De iPad 2 lijkt niet meer te jailbreaken te zijn met de bootrom-exploits limera1n en SHAtter. De bootrom is de eerste code die gedraaid wordt in het opstartproces van de iDevices, maar is bovendien niet softwarematig te updaten en daarom hét mikpunt als het gaat om het jailbreaken van de iPhone, iPod touch, iPad en Apple TV. Nu de bootrom van de iPad 2 niet meer kwetsbaar lijkt te zijn voor de tethered bootrom-exploits, zal de userland-exploit die i0n1c toonde niet geïnjecteerd kunnen worden.
Userland-exploits en iOS 4.3
Een userland-exploit bestaat uit code die gebruik maakt van een kwetsbaarheid in de kernel van iOS. De combinatie van een bootrom-exploit die een userland-exploit injecteert levert de felbegeerde untethered jailbreak op. Voor iOS 4.1 werd een dergelijke userland-exploit geleverd door comex en voor iOS 4.2.1 door het Chronic Dev Team. Voor iOS 4.3 beschikt i0n1c over een userland-exploit om de jailbreak untethered te maken op alle eerdere iDevices waarvoor een bootrom-exploit beschikbaar is.
Bootrom-exploits en de iPad 2
De bootrom van de iPad 2 (iBoot-838-3) dateert van maart 2010 en is dus tot stand gekomen voordat de limera1n- en SHAtter-exploit bekend werden. Het vermoeden van geohot dat limera1n in de volgende bootrom-revisie gepatcht zou zijn blijkt achteraf dus terecht. In ieder geval één element waar SHAtter op gebaseerd is blijkt in de nieuwe bootrom ook niet meer aanwezig. Er blijft nog een sprankje hoop bestaan dat de bootrom-exploit SHAtter met enige aanpassingen alsnog te gebruiken zou zijn op de iPad2.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Een jailbreak zal toch nooit uitgesloten zijn, er zijn altijd wel gaten in de bootrom.
kan alleen nog wel even duren…
@stefan: TRUE!!!
weet niet zeker of het van Apple is die tablet
Ze hebben alleszins tijd tot vrijdag 25 maart – 10u 🙂
Dat is nog eens sad news. De mogelijkheid om de multitask uit te schakelen vond ik wel wat.
Hoop dat de jongens snel wat vinden.
hehe 10 uur? ga je dan ook bij de media markt staan?
Ik wacht liever tot er een jailbreak is dan, maar als hij er is dan zal niemand mij tegenhouden!
Is een JB dan nog nodig? Of is het alleen nog maar een statement?
@Flieps: Persoonlijk vind ik een JB een must. Ik pas graag mijn thema’s aan. ik hou enorm van sbssettings. mywi mss overbodig bij 4.3 maar toch heb de licentie. installeren van Frash en pkgbackup. Kortom ik hecht daar wel belang aan.
niet te vergeten mxtube ! en retinapad !
ik heb nog geen iPad, heb wel al de iPad 2 besteld en ga hem ook jailbreaken zodra het kan!
Ja das echt een must, omdat Apple teveel gesloten houdt.
@Wesley:
Omdat het kan 🙂
Wat zal ik blij zijn als jailbreaken niet meer mogelijk is. Die mensen die dat gebruiken tonen gewoon geen respect tegenover Apple. Ik koop mijn muziek altijd braaf via iTunes en de App Store. Ik vind jailbreaken gewoon hetzelfde als stelen.
@Kevin: Of je bent een troll, of je weet niet waar je over praat. Het jailbreaken van ipads heeft 0,niks te maken met het “stelen” van muziek, maar alles met het kunnen gebruiken van een device dat in jouw BEZIT is op de manier zoals jij dat wilt.
Er zijn meer mensen die het doen om software te jatten dan mensen die het doen voor de mods. Als developer zijnde ben ik blij met deze ontwikkeling.
En beperk je persoonlijke aanvallen a.u.b.
@Kevin en anoniempje
Een Jailbreak maakt het apparaat zoals het eigenlijk had moeten ziijn, bruikbaar.
Tuurlijk zijn er mensen die het aangrijpen om illegale software erop te zetten.
Maar jullie filosofie is dus om de handen eraf te hakken om zo criminaliteit tegen te gaan
Zolang het alleen downloaden is en voor eigen gebruik is het toch niet illegaal in Nederland?
Wel uiteraard in Amerika, maar gelukkig is Nederland anders.
Zolang Apple een super App als Garageband voor maar 3.99 EUR verkoopt, hoef ik geen Jailbreak om gratis apps op mijn iPad2 te kunnen zetten. Kortom Apps prijzen moeten omlaag.
Software downloaden is ook in Nederland illegaal. Muziek en films zijn wel legaal. M.a.w. het downloaden van apps is zeker niet legaal.
Apple respecteert zelf z’n gebruikers Ă©n publishers niet dus ik zie geen reden waarom je respect zou moeten hebben voor Apple. Ik zie overigens sowieso totaal niet op wat voor manier het jailbreaken onrespectvol zou zijn.
Het geld dat ik betaal geeft mij de rechten om dat te doen met een apparaat dat ik wens!!!
Als Apple dat tegenwerkt proberen zij mijn vrijheid af te pakken, als ik voor mijn vrijheid mijn garantie kwijt raak ben ik gewaarschuwd. Maar als zij dit tegenhouden door allerlei updates en patches. En rechtszaken starten aan mensen die zonder winst belangen de functionaliteit van hun apparaten verbeteren gaat mij te ver.
In een democratie hebben de mensen volgens mij de recht om dat te doen wat ze willen met hun eigendommen…
De pot op met de politiek van Apple.
Dat geldt misschien voor gameconsoles zoals de Wii, de Xbox 360 en de PS3. Bij de ipad gaat het er meer om om software op de ipad te kunnen draaien die niet door het officiele (maar vrij ondoorzichtige) goedkeuringsproces van Apple is gegaan.
Je Ipad jailbreaken brengt trouwens ook risico’s met zich mee. Kijk maar naar de meuk die in de Android Appstore beschikbaar is, waarvan een groot deel bovendien ongemerkt gebruikersdata verzamelt en opstuurt.
Just for the record: ik heb zelf mijn Ipad nog in de originele staat (nouja, wel IOS 4.3 erop dan). Ik snap alleen de mensen die hun Ipad jailbreaken heel goed en ben er beslist niet op tegen.
Wat ben jij grappig. Laatste nieuws niet gehoord over Apple? Ze bespioneren wat jij doet op je iPad en waar jij dat doet. @p0mp0m: