
iCulture peilt: Welk lettertype voor de iOS 16-klok is jouw favoriet?
Kies een klok in je eigen stijl
Met of zonder schreef en met een grappig streepeffect of een onderbreking: je hebt heel wat te kiezen als je de toegangsschermen van iOS 16 gaat inrichten en de klok moet instellen. Standaard is het font van de klok al veel dikker geworden, maar je kunt nu ook kiezen uit 6 verschillende lettertypes van serieus tot speels. Uiteraard kun je de kleur van de cijfers ook aanpassen, zodat het goed leesbaar is in combinatie met de nieuwe wallpaper die je hebt gekozen.
De mogelijkheden om je toestel te personaliseren zijn opeens veel groter geworden. Maar zit jij daar op te wachten, of vind je al die keuzes maar verwarrend en onnodig? Er valt heel wat over te zeggen, maar waar we het in deze poll over willen hebben is de klok.
Welke variant zou jij kiezen voor de klok? We zijn benieuwd!
[crowdsignal poll= 11136035]
De klok is maar één onderdeel van het vernieuwde toegangsscherm op de iPhone. Je kunt boven de klok ook een langgerekte widget van één regel kwijt, met bijvoorbeeld je eerstvolgende afspraak of de temperatuur van dit moment. Onder de klok kun je twee, drie of vier widgets kwijt met nog wat extra informatie, bijvoorbeeld het laatste nieuws of de batterijstatus van je AirPods. Je kunt vier kleine widgets, twee grote widgets of een combinatie van groot en klein combineren. Die widgets op het toegangsscherm zien er zo eenvoudig uit, dat ze bijna wel een hint zijn dat er een always on-scherm voor de iPhone aan komt. En het instellen van de toegangsschermen doet wel wat denken aan het wisselen van Apple Watch-wijzerplaten. Zo groeien niet alleen de iPad en de Mac, maar ook de iPhone en de Apple Watch dichter naar elkaar toe.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- De belangrijkste iOS 19-geruchten: dit is er al gezegd over Apple’s volgende grote iPhone-update (09-04)
- 'Nieuwe gelekte beelden van iOS 19 geven een indruk van het nieuwe uiterlijk' (08-04)
- Apple zet automatische updates vanzelf aan in iOS 18.4 en macOS Sequoia 15.4 (03-04)
- Apple brengt eerste beta van iOS 18.5 en iPadOS 18.5 voor ontwikkelaars uit (02-04)
- Ineens een verwijderde app terug op je iPhone? iOS 18.4 is mogelijk de boosdoener (02-04)
Op nummer drie en zes na zijn ze wat saai
Heb nog niets gemerkt! 🕰
2… op de voet gevolgd door 1
Zal bij mij 3 of 6 worden denk ik!
4. Mooi strak. Niet speels.
Ondanks dat ik het fijn vond dat we zelf iets meer mogen customizen vind ik de meeste fonts erg lelijk en on-apple. Alleen 1 & 2 vond ik persoonlijk ‘Apple waardig.’
Hoop op toekomst veel meer verschillende soorten klokken komen.
En hopen dat je de lettergrootte kan aanpassen.
Ik heb al een paar keer gewisseld maar merk dat ik nu het langst op 6 blijf hangen.
Zelf mis ik nog wel een (nog) dunner font want ze zijn allemaal vrij dik.
Waar ik mij momenteel het meest aan stoor aan het nieuwe lockscreen, is dat het slotje bovenin zo miniscuul is geworden.
Toch, bewust of onbewust kijk je daar toch vaak naar om te zien of faceid je gezicht heeft herkend voor het unlocken.
Geen slot = unlocked ? Vrij duidelijk toch? Je kan die indicator trouwens toch ook weer niet zo heel frequent nodig hebben, aangezien het ontgrendelen zelf redelijk voor zich spreekt. Meestal lukt dit vrijwel spontaan bij de eerste interactie met het toestel; met de zijknop kan je vervolgens het toestel eenvoudig en snel opnieuw vergrendelen. Is er toch een probleem, dan wordt dit toch duidelijk aangegeven.
Hoe verrassend. De meest populaire (2) lijkt het meest op de oude vertrouwde stijl. Jammer dat die niet te kiezen valt (de oude stijl)
Weinig innovatief! 2 is het eenvoudigst en duidelijkst en lijkt misschien nog het meest op wat we gewend zijn. 3, 4 en vind ik lelijk en ouderwets. Apple had er op z’n minst wat bijzondere of futuristische lettertypes bij kunnen doen.
Vlgs een bètagebruiker op Reddit zijn er 8 types waarbij ook een met het huidige (dunnere) font.(?)