iPadOS 14.2 Publieke Beta 4 uitgebracht
Samen met de iOS 14.2 beta heeft Apple ook een nieuwe beta uitgebracht voor iPadOS 14.2. Deze update bevat dezelfde verbeteringen als in iOS 14.2, maar dan geoptimaliseerd voor de iPad. Maar brengt deze aankomende versie ook nog verbeteringen speciaal voor de iPad? In dit artikel focussen we op de eventuele iPad-specifieke functies.
Mocht je je afvragen waar iPadOS 14.1 is gebleven: die update is inmiddels beschikbaar. Apple gebruikt iPadOS 14.2 alvast om aanstaande functies voor het najaar te testen, samen met ontwikkelaars.
Meest recente iPadOS 14.2 Beta
iPadOS 14.2 Publieke Beta 4
21 oktober 2020 – iPadOS 14.2 Publieke Beta 4 is nu beschikbaar. De nieuwe functies zijn grotendeels hetzelfde als in iOS 14.2. Voor deze beta zijn dat onder andere nieuwe achtergronden van landschappen. Meer daarover lees je in ons artikel over de iOS 14.2 beta. Lees ook ons overzicht met nieuwe functies in iOS 14.2.
Er zijn (nog) geen iPad-specifieke functies ontdekt in deze versie. Heb je zelf nog iets ontdekt in iPadOS 14.2 beta? Laat het dan weten in de reacties.
iPadOS 14.2 beta downloaden voor ontwikkelaars
Ontwikkelaars kunnen de beta downloaden via Apple’s ontwikkelaarswebsite. Daar vind je het juiste betaprofiel om op je iPad te installeren. Doorgaans zijn er twee manieren voor het installeren van de update. Je kan het zogenaamde Restore Image downloaden en die vervolgens via de Finder op de Mac of iTunes op Windows op je iPhone zetten. Een andere manier is door het juiste betaprofiel te downloaden en de beta over-the-air te installeren.
Wanneer verschijnt de publieke beta?
De publieke beta van iPadOS 14.2 is nu ook beschikbaar. Het installeren van de publieke beta van iOS vereist wel dat je het juiste betaprofiel hebt en bent aangemeld voor Apple’s betaprogramma.
Let op: deze beta’s zijn alleen bedoeld voor ontwikkelaars en publieke testers en zijn niet geschikt om te gebruiken op toestellen die je dagelijks nodig hebt.
Tijdlijn iPadOS 14.2 beta
Hieronder vind je een tijdlijn van de iPadOS 14.2-beta’s. We verwachten iPadOS 14.2 in oktober 2020.
- iPadOS 14.2 Publieke Beta 4: 20 oktober (verschenen)
- iPadOS 14.2 Beta 4: 20 oktober (verschenen)
- iPadOS 14.2 Publieke Beta 3: 14 oktober (verschenen)
- iPadOS 14.2 Beta 3: 13 oktober (verschenen)
- iPadOS 14.2 Publieke Beta 2: 30 september (verschenen)
- iPadOS 14.2 Beta 2: 29 september (verschenen)
- iPadOS 14.2 Publieke Beta 1: 21 september (verschenen)
- iPadOS 14.2 Beta 1: 18 september (verschenen)
- iPadOS 14.2 definitief: oktober 2020 (verwacht)
Over iPadOS 14.2
iPadOS 14.2 is mogelijk de eerste aanvullende update voor de iPad van iOS 14. iPadOS 14 bracht heel veel verbeteringen, verbeterde prestaties en een vernieuwd ontwerp. Zo kun je overal schrijven met de Apple Pencil dankzij Scribble, maar je vindt er ook de vele verbeteringen die je kent uit iOS 14. We verwachten dat Apple in deze nieuwe versies enkele nieuwe functies nog verder verbeterd heeft. Wil je meer weten wat er nieuw is in iPadOS 14, lees dan ons overzicht met de belangrijkste functies.
Over het testen van beta’s
Bij het testen van beta’s kun je vaak tegen problemen aanlopen. Allereerst zijn meestal niet alle functies direct beschikbaar, maar worden deze gaandeweg de testperiode toegevoegd en uitgebreid. Ook kun je last hebben van vastlopers of kunnen sommige apps nog niet goed werken. Hou hier dus rekening mee als je besluit een iOS-update te gaan testen. Het wordt dan ook afgeraden om een beta op een toestel te installeren dat je dagelijks gebruikt, omdat er nog veel problemen in de beta kunnen zitten. Meer over problemen door de iPadOS 14 beta’s, lees je in ons aparte artikel.
- 2020 - 13 oktober: Beta 3 is er.
- 2020 - 30 september: De tweede publieke beta staat voor je klaar.
- 2020 - 29 september: De tweede beta is er.
- 2020 - 18 september: Toegevoegd: mogelijke verklaring waarom iPadOS 14.1 niet als beta verschijnt.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple brengt iOS 18.4.1 en meer uit: meerdere problemen opgelost (waaronder een CarPlay-bug) (16-04)
- Apple brengt tweede beta van iOS 18.5 en iPadOS 18.5 voor ontwikkelaars uit (en eerste voor publieke testers) (14-04)
- Gerucht: 'iPadOS 19 wordt meer als macOS dankzij deze drie verbeteringen' (14-04)
- De belangrijkste iOS 19-geruchten: dit is er al gezegd over Apple’s volgende grote iPhone-update (09-04)
- 'Nieuwe gelekte beelden van iOS 19 geven een indruk van het nieuwe uiterlijk' (08-04)
iPadOS 14
iPadOS 14 is de grote software-update voor de iPad, die in het najaar van 2020 beschikbaar kwam. iPadOS 14 biedt nagenoeg dezelfde verbeteringen als iOS 14, plus nog enkele iPadOS 14 functies, die speciaal voor de tablet zijn toegevoegd. Zo heeft de iPad handschriftherkenning met de Apple Pencil gekregen en zijn er vernieuwde apps. Lees onze review van iPadOS 14, de iPadOS 14 FAQ en meer. Deze update is in 2021 opgevolgd door iPadOS 15.

… en 14.1 dan?
verplicht
(Red.) Toegevoegd: mogelijke verklaring waarom iPadOS 14.1 niet als beta verschijnt.
In de Agenda app kun je geen tijd toevoegen als je in IPS 13 een afspraak had gemaakt die de hele dag duurt! Lastig! Enige optoe is volgens min afspraak te deleten en een nieuwe met tijd te maken
Verwijderd
Verkeerde topic
Hoop dat de bug die in 14.0 zit, icons worden soms ineens kleiner, ook die waar je meerdere apps in een groep hebt zitten. Vreemd is dat als je naar een volgend scherm veegt en weer terug gaat de app icon weer normaal formaat heeft maar er dan weer een andere is.
Opnieuw installeren heeft geen effect, geprobeerd bij Twitter. Soms groot soms klein. Je ipad vol uitzetten helpt soms even, maar plot is het er weer.
Iemand hier ook last van?
Ipad pro 11 (2019)
@Henk: Ik heb hier ook last van gehad. Gisteren enkele keren opnieuw opgestart en vandaag geen probleem meer.
(Red.) De tweede publieke beta staat voor je klaar.
Nu is ook mijn iPhone 11 geschikt voor de iOS 14,2 beta door de beta 2
Eerst kon ik de filmpjes niet meer spelen, nu kan ik heel whatsapp niet meer openen. In 14.2
(Red.) Beta 3 is er.
Ik heb ineens een heel grote muisaanwijzer op de iPad. Staat nog steeds op de kleinste instelling. Niet handig…
De nieuwe emoticons zouden toch ook beschikbaar komen? Zie ze niet…