iCulture bestaat 10 jaar – en dat gaan we ook met jou vieren!

Het is vandaag 10 jaar geleden dat iCulture (destijds nog iPhoneclub.nl) van start ging, met een nieuwsbericht over de iPhone (maar niet die van Apple ...). Natuurlijk gaan we het 10-jarige bestaan vieren met jou - heel januari zal in het teken staan van 10 jaar iCulture (รฉn 10 jaar iPhone!)
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl - · Laatst bijgewerkt:

iCulture eerste artikel

Het is vandaag een bijzondere dag. Tien jaar geleden publiceerden we ons eerste artikel met als titel ‘De iPhone is er, maar niet van Apple’. We konden toen nog niet vermoeden dat iCulture zou uitgroeien tot zo’n bloeiende community die we dagelijks voorzien van het laatste nieuws rondom Apple. Vandaag vieren we het jubileum op kleine schaal op de redactie, maar in januari gaan we helemaal los om het 10-jarig bestaan van de iPhone én iCulture met jou te vieren.

10 jaar iCulture, bijna 10 jaar iPhone

iCulture jubileumlogoAls we alle dagelijkse bezoekers van iCulture samen zouden brengen, zouden we een voetbalstadion kunnen vullen. Het zou een mooi gezicht zijn, die lichtjes van tienduizenden iPhones. Lezers zoals jij die elke dag de moeite nemen om naar onze website te gaan of onze app te openen. Toch gaan we ons 10-jarige bestaan op een andere manier vieren: niet offline, maar digitaal, zodat zoveel mogelijk mensen ervan kunnen meegenieten. De hele maand januari zal in het teken staan van 10 jaar 10 jaar iCulture én 10 jaar iPhone. We hebben heel wat gepland en ons eerste cadeau staat inmiddels voor je klaar!

Van huiskamer naar rode loper

iCulture is niet groot geworden door steeds achterom te kijken, maar toch willen we kort iets kwijt over onze begindagen, waarin we vooral bezig waren om mensen te helpen die hun gloednieuwe uit Amerika geïmporteerde iPhone aan de praat wilden krijgen. De eerste 5 jaar werkten we met z’n tweeën vanuit de woonkamer, die gaandeweg steeds meer werd omgebouwd tot werkruimte. We waren in de begindagen van ’s ochtends vroeg tot vaak diep in de nacht bezig met het uitzoeken van de nieuwste tweaks om de Amerikaanse simlock te omzeilen en in de jaren daarna met tips & tricks toen de iPhone ook in Nederland beschikbaar werd. Totdat we ons realiseerden dat het tijd werd voor een ‘echt kantoor’.

We vonden een werkruimte op het Leidseplein, vlak naast de eerste Nederlandse Apple Store, die toen nog in aanbouw was. In 2011 (ons vijfjarige jubileum!) startten we daar met onze stagiair Leon, vlak daarna ging onze eerste redacteur-in-loondienst Bart (@Scarbir) van start vanuit het Launchcafé in Groningen en niet veel later mochten we Bas (@BasVroegop) op de redactieburelen verwelkomen. Sindsdien zijn we verhuisd naar het Rokin – de rode loper van Amsterdam met de Noord/Zuidlijn voor de deur. Met op de achtergrond het gedreun van heimachines en andere bouwwerkzaamheden groeide het aantal bezoekers van iCulture enorm en werden de artikelen en het aanbod van Apple gaandeweg steeds diverser, net zoals de iPhone zelf uitgroeide tot een smartphone voor een veel bredere groep mensen dan alleen de hardcore Apple-fans. Wij groeiden mee, door nadruk te leggen op onderwerpen die jullie écht interesseren, door meer nadruk te leggen op tips en gidsen en door uitgebreid verslag te doen van onze ervaringen met nieuwe accessoires voor smart home, gezondheid en dergelijke.

Eén ding is hetzelfde gebleven: achter de schermen wordt door Gonny (@gonny), Benjamin (@BenjaminRK), Jean-Paul (@JeanPaulH), Alex (@stayallive) en freelancers nog steeds elke dag keihard én met veel plezier gewerkt om alle Nederlandse en Belgische Apple-liefhebbers te voorzien van het laatste nieuws, de beste tips en een informatieve website en app.

Stay tuned, want ons 10-jarig bestaan laten we natuurlijk niet onopgemerkt voorbijgaan!

Bekijk ook

iPhoneclub viert jubileum, al 5 jaar gek van de iPhone!

iPhoneclub bestaat vandaag 5 jaar. We kunnen terugkijken op veel hoogtepunten en bezoekersrecords, maar het liefst kijken we vooruit: we hebben nieuwe plannen en zitten vol energie voor de volgende 5 jaar.

Bekijk ook

Terugkijken op 7,5 jaar iPhoneclub en iPadclub [infographic]

iPhoneclub heet vanaf 17 juli 2014 iCulture. In een infographic kijken we terug op enkele hoogtepunten uit 7,5 jaar.


De poll behorende bij dit artikel is helaas niet meer beschikbaar. Onze excuses voor het ongemak.

Jubileumlogo door @basvanderploeg

Reacties: 65 reacties

  1. ๐Ÿ‘ toppie

  2. Beste iCulture redactie.

    Gefeliciteerd met jullie 10 jarige bestaan.
    Wens jullie een fijne dag.

  3. Gefeliciteerd! ๐Ÿ™‚
    Lees dagelijks met veel plezier jullie artikelen

  4. Gefeliciteerd met jullie 10 jarig jubileum.

  5. Gefeliciteerd aan iedereen die zijn of haar steentje heeft bijgedragen aan iCulture!

  6. Gefeliciteerd!

  7. Gefeliciteerd

  8. Volg Gonny en Jp al sinds de palmclub ๐Ÿ‘๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜ฌ

  9. Hier ook een trouwe lezer van het eerste uur uit Belgiรซ.
    Gefeliciteerd!

  10. Toppers! De beste iMagazine op t net.!

  11. Gefeliciteerd!
    Mijn eerste iPhone was er een van Linksys!
    Heb ‘m nog steeds ergens liggen…..

  12. @Radar: Mogen we die een tijdje lenen?!?!?!?

  13. Wat een mijlpaal! Daar mogen jullie apetrots op zijn. Van harte gefeliciteerd en hou vol. Is het niet voor jezelf, dan wel voor ons ๐Ÿ˜‰

  14. Gefeliciteerd! Met plezier lees ik elke dag jullie artikelen! Het is mijn ritueel geworden en ik wens jullie dan ook nog eens tien jaar of meer toe! ๐ŸŽ‰๐ŸŽŠ๐ŸŽˆ๐Ÿ’๐Ÿ˜

    Groet!

  15. Proficiat! Ik lees hier graag en in tegenstelling tot andere apple-gerelateerde websites publiceren jullie ook een kritische noot waar nodig. Ga zo door!

  16. Gefeliciteerd.
    Ik zou eigenlijk niet weten van wanneer ik iedere dag op iCulture kijk, maar heel lang.
    Heeft me veel geholpen.

  17. En vergeet de ipadclub.nl niet hรฉ.
    Die samen met iPhoneclub Iculture zijn geworden ๐Ÿ˜‰

  18. Jaar en dag meerdere keren per dag op jullie site en het verveeld nooit! Altijd leuke nieuwtjes, spannende zaken en leuke artikelen om heerlijk van te genieten.

    Van harte gefeliciteerd met jullie 10 jaar en ik hoop dat jullie nog lang doorgaan met iCulture!

    Met vriendelijke groet, Mike. ๐ŸŽ‰๐Ÿ‘Š๐Ÿป๐Ÿบ

  19. Gefeliciteerd. Voor mij nog steeds dagelijks even kijken sinds dat ik in 2008 mijn eerste iPhone kocht…

    Altijd leuk en interessant…en nog mooier dat is het nog steeds..!!!

    Ga vooral zo door met vernieuwen, verbeteren en leuke dingen melden.. Heerlijk..

    Stefan

  20. Van harte!

    Ga zo door. Ik lees nog steeds graag dagelijks artikelen op jullie website ๐Ÿ™‚

  21. Van harte gefeliciteerd met jullie 10 jarig bestaan. Ook een speciale dank dat jullie Belgiรซ niet vergeten.
    Keep up the good work!!!

  22. Iphoneclub? Palmclub! ๐Ÿ˜‰
    Hoe lang is dat geleden?
    Gefeliciteerd!

  23. Gefeliciteerd!! Ik hoop dat er nog veel jaren bij komen.

  24. Gefeliciteerd!

  25. Gefeliciteerd!!

  26. Gefeliciteerd!

  27. @Jean-Paul Horn: Krijg je dit ding. Eerste iPhone ever! ๐Ÿ˜€

  28. Gefeliciteerd! ๐ŸŽ‰

  29. Gefeliciteerd en keep up the good work ๐Ÿ‘๐Ÿผ

  30. Van harte gefeliciteerd ๐ŸŽ‰๐ŸŽˆ blijf zo doorgaan!! ๐Ÿ‘๐Ÿป

  31. Van harte gefeliciteerd Gonny en Jean-Paul! Geen speciale actieprijs voor het reclame-vrij maken van de iCulture App? ๐Ÿ˜‰๐Ÿ˜ƒ

  32. Van harte!

    in 2009 mijn eerste iPhone gekocht (3GS) en sindsdien bijna dagelijks bezoeker van de site.

  33. Proficiat๐Ÿ‘Voor mij dagelijkse iCulturekost.Niet meer weg te denken!

  34. Van harte met jullie 10 jarig bestaan.
    Wij verwijzen al onze cursisten naar jullie website daar is altijd het laatste nieuws en zijn er goede bruikbare tips te vinden.
    Op naar de volgende 10 jaar.
    Bedankt dat jullie zoveel gratis tips plaatsen.
    Stef

  35. Gefeliciteerd! Blijf het een eer vinden dat ik jullie (JP en Gonny) al kende ver voor de eerste iPhone, bij de Palmclub. Overigens heb ik me maar over mijn eigenwijsheden (Symbian, Windows Phone) heen gezet en ben ook weer terug bij een iPhone.

  36. Proficiat! Hele informatieve site op niveau. Ga zo door.

  37. Gefeliciteerd !!!!!

    Kijk dagelijks even op jullie website. Ga zo door !!

  38. Een hele dikke proficiat, iCulture. Thanks for keeping us posted on Apple.

  39. Van harte!!

  40. Gefeliciteerd, top site waar ik dagelijks op kijk. Keep up the good work ๐Ÿ‘๐Ÿป

  41. Gefeliciteerd!!!

  42. Gefeliciteerd!!!
    Altijd interessant nieuws en leuke weetjes!!!

  43. Gefeliciteerd iCulture, keep up the good work!

  44. Van harte gefeliciteerd en op nog minstens 10 jaar erbij! Ik kan niet zonder jullie.

  45. Hartelijk gefeliciteerd!

    Bijna iedere dag kom ik een paar keer langs om even e.e.a. te lezen!

    Ga zo door ๐Ÿ™‚

  46. Vanaf 2006 lurker. Ik had toen al geen leven.

    Gefeliciteerd met jullie 10 jaar! Blijft een prettig medium voor iPhone nieuws. OMT tot op zekere hoogte ook, maar die posten niet zoveel. Wel vaak weer van die maffe dingetjes/weetjes die jullie weer niet publiceren. Dus in elkaars vaarwater zitten jullie niet.

    Ga zo door en op naar de volgende 10๐Ÿ™‚

  47. @Emiel: Ja, Ik volg ze ook al sinds die tijd!!

    Van harte gefeliciteerd iCulture!

  48. Gonny en JP: van harte! Goed dat jullie toen lekker eigenwijs waren en dat jullie ondanks dat iemand riep dat het nooit iets zou worden met die iPhone, toch doorgezet hebben. Beste beslissing ooit ๐Ÿ˜Š

    Op naar de volgende 10 jaar. Keep up the good work!

  49. Gefeliciteerd! Ik bezoek dagelijks jullie site met veel plezier en haal hier veel tips en informatie vandaan.

  50. Lees het dagelijks. Gefeliciteerd en dank je wel!

  51. Natuurlijk gefeliciteerd!!
    Elke dag fijn om zulke goede artikelen te lezen.
    Top

  52. Van harte gefeliciteerd met jullie jubileum.
    Het dagelijkse bezoek aan julie app/site is elke keer weer een klein feestje ๐ŸŽ‰

    Dank voor julie tomeloze inzet om ons elke dag weer van wetenswaardigheden te voorzien ๐Ÿ‘

  53. Mooi, en van harte. Geniet elke dag van de nieuwtjes en reacties.

  54. Proficiat! Ik kom al sinds 2008 met enige regelmaat met veel plezier op jullie site langs.

  55. Jullie app wordt super door mij gewaardeerd. Elke dag volg ik jullie nieuws, reviews en dossiers. Grote klasse.

  56. Gefeliciteerd! ๐ŸŽ‰

  57. ICulture mijn favoriete app op mijn iPhone blijf zo door doen en zorg voor nog minstens 10 jaar erbij. Jullie zijn fantastisch.

    Groeten van een trouwe fan uit Belgiรซ

  58. Gefeliciteerd aan allen die hard hebben gewerkt aan alles, zomer 2007 (ergens eind augustus begin september) mijn eerste iPhone en ook sindsdien lezer en reageerder van eerst iphoneclub.nl en nu iCulture.nl.

    Ook het forum was ik geregeld te vinden, laatste jaren iets minder.

    Hoop dat jullie nog zeker 15 jaar door kunnen, nogmaals gefeliciteerd.

  59. Gefeliciteerd! Leuk om te lezen hoe deze site is ontstaan ๐Ÿ™‚

  60. Gefeliciteerd! Dank aan iedereen die hier aan meegewerkt heeft ๐Ÿ™‚

  61. Gefeliciteerd!
    Ook hier een jarenlange fan en voormalig Palmclub lid
    Keep up the good work! ๐Ÿ‘๐Ÿผ๐ŸŽ‰๐Ÿ“ข

  62. Gefeliciteerd! Lees dagelijks julie artikelen. Hoop dat julie net zo lang zullen bestaan als Apple zelf:)

  63. Na een dag testen van de update op de iPhone 6s en iPad air 2 helemaal geweldig! ๐Ÿ‘๐Ÿป

  64. Gefeliciteerd! Altijd veel gehad aan het unlocken van mn iPhone 3gs! ๐Ÿ˜๐Ÿ‘