Apple brengt vijfde beta van iOS 10.3.3 met bugfixes uit
Apple heeft zojuist de vijfde beta van iOS 10.3.3 met buildnummer 14G5057a uitgebracht. Ontwikkelaars kunnen hun testtoestellen nu bijwerken naar deze testversie. Het betekent dat we weer een stapje dichterbij de definitieve versie van iOS 10.3.3 zijn, die vooral bugfixes en verbeterde beveiliging bevat. Vanavond verscheen ook een nieuwe beta voor macOS Sierra 10.12.6, de vijfde alweer.

iOS 10.3.3 beta 5
iOS 11 is al onderweg, maar Apple blijft voor iOS 10 voorlopig nog gewoon updates uitbrengen. Het gaat niet om grote nieuwe functies, want die worden bewaard voor iOS 11, maar wel om de nodige bugfixes, prestatieverbeteringen en verbeterde beveiliging. Dit is dezelfde aanpak als vorig jaar.
iOS 10.3.3 is de afgelopen weken al door Apple getest, maar wil deze nieuwe versie met de vijfde beta nog verder testen. Behalve de nodige bugfixes en verbeteringen, zitten er nieuwe achtergronden in voor de 12,9-inch iPad Pro. Het gaat om een drietal achtergronden waarin natuurlijke omgevingen centraal staan.
macOS Sierra 10.12.6 beta 5
Mac-gebruikers kunnen hun MacBook, iMac en andere computers binnenkort bijwerken naar macOS Sierra 10.12.6. Maar eerst moet er nog getest worden en daarvoor heeft Apple vanavond de vijfde beta uitgebracht.
Wat voor iOS geldt, geldt ook voor macOS: terwijl macOS High Sierra 10.13 al in zicht komt, blijft Apple nog updates voor macOS Sierra uitbrengen. macOS Sierra 10.12.6 is dus zo’n update, waarin je alleen bugfixes en prestatieverbeteringen hoeft te verwachten.
Ontwikkelaars met een Mac kunnen de vijfde beta van macOS Sierra 10.12.6 nu alvast downloaden. Publieke testers kunnen daarna ook snel aan de slag met deze nieuwe beta. De changelog is alleen beschikbaar voor geregistreerde ontwikkelaars en kunnen wij om die reden hier niet integraal plaatsen of beschikbaar maken. De uiteindelijke versie van macOS Sierra 10.12.6 komt binnenkort voor iedereen met een geschikte Mac beschikbaar.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Zullen de ontwikkelaars niet alle pijlen op iOS 11 gericht hebben?
Ben zelf ook overgestapt van de 10.3.3 beta naar de iOS 11 beta.
@Harrie: voor ontwikkelaars is iOS 11 belangrijk. Maar voor de consument is 10.3.3 toch nog wel het beste. Mits je natuurlijk voor een stabiel systeem gaat. Ik zelf zal nog wel even op 10.3.3 blijven zitten voordat ik overstap op iOS 11. Denk dat het minstens 11.2.1 zal worden. Ik ken zo langzamerhand de grote update’s wel.
Ik had niet gedacht dat ik dit na ruim 10 jaar zou zeggen. En ik vind het al een paar dagen moeilijk om er zelfs over na te denken. Maar, Apple voelt niet meer als een duurzaam, luxe en speciaal product waarbij alles perfect werkt. Het lijkt net speelgoed. Het is gewoon niet meer fijn, het toetsenbord, beltonen, geluid, kwaliteit is nog steeds het beste + de camera natuurlijk. Maar ik kan er niet meer tegen. Samsung is erg verbeterd met een stabiel OS. Alleen virus kan binnendringen. Ik ga dit jaar voor Samsung, als het mij niet bevalt stap ik onmiddelijk weer terug op iphone. Ik heb geen zin meer om speelgoed vast te houden. Sorry Apple. Maar ik heb mijn vertrouwen verloren en ik ga voor de Samsung Galaxy Note 8.
Vandaag bestaat Apple 10 jaar wat zouden ze gaan doen, IOS 10.3.3 uitbrengen dat zou een mooi 10 jarig cadeau zijn haha.
@Dennis: Apple bestaat al ietsje langer hoor… 😝
Twee vragen
– zijn er in IOS 10.3.3 nog nieuwe functies t.o.v. 10.3.2? of alleen onzichtbare bugfixes en security updates?
– Wat is de verwachting over de release-date?
@jan jansen: Geen nieuwe features, alleen 3 nieuwe wallpapers voor iPad Pro. Verder gewoon de bugfixes
Ik denk zelf dat dit de laatste beta is, dus volgende week de release misschien?
Met de nieuwe update doet de widget agenda het hopelijk weer, die onthoud na de huidige geen afspraken meer, widget blijft hardnekkig leeg.