Vandaag is het dubbel feest, want het is precies 1 jaar geleden dat Apple de iPad aankondigde. En het is bovendien de eerste verjaardag van iPadclub, dat precies een jaar geleden werd opgericht. Voorafgaand aan de lancering was er enorm veel speculatie: Zou het gaan om een gigantische iPod touch? En zou het ding dan iSlate of Apple Tablet gaan heten? Hierboven zie je een afbeelding waarin alle geruchten werden samengevat.
De openingsafbeelding is gebaseerd op een conceptstudie van de iNetbook (toen de iPad nog niet was aangekondigd) door fotoboer en later voorzien van datavisualisatie-elementen door The Green Room Blog om de waarschijnlijkheid van alle geruchten aan te geven.
Op 27 januari kwam dan eindelijk de officiële aankondiging. Wat hield ons die eerste dagen na de lancering bezig? We maakten ons druk over de vraag hoe duurzaam de iPad zou zijn. We realiseerden ons massaal dat er naast de normale simkaarten ook nog microsimkaarten zijn (en dat je die vrij makkelijk kunt bijknippen). Twee dagen na de aankondiging van de iPad lekten via de site van T-Mobile de Europese prijzen uit: 499 euro voor het goedkoopste exemplaar en dat bleek uiteindelijk ook de prijs.
De lancering ging ook bij Apple niet helemaal op rolletjes: zo was al bij voorbaat duidelijk dat de iPad geen Flash zou ondersteunen, maar toch was in een promotiefilmpje wel duidelijk Flash-content te zien. Over de Europese lancering was vanaf het begin veel verwarring; een woordvoerder van Apple wist het zelf ook niet. De gelukkigen die bij de officiële aankondiging van de iPad waren geweest, gingen meteen aan de slag met de eerste hands-on video’s. De iPad bleek een compleet nieuwe chip te bevatten, Apple’s eigen A4-processor. Maar dat was niet de grootste revolutie die de iPad teweeg bracht.
Het echte nieuws kwam pas vele weken later, toen de iPad op de markt kwam en mensen een compleet nieuwe manier ontdekten om multimedia consumeren. Uitgevers zagen opeens nieuwe businessmodellen, ontwikkelaars vonden nieuwe manieren om nieuws aan te bieden in magazine-achtige apps en andere hardwarefabrikanten haastten zich om iets soortgelijks op de markt te brengen. Een jaar later is alleen Samsung erin geslaagd om met de Samsung Galaxy Tab een apparaat op de markt te brengen, dat qua populariteit nog enigszins aan de iPad kan tippen. Bedrijven als HP, HTC en BlackBerry-maker RIM zijn nog druk bezig om hun antwoord op de iPad te formuleren. En ook al waren er begin januari op de Consumer Electronics Show (CES) meer van 85 concurrerende tablets te zien, de echte iPad-killer leek er nog niet bij te zitten.
iPadclub.nl ging een jaar geleden van start als AppleTablet.nl, waarbij we eigenlijk al in december waren begonnen met het schrijven van de eerste artikelen. Een maand geleden kondigden we de naamswijziging naar iPadclub.nl aan, zodat er geen verwarring meer mogelijk is qua naamgeving: iPhoneclub.nl en iPadclub.nl zijn onze twee sites over iOS-apparaten.
Onderstaande infographic van OnSwipe vat nog eens samen waarom de iPad zo bijzonder is:
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
nu vol spanning wachten tot de volgende keynote… (:
Gefeliciteerd
Haha die rumors toen allemaal. En nu is het wachten op de iPad 2.
Geen moment spijt gehad van deze aankoop. Iedere dag geniet ik weer van het gemak.
gefeliciteerd met jullie goede site
Proficiat!
Dat bovenste plaatje, echt top! De iPad is niet precies wat ik er van had verwacht/gehoopt.. Ik mis zeker nog een aantal dingen die ik wil zien, wil ik altijd bij Apple blijven zodra er gelijkwaardige tablets op de markt komen(G Tab vind ik te klein).
Ik was ook een beetje teleur gesteld na de aankondiging. Ik heb toen een maandje niet meer aan gedacht, maar toen toch meer filmpjes gaan kijken. Het 1 leidde tot een ander en ik had mijn iPad 3 dagen nadat hij uit kwam in Amerika, en geen spijt, echt niet!
Ik kijk altijd na iPhoneclub direct op iPadclub. Ik ben echt zo blij met deze sites! Jullie zijn echt zo goed bezig, ga vooral zo door!
GefeliciTaart met jullie 1 jarig bestaan. Keep on going….!!!!
Gefeliciteerd!
Dat eerste plaatje, mooi toch? Vooral dat het zeer waarschijnlijk wordt geacht dat de prijs rond $1000,- ligt en dat het zeer onwaarschijnlijk is dat ’t iPhone OS draait.
Standaard is iPadclub.nl de eerste site die ik een aantal keren per dag (op de iPad) bekijk. Geweldige site, gefeliciteerd!
@Jeffrey:
Ja fantastisch, ook dat het word meegenomen in de keynote. Aftellen vanaf $999! Toch hadden ze veel dingen goed!
Gefeliciteerd!!
Getypt van af mijn iPad.
Ik ben blij met de site, handig en heel snel ,et alle nieuwtjes. Gefeliciteerd en ga zo door!
Dus toch weer 1 jaar verder.
Wat is er weer ongelofelijk veel geschreven. Wat een super tips hebben jullie gegeven. Veel ervaring en leermomenten hebben we mogen ontvangen. Heerlijk team zijn jullie. Ik lees iPhone/iPadcluc iedere dag. Dank jullie wel!
AUB…….ga door zoals nu. Gefeliciteerd.
Vanuit Rotterdam X X X
Gefeliciteerd en mijn complimenten voor deze site.
Veel van geleerd
Leuk om iedere dag nieuws over de ipad te kunnen lezen.
Ga zo door en ik blijf jullie site dagelijks bezoeken.
Ook ik bezoek deze site meerdere keren per dag.
Gefeliciteerd en nog vele jaren.
Elk jaar een nieuw appeltje. Dit jaar de iphone 5, volgend jaar de ipad 3. Ik kijk er naar uit.
Grats iPad en iPadclub!
Dit is voor mij de beste iPadsite van het land!
Keep it up.
Volgende stap is hopelijk een app van de iPadClub voor op de iPad. Ik ben immers ook helemaal happy met de iPhoneClub app. op mijn iPhone. 🙂
15 miljoen iPads verkocht in 1 jaar. Wow.
1 jaar al weer? wat gaat de tijd snel ! Hoogste tijd om mijn Newton, naar de kringloop brengen.
Gefeliciteerd!!! En ga zo door, geweldig doen jullie het!
helemaal mee eens..
en daarnaast GEFELICITEERD!!!
Ipadclub gefeliciteerd met jullie eerste verjaardag.
Ga zo door.
Arjen
ATH Creative Media
Bedankt tot nu toe voor jullie tijd en moeite,.. het wordt gewaardeerd!
Gefeliciteerd!
Jullie leveren puikwerk. iPad is top!
Ook van mij een welverdiende felicitatie. Dat het een site was waar ik elke dag wel even zou komen, wist ik al van mijn ervaringen met jullie Palmclub. Nooit spijt gehad van mijn Palm, maar na mijn ervaringen met de iPad zal het een volgende keer een iPhone worden.
Van harte gefeliciteerd! Het dagelijkse bezoekje meer dan waard.
@Dijkie:
Nee niet in 1 jaar. De ipad ging pas in de verkoop in april en in europa pas in juli. Maar wel ontiegelijk veel ja!
Van harte! Ik kijk dagelijks op de site om op de hoogte te worden gehouden van de mooie app’s en nieuwe accessoires !
Keep on the good work
Hier sluit ik me bij aan!
Ben al vaste klant hier vanaf dag 1. Ik weet het nog helemaal hoe eager is was op alle geruchten rond de ipad. Zag me al helemaal relaxed op de bak mee surfen enzo. En ik moet zeggen: inmiddels heb ik hem, ipad is super. Gebruik mn laptop niet eens meer. Ding hoeft niet op te starten en gaat hier zo 12 uur mee vaak, ongekend.
Iphoneclub en ipadclub zijn ook heel fijn, top. Check elke dag via de iphone app of via de site op mn ipad. Super. Tnx voor alle mooie content wat ik gewoon gratis krijg, ik stel dat zeker op prijs. Beste site op dit gebied hands down.
Ik weet het nog goed. Gedurende presentatie zat ik nog met de 900 – 1000 dollar prijs in mijn hoofd.
Ik dacht damn, dat wordt wel een beetje te veel van het goede. Het brengt buiten het grote scherm niet veel nieuws t.o.v. van een iPod Touch.
En toen die prijs…. $499! Toen begreep ik in een keer waar ze naar toe wilden, dat het klopte en dat het een succes zou worden.