Waarom iMessage de grootste update van iOS 10 krijgt

iMessage krijgt zonder twijfel de meeste nieuwe functies in de aankomende update iOS 10. Maar waarom heeft Apple gekozen om juist deze app nu van zoveel vernieuwingen te voorzien?
Benjamin Kuijten - · Laatst bijgewerkt:

iMessage in iOS 10.
Er is één functie die iedere smarthphonegebruiker zonder twijfel het meest gebruikt: het versturen van berichten. Het uitwisselen van korte berichtjes stamt al uit de tijd van het oude vertrouwde sms’en, maar sinds de komst van smartphones zoals de iPhone heeft het versturen van berichten een metamorfose ondergaan. We versturen niet alleen korte teksten, we fleuren het op met emoji’s, foto’s, afbeeldingen en zelfs de gifjes zijn terug van weggeweest. Met chatapps zoals WhatsApp, Facebook Messenger en Telegram is er meer keuze dan ooit. iMessage was altijd maar een saai alternatief. iOS 10 gaat daar flink verandering in brengen, of je het wil of niet.

Bekijk ook

iMessage in iOS 10.

iMessage in iOS 10 en macOS Sierra: alle vernieuwingen op een rijtje

iMessage krijgt met iOS 10 en macOS Sierra een veel vernieuwingen, zoals animaties bij het versturen van berichten, makkelijker zoeken naar afbeeldingen en nog veel meer. Hier vind je al deze vernieuwingen op een rijtje.

Gebruikers willen meer dan chatten alleen

Chatapps waren in het begin vrij saai. Als je kijkt naar de begintijd van WhatsApp, dan kon je niet veel meer doen dan het uitwisselen van berichten en delen van foto’s. Al snel werd de app veel geavanceerder: versturen van je locatie, afbeeldingen en het voeren van groepsgesprekken. De concurrenten volgden snel met functies als bots in Telegram of stickers in Facebook Messenger. En de gebruikers smullen er blijkbaar van: mensen worden lyrisch als er nieuwe emoji aan zitten te komen, ook op iCulture. Ons artikel over gifs in WhatsApp is een van de best gelezen artikelen van de afgelopen dagen. En hoewel jij misschien niet direct zit te wachten op de vernieuwingen van iMessage, zit het grote deel van de smartphonegebruikers wél te springen om animaties, grotere emoji en leuke effectjes.

Bekijk ook

WhatsApp bellen

‘Get your gif on! WhatsApp binnenkort ook aan de gif-animaties’

WhatsApp krijgt binnenkort ook bewegende gifjes. Dat blijkt uit de nieuwste betaversie van WhatsApp voor ontwikkelaars.

Snapchat is een goed voorbeeld: de filters die in de app zijn razend populair, vooral bij jongere gebruikers. Hondenoortjes, regenboogfilters of laserogen, met Snapchat is het allemaal mogelijk. Het lijkt erop dat Apple met iMessage in iOS 10 niets veel meer doet dan de trend volgen. Mensen willen filters? Apple geeft je bijvoorbeeld JibJab in iMessage, waarmee je je eigen gezicht in een animatie kunt plakken. Sterker nog: Apple zet iMessage open voor ontwikkelaars, waardoor iedereen zelf toevoegingen kan doen aan de Berichten-app. Toch blijft de vraag in hoeverre iMessage-gebruikers nu echt gebruik gaan maken van alle nieuwe functies. Wie gebruikt er op de Apple Watch bijvoorbeeld nog Digital Touch? Met iOS 10 komt het ook naar de iPhone en iPad, maar wordt dat straks wel echt gebruikt?

Snapchat met een hondenfilter.

iMessage maakt inhaalslag

De vernieuwingen in iMessage zijn dan ook niet zozeer baanbrekend, maar het is vooral een inhaalslag op alles wat andere berichtenapps allang bieden. De afgelopen jaren besteedde Apple weinig aandacht aan de Berichten-app. Er kwamen wel (eindelijk) opties voor het delen van je locatie en het voeren van groepsgesprekken in iOS 8, maar iMessage bleef achter op de concurrentie. Voor veel gebruikers was het waarschijnlijk meer dan voldoende, maar voor gif- en filterliefhebbers was het niet genoeg. Overigens is dit niet de eerste keer dat Apple voor deze aanpak gekozen heeft: de Notities-app werd met iOS 9 flink vernieuwd, waardoor het ineens een concurrent werd voor andere apps waarin je notities aanmaakt. En ook de Camera-app kreeg met iOS 7 filters en opties om je foto’s te verbeteren, nadat eerder al alternatieve foto-apps populair werden.

Afbeeldingen zoeken en sturen in iMessage in iOS 10. Vuurwerk in iMessage in iOS 10.

Eén ding heeft Apple niet gedaan en dat is het beschikbaar stellen van iMessage voor Android. Ze hebben daar ook goede redenen voor, zo kun je lezen in een artikel dat we eerder vandaag publiceerden.

Bekijk ook

iMessage app op de iPhone

Apple legt uit waarom er geen iMessage voor Android is

iMessage voor Android werd niet onthuld op WWDC 2016. Volgens een topman van Apple hebben ze daar duidelijke redenen voor.

Nu is de vraag welke standaardapp in iOS 11 kan rekenen op een fikse vernieuwing (lees: inhaalslag). Wij kunnen nog wel een app bedenken die al jarenlang geen nieuwe functies gekregen heeft: de Herinneringen-app.

Bekijk ook

iOS 10 logo

Apple kondigt iOS 10 aan: dit zijn de nieuwe functies

Apple heeft iOS 10 aangekondigd. Lees hier over de nieuwe functies die op WWDC 2016 zijn onthuld.

iOS 10

iOS 10 is de grote update voor iPhone en iPad, die in september 2016 verscheen. In dit overzicht lees je meer over de functies, voor welke toestellen de update geschikt is en wat de grootste vernieuwingen waren. De update is opgevolgd door iOS 11.

iOS10 logo

Reacties: 17 reacties

  1. Eerlijk gezegd gebruik ik iMessage al tijden niet meer. Best jammer, want met iOS 10 komen er toch wat interessante dingetjes bij. ‘Helaas’ zit tegenwoordig iedereen aan WhatsApp, haha. πŸ˜›

  2. Vernieuwingen waar ik echt niet op stond te wachten. Leuk voor de eerste aantal weken maar erna zal het gebruik van die animatie-dingetjes snel dalen bij mij

  3. Ik begrijp niet waarom de Berichtenapp. en Facetime niet worden samengevoegd.

    Daarnaast moet/wil je concurreren met Whatsapp en de rest. Dan moet je uitrollen naar Android.

  4. Ben ik nou echt de enige die dat hele gebeuren rond iMessage in iOS10, 1 groot kinderfeestje is?
    Ik denk dat iOS 10 zeker bij kindjes tussen 10 en 15 zal aanslaan…
    Als je dit na het kopen van een toestel van ongeveer €900 echt productief vindt, tja….dan heb ik ergens een aflsag gemist denk ik πŸ˜‰

  5. Zolang iMessage iOS afhankelijk is kunnen ze toevoegen wat ze willen, maar ik zal er geen gebruik van maken. Mijn familie,vrienden, en kennissen hebben zeker niet allemaal een iPhone en ik wil niet ieder keer na hoeven te denken wie wel en niet iMessage heeft..zeker als er goede alternatieven bestaan.

  6. Tja, ik vind het allemaal wel erg leuk en ik gebruik ook eigenlijk alleen maar iMessage. ik heb nog 1 collega op WhatsApp met een Android de rest hebben allemaal een iPhone in mijn kringen.

  7. Origineel geplaatst door Jeroen
    Zolang iMessage iOS afhankelijk is kunnen ze toevoegen wat ze willen, maar ik zal er geen gebruik van maken. Mijn familie,vrienden, en kennissen hebben zeker niet allemaal een iPhone en ik wil niet ieder keer na hoeven te denken wie wel en niet iMessage heeft..zeker als er goede alternatieven bestaan.

    Je iPhone ziet zelf of de andere persoon een andere iPhone heeft.. Hoef je zelf niks voor te doen πŸ˜ŠπŸ‘πŸ»

  8. Zolang Android gebruikers geen iMessage hebben wordt het niks. De kracht van een Messenger app is platform onafhankelijkheid.

  9. Ik gebruik juist amper nog whatsapp. Ben echt een imessage fan, en smsen zit onbeperkt in mijn bundel. Toch zijn meeste berichten die ik verstuur blauw en niet groen!

    Ik vraag me wel af of ik al die poeha in imessage 10 ga gebruiken.

  10. Ze zijn veel te laat om de berichten app aan te pakken. Ze lopen achter de feiten aan. Zeker als er geen Android app komt. Hierdoor zetten ze zich compleet buiten spel. Dus een volledig kansloos verhaal. Whatssapp en telegram hebben al de grootste markt in handen.

  11. Origineel geplaatst door Jeroen
    Zolang iMessage iOS afhankelijk is kunnen ze toevoegen wat ze willen, maar ik zal er geen gebruik van maken. Mijn familie,vrienden, en kennissen hebben zeker niet allemaal een iPhone en ik wil niet ieder keer na hoeven te denken wie wel en niet iMessage heeft..zeker als er goede alternatieven bestaan.

    Origineel geplaatst door Erwin Puijnen
    Je iPhone ziet zelf of de andere persoon een andere iPhone heeft.. Hoef je zelf niks voor te doen πŸ˜ŠπŸ‘πŸ»

    Maar dan gaan die leuke animaties weer niet werken. Niet zo leuk als de ontvanger veel rare blokjes ontvangt.

  12. Ik gebruik Imessage eigenlijk nooit ondanks zat ken met Iphone, krijg van iedereen gewoon whatsapp.

  13. Ik weet nog wel wat nep wat dagje van de agenda. Deze antieke versie verdient het eigenlijk niet eens om op een Apple apparaat te staan.

  14. imessage?……. wat was dat ook al weer? ;-). Ik ken niemand die dat gebruikt. Alleen Whatsapp, Skype en Snapchat. Zolang het nog steeds niet platformonafhankelijk is zal het ook nooit een inhaalslag gaan maken.

  15. Ik vindt iMessage net super goed omdat ik het ook op me mac kan gebruiken.
    Gebruik Whatsapp voornamelijk voor groepschats. Gebruik ook Messenger, hangt allemaal wat van de situatie uit
    Vind het een goede toevoeging.
    Android kan me gestolen worden, 1 keer een One plus one gekocht en was echt een regelrechte ramp (ik had wel veel meer errors dan mede gebruikers, maar heb dat ding echt willen kapot gooien)

  16. Origineel geplaatst door Senne
    Ik vindt iMessage net super goed omdat ik het ook op me mac kan gebruiken.

    Whatsapp is op je Mac ook te gebruiken hoor, zie https://www.whatsapp.com/download/

    Dus dat is ook al achterhaald.

  17. Jammer. IMessage hadden best een WhatsApp killer kunnen worden.
    WhatsApp loopt hopeloos achter met onzinnige features en het gebrek aan een Watch app en een onafhankelijke (!) Mac app.

    IMessage wordt een kinderdisco maar dat vind de jeugd tegenwoordig belangrijk… En dus wordt zoiets populair.