iPad ondersteunt tot elf gelijktijdige aanrakingen

De iPad kan maximaal elf gelijktijdige aanrakingen verwerken. Dat blijkt uit tests van ontwikelaar Matt Gemmell
Elger van der Wel - · Laatst bijgewerkt:

Test voor aantal gelijktijdige aanrakingen iPadDe iPad ondersteunt multitouch tot elf gelijktijdige aanrakingen. Dat schrijft 9tot5mac na tests door ontwikkelaar Matt Gemmell.

Gemell heeft zelf een applicatie geschreven waarmee hij de test heeft uitgevoerd. Hij heeft de broncode hiervan beschikbaar gemaakt, zodat ook andere ontwikkelaars er mee kunnen spelen. De komende tijd zal hij nog meer gaan testen, dus wie weet komt hij achter nog meer eigenschappen van het multitouchscherm.

Vraag is natuurlijk waarom de iPad elf gelijktijdige aanrakingen aankan. Tien (je weet wel: zoveel vingers hebben we) of twintig (dan kun je met twee personen tegelijk iets doen) zou veel logischer zijn geweest. Het biedt in ieder geval leuke mogelijkheden, zoals het ontwikkelen van een spel dat je met twee handen en je neus kunt bedienen.

Matt Gemell heeft twee video’s gemaakt waarin hij zijn tests laat zien:

Informatie

Laatst bijgewerkt
13 mei 2010 om 9:22
Categorie
iDevices

Reacties: 17 reacties

  1. Kijk ik nu scheef of zie ik maar 10 vingers op de iPad? Waar is de 11e in de video? 🙂

  2. Jaa dat was me ook al op gevallen.
    Maar toch, ik vindt 10 vinger plus neus toch best veel voor een touchscreen !!

  3. Ik had het zelf ook al een keer getest met m’n zusje op een piano app. Best veel elf, alleen is er dan niet zoveel meer zichtbaar.

  4. 11?!

    ben benieuwd hoe hij dat dan gemeten heeft 😉

  5. 11 vingers… Wellicht iets voor 18+ toepassingen of spelletjes? 😛

  6. En hoeveel heeft de iphone er?

  7. Origineel geplaatst door Ruben.cc
    11 vingers… Wellicht iets voor 18+ toepassingen of spelletjes?

    whahaXD

  8. Ik ben elke dag bezig met mijn ipad, maar het was me nog niet opgevallen (:
    Maar is dit een beperking van het scherm, dus de technologie van het scherm, of is dit een softwarematige beperking van apple? Dat bijvoorbeeld met 12 vingers de processor een stuk minder gaat presteren etc?
    Opzich is 11 niet heel logisch, maar wel slim want een normale consument komt hier natuurlijk niet achter.. die denkt dat het toch oneindig is..

  9. Ruben.cc +1 voor de opmerking
    !!

  10. Origineel geplaatst door Ruben.cc
    11 vingers… Wellicht iets voor 18+ toepassingen of spelletjes?

    Mag niet hè, volgens Jobs. Is voor de Android! 😉

  11. @Richard: wat denk jij waar tie op z’n ipotje naar kijk als z’n vrouw niet kijk…. 😛

  12. @Ruben.cc:
    Hahaha mooi!

  13. Origineel geplaatst door Flo
    En hoeveel heeft de iphone er?

    2 Maar, onder andere goed te merken met multiplayer qong (pong kloon).

  14. Origineel geplaatst door Tristan2 Maar, onder andere goed te merken met multiplayer qong (pong kloon).

    Absoluut meer. Ik kan in Music Studio bijvoorbeeld al 4-vinger-akkoorden aanslaan. Hoeveel het er in totaal zijn zou ik niet weten, want 10 vingers op een iPhone scherm gaat me niet lukken zonder kramp te krijgen.

    Edit: kramp riskerend toch even geprobeerd. Zodra ik in Music Studio de 6e noot probeer vast te houden laten de eerste 5 los. Lijkt dus op max 5 op de iPhone, maar het zou ook een beperking van Music Studio kunnen zijn natuurlijk.

    Edit 2: Ook de suffe jaren 80 “Plasma Ball” geeft er bij de 6e vinger de brui aan. 5 lijkt dus wel de limiet op de iPhone.

  15. Origineel geplaatst door Tristan
    Origineel geplaatst door FloEn hoeveel heeft de iphone er?2 Maar, onder andere goed te merken met multiplayer qong (pong kloon).

    Sowieso 6 vingers, omdat dat benodigd is voor Tap Tap Revenge multiplayer.

    De Macbook touchpad kan ook sowieso 10 vingers aan, meer kon ik niet testen.

  16. Origineel geplaatst door Flo
    En hoeveel heeft de iphone er?

    Hiernaar ben ik ook wel benieuwd.

  17. Zijn jullie scheel of zo, ik zie toch echt maar 10 vingers.