Oeps, foto’s kwijt! Maak een backup voordat je iOS 10.3 installeert
iOS 10.3 is er. Na meerdere betaversies voor ontwikkelaars en publieke betatesters staat de nieuwste versie van iOS klaar om gedownload te worden. Maar wees verstandig en maak een backup voordat je iOS 10.3 installeert, want deze nieuwe versie introduceert een nieuw bestandssysteem. De kans dat er iets misgaat is niet zo groot, maar als na de update blijkt dat je foto’s kwijt bent kun je jezelf wel voor de kop slaan. Daarom: liever een backup maken dan achteraf spijt krijgen.

iOS 10.3 gebruikt nieuw bestandssysteem
iOS 10.3 bevat diverse nieuwe functies, waaronder het gebruik van een nieuw bestandssysteem. Apple gaat het 29 jaar oude bestandssysteem HFS+ vervangen door het nieuwe Apple File System (APFS). We hebben er eerder over geschreven, maar misschien heb je daarbij de consequenties over het hoofd gezien.
Bij het installeren van iOS 10.3 zal je iPhone of iPad automatisch de overstap maken naar APFS. Gaat er iets mis, dan zit je met een probleem omdat beide bestandssystemen niet compatibel met elkaar zijn. Je zou wel terug kunnen gaan naar een oudere versie van iOS, maar daarmee krijg je je verdwenen foto’s niet terug. Reden genoeg om gewoon even een backup te maken via iCloud of iTunes.
Apple File System is een grote verbetering ten opzichte van HFS+ en biedt onder andere optimaliseringen voor flashgeheugen en sterkere encryptie. Bij Apple File System is rekening gehouden met de hedendaagse eisen en de stand van de technologie. In 1998 hadden de makers van HFS+ er natuurlijk nog geen benul van hoe we in 2017 met iPhones en iPads zouden omgaan. Het is te verwachten dat APFS op termijn ook op Macs, Apple Watches en Apple TV’s gebruikt gaat worden.
Hoe je een backup maakt van je iPhone of iPad is niet zo moeilijk:
Het voordeel van backups via iCloud is dat je geen computer in de buurt hoeft te hebben. Het voordeel van backups via iTunes is dat er minder vaak iets mis gaat.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple brengt iOS 18.4.1 uit: meerdere problemen opgelost (waaronder een CarPlay-bug) (16-04)
- Apple brengt tweede beta van iOS 18.5 en iPadOS 18.5 voor ontwikkelaars uit (en eerste voor publieke testers) (14-04)
- Gerucht: 'iPadOS 19 wordt meer als macOS dankzij deze drie verbeteringen' (14-04)
- De belangrijkste iOS 19-geruchten: dit is er al gezegd over Apple’s volgende grote iPhone-update (09-04)
- 'Nieuwe gelekte beelden van iOS 19 geven een indruk van het nieuwe uiterlijk' (08-04)
Hopelijk gebeurt het niet! Laat effe weten mensen wat jullie ervaring is?
Nergens last van tot nu toe niks kwijt
Zelfse de eerste beta ging goed. Ik verwacht dat er bijna geen problemen zullen zijn… al zijn er altijd uitzonderingen :’)
Als iemand toch bang dat tie zijn foto’s kwijt raak, en je wilt geen backup maken via iCloud of iTunes doe dan dit:
Als je foto’s hebt waarvan je denkt die wil ik echt kwijt stuur ze dan via AirDrop naar een iPad en update dan je iPhone als je iPhone klaar is. Doe je het nu andersom. Je hebt je foto’s weer!
iPhone is prima verkopen en iPad air haalt het einde van de update ook zo te zien
En nu maar hopen dat er snel een jailbreak uitkomt voor iOS 10.3. Want waar nieuwe zaken zijn, zijn nieuwe kwetsbaarheden 🙂
@Joost: als er maar eentje komt vanaf 10.2 voor de iphone 7 💪
iPhone 7 Plus geen probleem 🙂
Ik heb iOS 10.3 nu op mijn iPad Pro 9.7 draaien en werk tot nu toe prima! Apple id is meer overzichtelijker! En foto’s bleven gelukkig staan!
Is dit ook het geval als je gebruikt maakt van iCloud Fotolibrary?
Update geïnstalleerd: geen foto’s kwijt.
Mijn foto’s worden gesynct via iCloud Photo libary, dus ik ga ervan uit dat deze sowieso niet aantast worden door update. Zit ik juist?
Inmiddels draait iOS 10.3 ook op mijn iPhone 6s en ook hier staan de foto’s erop!
Ik ben er tot nu toe tevreden over!
Niet aan je backups denken en dan klagen dat je je fotos kwijt bent. . . . . op een toestel dat je de hele dag overal en nergens mee naartoe draagt. Is natuurlijk alijd wel enigsinds humoristisch.
Denk regelmatig aan hoe je backups maakt. Controleer ze regelmatig en zorg dat je je data veiligsteld.
Je telefoon kan ook gestolen worden, in het water vallen, kwijt raken etc etc etc
Zojuist ota update geïnstalleerd op mijn iPhone 5C. Nadat installatie bijna klaar was kreeg ik een scherm dat ik de iPhone via iTunes moet restoren, dus hangt nu aan de Macbook….
Ik snap ook nooit helemaal hoe dat zit. Maar ze zeggen dat een back up via iTunes het veiligst is. Dus hoe zit dat dan met je foto’s inderdaad?? Zijn die dan in de cloud ook niet helemaal veilig? Wie weet hierop het antwoord?
Zojuist ios 10.3 geinstalleerd. Ook op apple watch nieuwe software geinstalleerd.
Nu geeft de app activiteit – buiten wandelen – niet meer de route aan welke ik gelopen heb. Ook van eerdere dagen is de routekaart verdwenen.
Hangt ervan af wat je met ‘veilig’ bedoelt. In principe zijn iCloud-fotobibliotheek, iCloud-backup en iTunes (sync en backup) betrouwbaar. Welke je ook gebruikt, je zult een kopie van je foto’s hebben en raakt ze dus niet kwijt als er iets misgaat bij het updaten.
Downgraden is een ander vraagstuk. Hier zou ik toch echt voor een iTunes-backup kiezen en het beste je foto’s ook apart importeren op je computer (dat kan bijv. met de Foto’s-app op macOS). Zodra je iCloud gebruikt, is het niet altijd mogelijk om terug te keren naar een oudere versie. Soms doet Apple namelijk op de server-kant ook iets upgraden wanneer je een nieuwere iOS-versie gebruikt. Dat kan onder omstandigheden betekenen dat een downgrade dan niet meer mogelijk is. Een iTunes-backup heeft dat probleem niet, omdat je altijd volledig kunt herstellen, mits je de data op je computer hebt.
Ik persoonlijk vind iCloud niet betrouwbaar en zal het nooit als een backup beschouwen, eerder als een kopie. Ik heb in het verleden veel rare dingen zien gebeuren met iCloud. Ik houd het daarom liever bij iTunes. Bijkomend voordeel: als je Time Machine o.i.d. gebruikt, heb je ook een extra kopie van je iTunes-backups. iCloud kan deze garantie niet bieden en is het extra belangrijk dat er niks misgaat met iCloud.
De handigste backup van foto’s vanaf iPhone en iPad is voor mij Google Foto’s. Onbeperkt gratis opslag (tot 16 Mp zonder kwaliteitsverlies) + steeds meer automatsche hulpjes en een prive google zoekmachine voor je foto’s erbij.
iPhone 7 plus geen problemen gehad.
iPhone 6 Plus geen probleem ondervonden, heb ook geen backups gemaakt alles werkt goed
@Joost: http://pangu8.com/jailbreak/10.3/
@Apptipper: Dat wilde ik ook posten !!
Google foto’s is great 😉
@Tevilnelg: Dankjewel dat je de moeite hebt genomen om het uit te leggen. Ik snap het nu eindelijk 😄🙏
Heeeeeel erg bedankt