iCulture peilt: Control Center en nieuw design meest gewild aan iOS 7
Apple zal op 10 september waarschijnlijk niet alleen de nieuwe iPhones bespreken: ook iOS 7 zal een grote rol op het officiële evenement spelen. Dat iOS 7 ook flink wat vernieuwingen met zich meebrengt bleek al in onze serie iOS 7 uitgelicht, wat voor ons leidde tot één belangrijke vraag: naar welke nieuwe functies kijken de lezers van iCulture het meest uit? We vroegen het vanmorgen om 10:00 uur in onze dagelijkse peiling in aanloop naar het iPhone-event op 10 september aanstaande.
Naar wat kijk jij het meeste uit in iOS 7?
iOS 7 heeft meer dan 200 nieuwe functies, maar wij hebben in onze poll gevraagd naar de belangrijkste wijzigingen. Stemmers konden tot drie antwoorden kiezen. En dat is gedaan. Vrij massaal zelfs: de peiling is maar liefst 4326 keer ingevuld. Het is niet moeilijk om te zien welke functies het meest gewild zijn. Het zijn er twee die met kop en schouders boven de andere vernieuwingen uitsteken: het nieuwe design en het Control Center. De laatste wint nipt, met een verschil van 20 stemmen. Beide aspecten nemen per stuk echter ruim 20 procent van de stemmen op hun rekening, waarna een enorme kloof wordt geslagen met de derde meest gewilde functie: verbeterde multitasking. Die verovert de harten van 10 procent van de stemmers.
Chantal staat er wat skeptisch in:
Automatische App updates is handig. Voor de rest vind ik het allemaal niet wereldschokkend tot nu toe. Ben meer benieuwd hoe iOS 7 straks op een iPhone 4 draait.
“iCloud KeyChain! Superhandig om voortaan al je Wi-Fi instellingen te delen met al je iOS- en Mac-apparaten.“, luidde het antwoord van Rodney. Hij was een van de 37 stemmers die voor de opties ‘iets anders’ koos.
Oscar had dan weer het liefst alles geselecteerd in de peiling. Nou ja. Op één na.
Alles! Behalve die spuuglelijke icoontjes.
Een boodschap waar Rich niks aan heeft:
Ik wacht met smart op de nieuwe iOS, en zie het als een frisse wind. Snap dat gezeur echt niet over die icoontjes dit dat..
Opvallend genoeg reageerde bijna verder niemand in de reacties over de winnaar, het Control Center. Wel houden meerdere personen de vingers gekruist over een functie waar helaas nog steeds niks over bekend is. Tom D is één van hen:
Wat ik het meest zou willen is Nederlandse Siri.
De resultaten
In de grafiek hieronder zijn de vijf meestgekozen opties afgebeeld. De grafiek met alle opties en het aantal stemmen vind je via deze link: Uitslag iCulture peilt: favoriete iOS 7-functies.
Bekijk grafiek.
Grafiek niet zichtbaar? Via deze link wel!
Verantwoording
De hierboven besproken cijfers zijn gebaseerd op onze poll van woensdag 4 september, waarbij tussen 10:00 uur en 20:00 uur 4326 stemmen zijn uitgebracht op maximaal drie favoriete iOS 7-functies.
Uitleg
We gaan de komende dagen iedere dag vragen wat jij als iCulture-lezer verwacht van de aankondigingen op 10 september. Daarbij kan het gaan om de vingerafdrukscanner in de iPhone 5S, maar bijvoorbeeld ook om de nieuwe iPhone-kleuren waar we eerder vragen over hebben gesteld of dus de meest gewilde iOS 7-functies. Elke ochtend plaatsen we om 10:00 uur een verse poll en elke avond om 20:30 uur lees je de uitslag van de peiling die dag.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Opvallend genoeg reageerde niemand in de reacties over het Control Center?
Mijn reactie niet gezien???
Dan zet ik het hier nog eens:
(Red.) Dat had ‘bijna niemand’ moeten zijn. Nu verduidelijkt. Bedankt voor je toevoeging.
Ligt het aan mij of komen er steeds meer stemmen bij…?
@nico euker: De poll stond iets langer open dan gepland. Deze stemmen zijn nu ook verwerkt.
@Belgiumiphone: Apple does niet zoveel aan “customizen” dus voor zulke logische functies zullen we wel weer Jailbreak tweaks nodig hebben.
Ik zou zeggen itunes radio, maar janiet in Olland he
Heeft nou niemand aangegeven ondersteuning voor de (KPN/ Vodafone) 800Mhz. band???? Dat is voor mij de enige reden om mijn 11,5 maand oude 5 te vervangen …….
Sorry maar ik vind iOs 7 niet echt zoveel veranderd, behalve dat safari vaker vastloopt.
In mn message centre staat nooit iets, of ik heb t verkeerd ingesteld. Maar na 5 jaar een iphone te hebben vind k t toch niet makkelijker worden steeds.
Zoekfunctie laden, wat doet t wel of niet in slaapmodus vind ik onduidelijk.
Langzamer lijkt t niet, en t design is wel mooi.
Maar bij t invoeren van een telefoonnr moet ik toch ff kijken waar ik moest tikken (witte 4s).
Na 2 jaar NL siri lijkt me leuker.
Ik gebruik ios7 nu vanaf de 1e beta. Het gekke is dat ik nu al zoiets heb van wat is er nu eigenlijk zo anders 🙂
De Apple apps zijn frisser. En control center is handig. Maar verder wen je er snel aan. Het zogenaamde “multitask” zie ik niet zo. Dat dubbelklikken op de home knop blijf ik irritant vinden.
Aangepaste apps moeten natuurlijk nog gaan komen. Veel zien er nu oudbollig uit. Ook iculture “sorry” 🙂
Ik ga voor een nederlandstalige Siri.. is daar al meer bekend over, na de vacature vorig jaar?
@Michiel: kunnen we nog lang op wachten denk. Vermoeden, iOS 8
@Jean-Paul Horn: Euh …… daar zeg je zowat.
@MauriceH: Zou nog best kunnen dat het wordt aangekondigd volgende week! Het team achter Siri heeft zich echt geen jaar bezig gehouden met alleen natuurlijkere stemmen! In iOS 6 zijn nieuwe stemmen toegevoegd en ik verwacht dat er tijdens zo’n grote update als ios 7 nog wel wat talen bijkomen. De vraag is alleen of dat Nederlands zal zijn..
Graag een brightness die niet soms op volledig zwart gaat
ja de laatste weken op iPad én iPhone soms bij aanschakelen héél donker (bijna zwart) niettegenstaande de regeling bijna max staat, even de regeling aantippen en terug in orde. in ons gezin 2 iPads en 2 iPhones en op alle toestellen voorgehad.
Automatische app update is bij android al standaard, vindt het zelf ergelijk als je op 3G zit en automatische de updates wordt geïnstalleerd, ik kreeg gauw toen een bericht dat ik 80% op data zat van mijn provider terwijl ik nooit die telefoon gebruikt omdat ik een nieuw iPhone abbonoment hebt. ik sta zeker niet te wachten op automatische app updates, tenzij het alleen via Wifi kan.
@turk4life: Android kan je instellen voor alleen via Wi-Fi en ook alleen bepaalde apps. Toch superhandig als je ook eens in de instelling van de Play Store gaat kijken ;).
Het zou fijn zijn als je in IOS7 ook bestanden kunt toevoegen in de mail ipv alleen foto’s. Er zijn inmiddels een aantal mailapps die dat wel kunnen.
@Bimmer: Dat is een hardwarefunctie, geen softwarefunctie. Vandaar.