Gerucht: ‘Geen 120Hz in iPhone 12 Pro vanwege gebrek aan cruciaal onderdeel’

Apple zou toch geen 120Hz naar de iPhone 12 brengen. Dat komt vooral doordat Apple geen geschikte drivers kan vinden. Aan schermen die 120Hz kunnen tonen heeft Apple geen gebrek.
Benjamin Kuijten -

Voor de iPhone 12 Pro gaan al lange tijd geruchten dat Apple bezig was met het implementeren van 120Hz-displays. Apple ondersteunt al een paar jaar het 120Hz ProMotion-display op de iPad Pro en gebruikers hopen al een paar jaar dat Apple dit ook naar de iPhones brengt. Nu beweert een specialist in displays dat het Apple wel lukt om geschikte schermen te krijgen, maar dat een cruciaal onderdeel ontbreekt.

‘Geen 120Hz in iPhone 12 Pro vanwege gebrek aan drivers’

Ross Young twittert de laatste tijd regelmatig over het wel of niet van 120Hz-displays in de iPhone. In zijn nieuwste tweet stelt hij dat Apple wel 120Hz Pro-panelen kan krijgen, maar niet de benodigde drivers. De drivers zijn het onderdeel die het signaal doorsturen naar het scherm, zeg maar het brein van de displays. De schermen die Apple gebruikt kunnen hardwarematig wel de 120Hz-resolutie aan, maar met de ontbrekende drivers heb je daar niet veel aan.

Apple zou dus naar een oplossing moeten zoeken, dat volgens de expert een lastige klus is. Een andere oplossing is om te wachten tot de 120Hz-drivers beschikbaar zijn en de launch mogelijk een behoorlijke tijd uitstellen of toch maar de iPhone 12 Pro met 60Hz-display uitbrengen. Die laatste optie is nu volgens de expert het meest waarschijnlijk.

Een 120Hz-display heeft als voordeel dat animaties een stuk soepeler zijn. Op de iPad Pro merk je direct het verschil bij scrollen, maar ook bij het tekenen met de Apple Pencil. De verversingsgraad is bovendien dynamisch, om zo voor de juiste toepassing te wisselen tussen 120Hz en 60Hz. Of Apple voor de iPhone 12 Pro nog speciale toepassingen in gedachte had met betrekking tot het ProMotion-scherm, is niet bekend.

Bekijk ook

ProMotion: de voordelen van deze 120 Hz schermtechniek

ProMotion: de voordelen van deze 120 Hz schermtechniek

Dankzij ProMotion zien animaties er op een scherm een stuk beter uit. ProMotion is een schermtechniek van Apple die zorgt voor een hoge refresh rate, waardoor alles veel soepeler oogt. Hier lees je er alles over.

Actuele iPhone 12 Pro deals

[mobiel0318-deals limit="5" device_id="1262,1278,1279"]

iPhone 12 Pro Max

De iPhone 12 Pro Max was het grootste toestel van najaar 2020. Het is de opvolger van de iPhone 11 Pro Max maar met een groter 6,7-inch display, ondersteuning voor 5G en een nieuw design met vlakke zijkanten. Dit toestel had de meest uitgebreide camera van de 2020-serie, inclusief een LiDAR scanner voor betere 3D-dieptemeting. Lees ook onze iPhone 12 Pro Max review. Dit model is opgevolgd door de iPhone 13 Pro Max.

iPhone 12 Pro Max

Reacties: 25 reacties

  1. Als er geen 120Hz scherm op de iPhone 12 (Pro) zit dan is het m.i. geen ‘High End’ toestel. Dan blijf ik mooi bij mij iPhone Xs. Neem aan dat ze dan ook niet de ‘High End’ prijs vragen……

  2. Beetje jammer dit

  3. Tpyisch Apple. Elk jaar ontbreekt er een belangrijke functie in het komende model. Omdan weer in het S jaar als belangrijkste verkoop argument te verkopen

  4. Het was wel 1 van de punten dat mij mogelijk zou overhalen te upgraden van mijn XS Max, maar als dit er niet is zal er niet genoeg verbetering zijn om dit jaar te upgraden. Dan maar een derde jaar door met mijn huidige toestel en even de batterij te laten vervangen.

  5. Apple is aan het afzwakken

    @RFa: Apple kennende: jazeker, elk jaar hogere absurde prijzen

    @Thomas: Dan koop je toch een mooie 11 pro max?

  6. Dus een slechtere batterij en geen 120hz? Heb nu een X en wilde toch iets nieuws, twijfel nu wel.

  7. Het is serieus dat Android geen optie voor me is anders was ik na 13 jaar Apple eens verder gaan kijken.

    Wat in godsnaam is nu nog het upgraden waard met de iPhone 12? Heb nu een 11 Pro Max en ik zie geen werkelijk upgrade waardig meer.

  8. Origineel geplaatst door Dylan
    Dus een slechtere batterij en geen 120hz? Heb nu een X en wilde toch iets nieuws, twijfel nu wel.

    Ik heb ook nog een X , maar zie steeds minder reden om te vernieuwen. Wellicht dat ik nu voor komend jaar een afspraak bij AppleStore maak om een nieuwe batterij te plaatsen voor €75. Want het lijkt erop dat ik 4 jaar met m’n X ga doen.

  9. @Thomas: Precies mijn gedachte; batterij laten vervangen nog een jaartje door.

  10. Origineel geplaatst door Thomas
    Het was wel 1 van de punten dat mij mogelijk zou overhalen te upgraden van mijn XS Max, maar als dit er niet is zal er niet genoeg verbetering zijn om dit jaar te upgraden. Dan maar een derde jaar door met mijn huidige toestel en even de batterij te laten vervangen.

    Gelijk heb je! De Xs is echt nog een top toestel! De Xs krijgt ook als enige oudere toestel, na de iPhone 11, volledige iOS 14 ondersteuning. De rest van de oudere toestellen krijgen beperkte iOS 14 ondersteuning.

  11. Ben ik nou de enige die niks om een 120 Hz scherm geeft?

    Ik heb een 120 Hz scherm op mijn iPad en 60 Hz op mijn iPhone en zie werkelijk 0,0 verschil. Vloeiend is vloeiend. Er is een grens aan wat je oog kunt zien.

    Voor mij zou het geen argument zijn om er wel of geen één te kopen.

  12. Origineel geplaatst door Jeroen_O
    Ben ik nou de enige die niks om een 120 Hz scherm geeft?
    Ik heb een 120 Hz scherm op mijn iPad en 60 Hz op mijn iPhone en zie werkelijk 0,0 verschil. Vloeiend is vloeiend. Er is een grens aan wat je oog kunt zien.
    Voor mij zou het geen argument zijn om er wel of geen één te kopen.

    Groot gelijk. Een nieuw toestel kopen enkel voor dit is waanzin.

  13. Pff.. het gaat al maanden zo dat het wel in de iphone zon en dan weer niet.. dan weer wel en weer niet.. mijn ervaring leert dat wanneer er zoveel over gesproken wordt het gewoon gaande is

  14. Kleinere batterij baart mij meer zorgen dan 120Hz. iPhone Pro word uitgekleed.

  15. Ik laat de iPhone 12/13 en 14 maar voorbij gaan…

  16. Ik ben nou net van Android phones overgestapt omdat ze na 2 jaar niet meer bruikbaar waren.
    Heb m’n Xs Max nu 1 jaar en 8 maand. Batterij nog 92%, doe ik zonder probleem de hele dag mee door, meestal 2 dagen.
    Werkt altijd en werkt altijd goed. Nooit eerder ervaren met een smartphone.

    Dat ze wat nieuws verzinnen om de IP7 of 8 gebruikers te laten upgraden. Vermits ze bij Apple 5 jaar software updates geven moet een bepaald model toch ook 5 jaar meegaan?

  17. Eerst de Keynote maar eens afwachten. Als producten niet op de markt zijn, zijn ze er niet. Apple kan ook niet toveren. Had mijn zinnen gezet om mijn X te vervangen door een 12 Pro Max, maar eerst de Keynote afwachten. Heb liever dat ze hem uitbrengen zoals Apple het zelf wil, dus mss iets uitstellen ipv te downgraden om hem eerder op de markt te krijgen.

  18. Origineel geplaatst door JeroenT
    Het is serieus dat Android geen optie voor me is anders was ik na 13 jaar Apple eens verder gaan kijken.

    Wat in godsnaam is nu nog het upgraden waard met de iPhone 12? Heb nu een 11 Pro Max en ik zie geen werkelijk upgrade waardig meer.

    Als je een 11 pro max hebt, moet je misschien eens bij jezelf te rade gaan of je materialisme niet heel ernstige vormen begint aan te nemen😜

  19. Ik wist niet eens dat er sprake was van 120 hz
    Laat de 12 range eerst maar eens “landen”, kijken we dan wel verder.

  20. Origineel geplaatst door JustinK
    mijn ervaring leert dat wanneer er zoveel over gesproken wordt het gewoon gaande is

    En wat bedoel je daarmee, dat het gewoon gaande is? Denk je dat die 120hz wel of niet in de iPhone 12 gaat komen?

  21. Het is een mooi geloofwaardig geschreven artikel .
    En inderdaad ook de bron staat erbij…… twitter.
    Er komen momenteel wel erg veel berichten naar buiten die afbraak doen aan Apple.
    Geen oortjes en adapter
    Bezuinigen op de batterij
    Geen 120 hz scherm
    We gaan het allemaal wel zien maar ik zou er nog niet zoveel waarde aan hechten.

  22. Origineel geplaatst door Eric
    @JeroenT: Als je een 11 pro max hebt, moet je misschien eens bij jezelf te rade gaan of je materialisme niet heel ernstige vormen begint aan te nemen😜

    Nope, we doen in het gezin aan een roulatiesysteem en de iPhone 7 van mijn zoon begint te oud te worden. Dus ik ben toe aan de 12.

  23. Hoewel de 12 en de 12 Max verschillende toestellen zijn, ziet dit er onder elkaar er wispelturig uit:

    Gerucht: ‘iPhone 12 Pro Max krijgt LiDAR en 120Hz scherm’

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.