iOS 10-concept toont de donkere kant van iOS
We weten over een paar dagen wat Apple allemaal in petto heeft voor iOS 10, maar tot die tijd moeten we het nog even doen met bijvoorbeeld onderstaand concept van de Braziliaanse website iHelpBR. In dit concept is te zien hoe een donker thema in iOS eruit zou kunnen zien. Met de recent aangepaste versie van de WWDC-app in een donkere uitstraling is een Dark Mode van iOS bovendien geen gekke gedachte.
Donker thema voor iOS
Apple lijkt de laatste tijd de wat donkere kant op te gaan zoeken. Zo is de uitnodiging van de aanstaande WWDC veelal donker van kleur en is ook de WWDC-website een stuk donkerder dan we van Apple gewend zijn. Op de Mac is sinds OS X Yosemite al een donker thema in te stellen, waardoor de menubalk en de dock een stuk donkerder van kleur zijn. Waarom zou Apple dit niet door kunnen trekken naar iOS?
In de conceptafbeeldingen is te zien hoe verschillende standaardapps er in het donker uit komen te zien. Er zijn bijvoorbeeld plaatjes gemaakt van de Berichten-, Instellingen-, Contacten- en Mail-app. Hoewel Apple met Night Shift al een oplossing gevonden heeft voor het probleem van blauw licht, is een donker thema wel een stuk prettiger voor de avonduren. Er zijn al allerlei apps van externe ontwikkelaars die een donker thema hebben, zoals Tweetbot en Feedly. Apple zou zelfs een aparte API beschikbaar kunnen stellen, zodat alle apps dezelfde donkere kleur kunnen gebruiken.
De makers van dit nieuwe concept zijn nog een stapje verder gegaan. Zo zou de iPhone de multitasking-functies van de iPad over kunnen nemen, wat vooral handig is op de Plus-modellen. In de afbeeldingen is te zien hoe Picture-in-Picture op een iPhone zou kunnen werken, terwijl ook Split View en Slide Over een mogelijkheid zou kunnen zijn. In een apart artikel benoemden wij al dat de iPhone het één en ander zou kunnen leren van de iPad, zoals de multitasking functies.
Of iOS 10 inderdaad een donker thema gaat krijgen, zullen we aanstaande maandag weten. Dan houdt Apple namelijk haar WWDC-keynote, waar naast iOS 10 ook OS X 10.12, watchOS 3 en tvOS 10 aangekondigd zullen worden. Uiteraard lees je op iCulture alles over de aankondigingen en nieuwe functies.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple brengt iOS 18.4.1 en meer uit: meerdere problemen opgelost (waaronder een CarPlay-bug) (16-04)
- Apple brengt tweede beta van iOS 18.5 en iPadOS 18.5 voor ontwikkelaars uit (en eerste voor publieke testers) (14-04)
- Gerucht: 'iPadOS 19 wordt meer als macOS dankzij deze drie verbeteringen' (14-04)
- De belangrijkste iOS 19-geruchten: dit is er al gezegd over Apple’s volgende grote iPhone-update (09-04)
- 'Nieuwe gelekte beelden van iOS 19 geven een indruk van het nieuwe uiterlijk' (08-04)
Was hier niet al een tweak voor in de JB Scène ?
Wordt dit al niet toegepast in iOs Watch en de Watch App?
Mooi maar als je de tel jb dan heb je het ook maar bij de zwarte iphone is het niet mooi dus die woord overbodig omdat het dan te donker woord daar zou apple de instellingen gewoon wit moeten laten atans is wel het slimste verder iets nieuws is altijd goed ik ben er een voorstander van
Afijn, geef de gebruiker mogelijkheid te kiezen in ‘dark’ of ‘light’ modus, dan zijn we allemaal happy met deze keus. Ik ben benieuwd, ook vooral naar meer features dan dit alleen.
Ik ben alleen bang dat Picture-in-Picture, Split View en Slide Over op een iPhone SE niet zou kunnen werken.
@dries6951: Ja en nee, Watch interface is namelijk compleet zwart ipv donker grijs…
@Susanne: On-topic: de “Dark-Mode” lijkt mij heerlijk, vooral ’s avonds. Misschien helpt het ook wel met de afleesbaarheid in de zon omdat er minder licht wordt gereflecteerd.
Toen ik de vernieuwde WWDC app zag, dacht ik al meteen “Apple gaat iets met een donkere modus doen op iOS 10”
Een donker schema werkt batterijbesparend met een amoledscherm. Is er een verband?
@Watchmen: eclipse
Als het maar geen verplichting word, gewoon een schakelaartje zwart of wit.
Simpel: batterij is al jaren een probleem bij Apple, dikker en dus zwaarder maken kan niet want dan wordt het apparaat weer te duur. We passen het softwarematig aan door gewoon minder wit in het iOS te zetten dat scheelt elektra dus besparing van je batterij eigenlijk weinig verhullend.
Zwart reflecteert zelfs BETER dan wit, dus de leesbaarheid in zonlicht zal slechter zijn.
Zal tijd worden. Dit vond ik sinds iOS 7 al een gebrek. Hiervoor had ik altijd een donker thema via Jailbreak. Wilde niet meer jailbreaken. Een donker thema vind ik veel fijner in de avonduren, buiten de colorshift.
Dit is helaas het tegenovergestelde een wit vlak reflecteert juist en een zwart vlak adsorbeert het licht. Dat een zwart vlak meer warmte adsorbeert dan een wit vlak klopt.
Mis. Vlak, ja, scherm, nee. Kijk maar ’s naar je scherm als het uitstaat: zo zwart als een LCD schem maar kan zijn, en je ziet jezelf véél sterker gereflecteerd dan wanneer er een (overwegend) witte afbeelding op staat.
Bij (de hinder van) een reflecterend scherm gaat het niet om de objectieve reflectie (die is voor een zwart of wit LCD scherm identiek), maar de subjectieve: op een overwegend zwart scherm zie je elke reflectie beter omdat er geen ander licht van het scherm komt, op een voornamelijk wit scherm wordt de reflectie (deels) overstraald door de scherminhoud…
Darkmode?
Dit wou ik al een lange tijd, laat maar komen!
Ik vind dat donkere wel mooi hopelijk komt dat erin, vooral in de avond fijn(night shift vind ik maar niks)
Dit geldt alleen voor OLED schermen. Wit licht bij LCD is het standaard licht en verbruikt juist minder. Geen enkele iPhone / iPad heeft OLED dus een donkere interface zal zelfs meer stroom gebruiken.
Het is grappig om te zien hoe de Android interface vroeger zwart was en nu wit terwijl Apple langzaam van wit naar zwart gaat.
@Ferryman: Goed verwoord; DAT is wat ik bedoelde.