iCloud-opslag uitbreiden (prijzen en meer)
Kan je de fotos in de beta eigenlijk alleen via icloud.com bekijken of ook nog in icloud drive? Heb die optie nog niet gevonden maar mis het wel
Als Steve nog geleefd had was dit niet gebeurd die zou een paar keer een woede aanval krijgen en iedereen verrot schelden en ze laten vliegen om de deadline te halen dat doet Tim niet
Bij mijn weten is Eddy Cue SVP Software and Services en als zodanig “instrumental to the Company’s Core Strategy” of iets van die strekking
Dus waar de verantwoordelijkheid ligt lijkt me dan toch duidelijk
MobileMe werd onder Steve Jobs gelanceerd….Het is dus wel degelijk gebeurd. En Steve werd heel boos (zo begreep ik uit zijn biografie), maar het mocht niet baten. MobileMe werd niet het succes.
Cool. Heb je nog meer info wat Tim Cook wel en niet doet? Ik vind het echt heel gaaf dat je in het kantoor naast Tim werkt en precies weet wat hij doet. Wat is je functie bij Apple precies?
@Flieps: Ik wilde dat debacle ook aanhalen, maar je was me voor.
Ik vind het persoonlijk behoorlijk irritant worden als maar naar Steve Jobs verwezen blijft worden, en zeker wanneer dat gebeurt als hier.
Steve Jobs wordt in die verwijzingen altijd gezien als een goddelijke type die nooit fouten maakte. In vrijwel alle gevallen, bijvoorbeeld deze, klopt dat niet. Onder Jobs werden evengoed veel fouten gemaakt. MobileMe bijvoorbeeld was een drama.
Kortom, hou op met die oververheerlijking van Jobs. Natuurlijk, hij was een genie die Apple heeft gemaakt tot wat het nu is, maar hij was verre van foutloos. Doe het nu niet voorkomen alsof werkelijk alles wat hij aanraakte in goud veranderde, dat was niet zo.
Ik was erg tevreden met MobileMe. Ik kon voor het eerst probleemloos agenda’s, mail, contactpersonen synchroniseren over verschillende iOS- en OSX-apparaten! Hoe cool is dat! Ik kon heel simpel een website maken in iWeb en gratis publiceren op het Me-platform. Alleen Me-drive heb ik nooit goed werkend gekregen. Maar DropBox deed en doet die truc al prima, dus ‘Who Cares’?
Ik begrijp al het gemopper niet. Sinds de lancering van iCloud is er alleen maar functionaliteit bij gekomen. Dat Apple niet over 1 nacht ijs gaat is (zeker bij iCulture-lezers) bekend. Daaruit resulteren al die mooie diensten en producten die (meestal) goed werken.
Dat er achter de schermen dingen misgaan is van alle tijden en alle organisaties. Gelukkig maar: mensen die nooit fouten maken pushen zichzelf niet hard genoeg en zullen nooit iets wezenlijk nieuws bijdragen aan de maatschappij.
Ik wacht rustig af en tel ondertussen mijn zegeningen.
Wat mij vooral stoort is dat hier tijd in gestoken wordt. Wie gaat zijn foto’s nu in Safari bekijken en wie gaat nu foto’s vanaf zijn computer uploaden in Safari? Al die tijd en energie kan beter in iets anders gestoken worden.
Kan niet eens een map delen in icloud drive met anderen kom ik net achter.
Het grote bewijs dat ze Tim Cook de laan uit sturen en een andere CEO on board komt bij Apple.
Je kunt het Steve is weg verhaal vreselijk vinden. Sinds dien is er wel een andere wind gaan waaien. Stevie’s ideeën zijn op en zijn uitvoering ebt langzaam weg.
Tim is een zacht gekookt ei en met iOS7/8, Yosemite, Apple Watch, weinig vernieuwing, professionals links laten liggen is Apple wat mij betreft echt het verkeerde pad op gegaan. Het is geen ‘foutje’ meer.
Dat ze iCloud intern niet op orde heeft verbaasd me wel maar verrast nu niet meer…
Haha, weinig vernieuwingen? Vertel jongen…
Ja dat zou ik ook doen. Als je het meest winstgevende bedrijf op deze aardbol bent, je marktwaarde groter is dan de complete Russische aandelenmarkt en mensen in de rij staan voor je producten dan zou ik ook zo’n waardeloze CEO de deur uit sturen…….