IKEA stopt met Tradfri startsets – maar geen nood: de slimme verlichting blijft

De IKEA Trådfri-startset verdwijnt uit het assortiment. IKEA wil liever losse producten verkopen, zodat mensen zelf hun verlichtingsset kunnen samenstellen.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

IKEA gaat de TRÅDFRI startset met verbindingshub uit het assortiment halen. Vanaf oktober 2018 zal de startset niet meer verkrijgbaar zijn, omdat IKEA de voorkeur geeft aan de verkoop van losse onderdelen. De startset was toch al vrij moeilijk verkrijgbaar – en dat heeft een achterliggende reden die nu bekend is gemaakt.

IKEA TRÅDFRI startset verdwijnt

IKEA biedt de startset met verbindingshub voor €79,95 aan via de eigen website. Je kunt hiermee een begin maken met slimme verlichting in huis: met twee lampen, een hub en een afstandsbediening heb je voldoende om de eerste stappen te zetten. De startset was online niet verkrijgbaar en was ook in de filialen van IKEA altijd slecht leverbaar. Momenteel is IKEA Duiven (vlakbij Arnhem) de enige Nederlandse vestiging die ze nog op voorraad heeft.

Voortaan alleen losse producten
Over een paar maanden gaat de startset helemaal verdwijnen. IKEA Support gaf in Duitsland de volgende reactie:

Bij de TRADFRI Set gaat het om een product, dat sinds april 2017 in het assortiment is en dat in oktoer van dit jaar helaas weer uit het assortiment zal verdwijnen. Het is geen catalogusartikel, maar een aanvulling op het programma. Vandaar dat het niet online wordt aangeboden, dus niet via het centrale magazijn, maar is in maar een beperkt aantal IKEA-winkels verkrijgbaar. […] In de komende weken worden ook geen verdere leveringen aan andere vestigingen verwacht.

Dat wordt dus met piepende banden naar IKEA Duiven om een van de nog resterende 36 startsets in handen te krijgen.

IKEA Trådfri blijft bestaan

Dat IKEA stopt met de startset is overigens geen aanwijzing dat IKEA gaat stoppen met Trådfri. Integendeel, de slimme lampen met Siri- en HomeKit-bediening zullen gewoon in het assortiment blijven, zo bevestigde een woordvoerder tegen de collega’s van iPhone-ticker. Er zullen vanaf nu alleen losse componenten worden verkocht.

De set was bedoeld als start van de collectie, om het voor klanten makkelijker te maken om met een smart home te beginnen. Veel mensen willen individuele oplossingen, vandaar dat we alle producten los aanbieden. Daardoor hebben klanten de mogelijkheid om de verlichtingsset helemaal naar eigen wens samen te stellen. […] Ons assortiment verandert steeds en er zullen in de toekomst aanvullingen en nieuwe producten in het smart home-assortiment komen.

Reacties: 20 reacties

  1. Dus maw verkoopt het te goed en willen ze door enkel losse componenten aan te bieden, gewoon meer geld uit de zakken kloppen.

  2. Ach, alle onderdelen los kopen is 7,80 duurder.

  3. Van 11 t/m 28 januari is het ook op alle Trådfri LED lampen 3+1 gratis !

  4. Heb je de hub nodig om de lampen te laten samenwerken met HomeKit? Of werkt het ook met/of net als de Philips Hue hub?

  5. Schokkend nieuws! Wel slimme marketing 😉

  6. Origineel geplaatst door Ronald
    Heb je de hub nodig om de lampen te laten samenwerken met HomeKit? Of werkt het ook met/of net als de Philips Hue hub?

    Dat vraag ik me dus ook al een tijdje af! Iemand?

  7. Origineel geplaatst door Ronald
    Heb je de hub nodig om de lampen te laten samenwerken met HomeKit? Of werkt het ook met/of net als de Philips Hue hub?

    Origineel geplaatst door Edward
    Dat vraag ik me dus ook al een tijdje af! Iemand?

    Nee die heb je niet nodig. Voor het meest stabiele raad ik wel een Ikea Hub aan. Kijk anders even op Tweakers, genoeg informatie over te vinden.

  8. Als de IKEA lampen gekoppeld zijn met de Hue bridge werken ze niet met Homekit. Je hebt de Trädfri bridge nodig om ze met Homekit te laten werken en dan kunnen ze niet met de Hue bridge gekoppeld zijn. Het is het een of het ander. Zo is het in ieder geval bij mij.

  9. Origineel geplaatst door Rien
    Als de IKEA lampen gekoppeld zijn met de Hue bridge werken ze niet met Homekit. Je hebt de Trädfri bridge nodig om ze met Homekit te laten werken en dan kunnen ze niet met de Hue bridge gekoppeld zijn. Het is het een of het ander. Zo is het in ieder geval bij mij.

    Excuses je had gelijk. Was even in de veronderstelling dat het inmiddels werkte. Via complexe manieren blijkt het wel te werken.

  10. Origineel geplaatst door Rien
    Als de IKEA lampen gekoppeld zijn met de Hue bridge werken ze niet met Homekit. Je hebt de Trädfri bridge nodig om ze met Homekit te laten werken en dan kunnen ze niet met de Hue bridge gekoppeld zijn. Het is het een of het ander. Zo is het in ieder geval bij mij.

    Dat is wel jammer! Dus dan zit je aan de (beperkte) Hue-app vast wil je geen IKEA bridge aanschaffen. Hmm…

    Origineel geplaatst door Ronald
    Heb je de hub nodig om de lampen te laten samenwerken met HomeKit? Of werkt het ook met/of net als de Philips Hue hub?

    Origineel geplaatst door Mitch
    Nee die heb je niet nodig. Voor het meest stabiele raad ik wel een Ikea Hub aan. Kijk anders even op Tweakers, genoeg informatie over te vinden

    Dank, maar zoals Rien hierboven zegt dus enkel met de Hue app, niet met Homekit zonder IKEA bridge.

  11. Weet iemand of je de lampen met de app en bridge traploos kunt dimmen? Vooral nog minder fel dan de laagste stand met standaard afstandsbediening.
    Ik heb namelijk dat paneel hangen en zou hem graag nog zachter willen dan de eerste stap.

  12. Hè 1 euro heb je ook een lamp bij de supermarkt of action, ben je veel goedkoper uit.
    En het werkt super via de lichtschakelaar aan de muur 👌

  13. (Red.) Deze reactie is door een moderator verwijderd omdat deze niet aan onze reactierichtlijnen voldoet. Antwoorden op deze reactie zijn mogelijk ook verwijderd.

  14. Onhandige zet dit, ze mogen de waarschuwingen op de verpakkingen van de lampen wel een flink stuk groter maken: je hebt een accessoire (Remote, dimmer of bewegingssensor) nodig om een lamp te bedienen. Een losse lamp link je niet aan de TRÅDFRI bridge namelijk.

  15. Origineel geplaatst door Dennis
    Hè 1 euro heb je ook een lamp bij de supermarkt of action, ben je veel goedkoper uit.

    En het werkt super via de lichtschakelaar aan de muur 👌

    Ja die lamp van de Action gaat ook aan i.c.m. een bewegingssensor en kun je als wake-up light gebruiken.. zo heb ik nog wel een paar voorbeelden… met die gedachte snap ik niet wat je op een tech-website als iCulture doet.

  16. @Maart: Traploos dimmen is mogelijk met de app en bridge, maar je kunt niet verder terug dan de remote kan. Als je spectrum-lampen hebt en je wilt verder terug kunnen dimmen, raad ik je aan om eens te kijken naar een kleuren-lamp. Die hebben dezelfde functionaliteit als de spectrum-lampen (kleurtemperatuur instellen/dimmen) maar kunnen verder terugdimmen. Om die reden heb ik een aantal spectrum-lampen in huis vervangen door kleuren-lampen, werkt top!

    Edit: ik had je opmerking over paneel gemist, daarvoor wordt het wel wat lastiger natuurlijk..

  17. @Sander: Nee dat kan allemaal niet maar dat hoeft ook niet, als het donker word sta ik even op en doe ik de lamp aan.
    Zo beweeg je ook nog eens een beetje even de benen strekken, zo ramp is dat echt niet even opstaan.

    En wat ik doe op een tech website als iCulture of tweakers, nou wat dacht je van ontwikkelingen van IOS/MacOS/ Windhoos volgen aangezien ik icter als beroep ben.
    Ik ben alleen geen fan van al die smart aparaten verbonden via de mobiel/internet, ik hoef geen smart lampen/ smart verwarming via toon, smart wasmachine/magnetron etc(Siri staat ook volledig uit).

  18. @Edward: De IKEA Tradfri hub heb je zeker nodig om te kunnen samenwerken met de Apple Homekit. Ook om in de toekomst updates binnen te krijgen heb je de IKEA hub nodig.

  19. @Bas: dank je, ik kon er niets over vinden.

  20. Ik ben erg benieuwd wanneer ze weer te koop zijn. Ergens begin maart 2018 volgens IKEA

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.