Met de meeste mobiele telefoons kun je noodtelefoontjes plegen, ook als er een pincode op de simkaart zit of de telefoon niet actief is. GumbalTech heeft nu iets ontdekt in de simulator van de SDK: de iPad blijkt ook in staat om noodgesprekken (emergency calls) te voeren. Als je de iPad-toegangscode vijf maal onjuist invult verschijnt er een schuifbalk voor een noodgesprek, zoals hiernaast aangegeven.
Daarna kom je op een scherm waarop je een telefoontje kunt plegen. Het scherm voor noodgesprekken lijkt op die van de iPhone, maar met grotere knoppen en een gecentreerd nummerpad. Nu gaat natuurlijk niemand met een iPad aan z’n oor staan om een telefoongesprek te voeren, maar met een geschikte headset is het prima te doen.
Apple heeft nog niet aangegeven of je met de iPad kunt bellen, maar mogelijk gaan ze wel VoIP-toepassingen zoals Skype toestaan. Omdat GumballTech de functionaliteit in de Simulator ontdekte en geen fysieke iPad in handen heeft, konden ze de belfunctie niet uitproberen.
Meer info: GumballTech
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Telefoon
Met de Telefoon-app op de iPhone kun je bellen, maar er zit veel meer in! Zo kun je een wisselgesprek voeren of het telefoongesprek op je iPad of Mac beantwoorden, reageren met een tekstbericht, anonieme bellers blokkeren en nog veel meer. Met een contactposter voor je nummer bepaal je zelf hoe je in beeld verschijnt als je andere belt. En met NameDrop kun je telefoonnummers uitwisselen met onbekenden. Hieronder zie je wat er allemaal mogelijk is.

- Telefoongesprekken opnemen
- Telefoongesprekken afwijzen
- Telefoongesprek in de wacht zetten
- Bellen met Siri en telefoonfuncties gebruiken
- Telefonnummers blokkeren op de iPhone
- Bellen met de iPad
- Bellen op de Mac
- Snelle telefoonknop op je iPhone zetten
- Telefoongesprek beantwoorden met automatisch bericht
- Contactposter instellen
- NameDrop: telefoonnummer delen met een tikje
Ik denk dat iPhone SDK 3.2 alleen maar een tussenversie is. Een versie die even snel is klaargemaakt voor iPad ondersteuning waardoor er heel veel iPhone zaken inzitten.
Zal mij niet verbazen dat er voor de release een nieuwe versie uitkomt (4.0?) waar al dit soort zaken uit zijn gehaald.
Skype op de Wifi only versie zou te gek zijn!!
dus dat zou kunnen betekenen dat er straks naar een tijdje een software update komt voor de 3g en dan zou je er misschien wel mee kunnen bellen dat lijkt me echt geweldig!!!!!! APPLE FOR LIFE BABE!!!!!!!!!!!!!
Het mooiste is dat juist apple dat niet zou doen..
mischien een ipad jailbreak…
Ik begrijp niet helemaal hoe je daar enthousiast over zijn. Het is gewoon een iPhone/iPodTouchXXL dus Skype zal daar ook wel op draaien.
Hebben mensen niets beters te doen dat een SDK door te ploegen op zoek naar “video bewerkings icoontje” of nood oproepen.
Zoiets is er al: de iPadXXS aka iPhone.
zit er op die ipad ook usb verbindingen?
Ik begrijp niet helemaal hoe je niet kunt begrijpen dat andere mensen ergens wél enthousiast over kunnen zijn. Velen zijn gewoon nieuwsgierig naar wat de iPad zal brengen en waarderen het wél dat developers hun bevindingen melden. Heb je niets beters te doen dan daarover te klagen?
Nope, alleen de standaard iPhone-/iPod-aansluiting.
Apple zal net wel met de iPod touch 2nd iets achter houden toen met de bleuthooth nu zal het wel met bellen zeker
Nee helaas zit dat er niet op vind het anders nergens@Daan:
Dit moet wel het gewone bellen zijn, want met Skype zonder abo kan je naar mijn weten geen noodoproep maken.
zit er wel word en excel op ? en met die bleuthooth van de ipad wat kan je er mee
@Daan: Word en excel heb je niet nodig als App, je kunt beter gebruik maken van Google Apps/Google Docs: Kun je online je bestanden opslaan, delen en online bewerken.
Werkt nu trouwens ook al erg goed op iPhone 🙂
@Stefan:Er komt ook iwork op de ipad dus waarom Google docs dat is veel slechter
@Turborijder: iWork is veel gebruiksvriendelijker dan Google docs en heeft ook veel meer mogelijkheden.
Het enige grote voordeel van Google Docs is: de prijs, gratis! Dat in tegenstelling tot iWorks, wat enkele tientallen euro’s kost.
Kortom voor mensen die af en toe gebruik willen maken van een tekstverwerker is Google Docs een simpele goedkope oplossing, maar als je vaker documenten wilt gaan bewerken is iWorks echt een aanbeveling (en waar voor z’n geld).