Geruchten: iPhone 6 is waterdicht en krijgt NFC-ondersteuning

Uit nieuwe foto's zou blijken dat de iPhone 6 waterdicht zou zijn. Ook lijkt het erop dat de iPhone 6 mogelijk toch NFC aan boord krijgt.
Michel Lusthof - · Laatst bijgewerkt:

iPhone 6 waterdicht?Het zou wel eens kunnen dat de iPhone 6 een functie krijgt die nog nergens ter sprake is gekomen. Apple zou de nieuwe iPhone waterdicht hebben gemaakt. Dat zou blijken uit een serie foto’s die afgelopen weekend op PhoneArena opdoken. Tegelijkertijd wordt er ook weer gesproken over NFC-technologie in de iPhone 6 waarvoor Apple een overeenkomst met een Chinese financiële dienstverlener zou hebben gesloten.


Op de foto’s die PhoneArena afgelopen weekend publiceerde is een volledig geassembleerd toestel te zien, die sterk lijkt op de vele dummy-toestellen die afgelopen weken al voorbij kwamen. De foto’s tonen een homeknop met een ring erom heen, die ook weer te zien is op het toestel dat in het water ligt. Op andere foto’s worden de knoppen en de verschillende in- en uitgangen getoond. Opvallend genoeg oogt dit toestel minder plastic dan op de eerste foto hieronder. Ook ontbreekt de dubbele led-flitser, maar dat hoeft niet meteen te betekenen dat de foto’s nep zijn. Het zou kunnen dat Apple terugkeert naar een enkele flitser. In weer andere foto’s (onderaan dit artikel) zien we een vergelijking tussen de iPhone 6, de iPhone 5s en de HTC One. Zoals bij alle foto’s valt niet met zekerheid te zeggen dat het hier om the real deal gaat. De gefotografeerde toestellen zijn niet ingeschakeld, dus het zou heel goed om weer een nieuwe dummy kunnen gaan. De claim dat het toestel waterdicht zou zijn is daardoor ook niet hard te maken, maar op z’n minst interessant te noemen.

iPhone 6

Het is ook niet zo bijzonder dat een toestel waterdicht is, maar de iPhone 6 zou – als dit gerucht klopt – de wel eerste iPhone zijn waarvoor dit geldt. Veel toestellen van concurrenten, zoals de Samsung Galaxy S5 en de Sony Xperia Z2 kunnen al 30 minuten lang in 1 meter diep water liggen. Dit betekent waarschijnlijk niet dat je je iPhone mee kunt nemen om wat baantjes te trekken, maar het is in ieder geval een geruststellende gedachte dat een duik in het water of een glas (fris)drank erover geen schade aan je toestel toebrengt.

‘iPhone 6 krijgt NFC ingebouwd’

Lange tijd waren er geruchten dat Apple NFC in de nieuwe iPhone zou inbouwen, maar die verstomden toen bleek dat alle pijlen op de nieuwe iBeacons-technologie gezet worden. Eerder dit jaar herhaalde de betrouwbare analist Ming-Chi Kuo opnieuw dat de iPhone 6 toch over NFC-technologie zou beschikken. Tot nu toe waren er echter geen geruchten waarmee die claim bevestigd leek te worden. BrightWire (via MacRumors) zegt uit betrouwbare bron te hebben gehoord dat Apple een overeenkomst met een Chinese financiële dienstverlener heeft gesloten om mobiele betalingen via de iPhone mogelijk te maken. Ook zouden de bedrijven samenwerken aan een betaaloplossing voor in de Apple Stores.

Het integreren van NFC is op z’n minst bijzonder te noemen omdat Apple nooit overtuigd was van de techniek, althans niet met de huidige stand van zaken. Wel zou Apple plannen hebben om zijn eigen mobiele betaaloplossing te introduceren. Daarbij lijkt voor NFC alsnog een belangrijke rol weggelegd. De CTO van MyOrder betoogde eerder al op iPhoneclub dat Apple uiteindelijk niet om NFC heen kan. Er was zelfs het gerucht dat Apple interesse zou hebben in de mobiele betaaldienst Square.

iPhone6-phonearena-2

iphone6-phonearena-3

Reacties: 29 reacties

  1. Vind hem niet heel mooi hopelijk is de uiteindelijke iphone 6 mooier.

  2. Dit is overduidelijk gewoon weer een volgende dummy, dit is echt geen afwerking die je van Apple zou kunnen verwachten.
    Kijk hier maar even voor meer foto’s

  3. Lijkt er ook op dat de dubbele led flitser verdwenen is…

  4. Hmm hopelijk is ie niet waterdicht. Ik vind het echt lelijk als ze er zo’n klepje op gaan zetten bij de lightning ingang. Zoals bij Samsung S5.

  5. als dit de 6 wordt dan kies ik voor een 5S

  6. Mag toch hopen dat het hem niet wordt alweer het zelfde design.

  7. Als dit hem wordt, nou, dan ga ik vast even pinnen…. 😉

  8. NFC en Apple? Nee…. Denk het toch niet.
    En de telefoon lijkt zelf niet echt bepaald waterdicht.
    Bij de Galaxy S 5 moet je een klepje sluiten anders werkt het niet.
    Ik denk niet dat ze dat hier ook gaan doen.

  9. Apple’s marketingafdeling is creatief bezig.

  10. Waterdicht zou ideaal voor mij zijn vaak buiten en daar is het niet altijd even droog en moet dan toch vaak bellen en dergelijke!! Ontwerp wel aardig maar goed komt toch altijd een plastic bescherming omheen!!

  11. Het zal wel. Door dit soort geruchten krijg je alleen maar teleurstellingen bij apple.

  12. @perry: Waarom doe je er een plastic hoesje omheen dan?

  13. Jongens, kijk nou eens serieus naar die foto’s waar Frankmans al naar verwees
    Scroll een eind naar beneden en kijk naar die afwerking…hoe duidelijk wil je zien dat het om een dummy gaat? Kijk eens naar die onderkant, dat is allemaal rafelig plastic i.p.v. strak afgewerkt aluminium.

  14. Niet om een flame te starten of te bashen of wat dan ook maar op de foto dat je hem van voor en achter ziet heeft de iphone 6 giga veel weg van een zwarte galaxy S3 aangezien de hoeken rond aflopen.

  15. Op dit moment worden kassa-systemen in Nederland in hoog tempo geschikt gemaakt voor NFC. Vooral omdat de banken met NFC pasje op de markt komen. De volgende iPhone met NFC zou (in Nederland) perfecte timing zijn.

  16. Als ze in deze dummy ook het nieuwe schermformaat hebben aangehouden, valt het mij alleszins mee hoe weinig groter het toestel hoeft te worden. Zie deze foto.

  17. Origineel geplaatst door Onno
    Op dit moment worden kassa-systemen in Nederland in hoog tempo geschikt gemaakt voor NFC. Vooral omdat de banken met NFC pasje op de markt komen. De volgende iPhone met NFC zou (in Nederland) perfecte timing zijn.

    Inderdaad! Slim van Apple (als het waar is)! Anderen hadden het wel eerder, maar zo goed als nutteloos tot op heden!

    Als het nu pas een beetje los komt is het slim van Apple om het ook nu pas beschikbaar te maken.

  18. Duidelijk een (slechte) dummy

  19. @Daan: Wil nog weleens uit me handen vallen ben niet al te voorzichtig!!

  20. Zou zeker mooi zijn als Apple de eigen arrogantie een keer laat vallen en meteen voorsprong neemt in NFC-land.
    Dit kamp os al vet groot en zou in 1 klap de wereldstandaard kunnen worden

  21. Als dit allemaal klopt, kan nu Samsung een slag slaan…. En ik hou het lekker bij mijn 5S …

  22. Eens met velen. Moet haast wel dummy zijn, hij heeft hem op elke foto ‘uit’ (op die, die ik heb gezien).

  23. Ja het ziet er toch niet allemaal strak uit zoals ik van Apple gewend ben en gaat toch steeds meer op een android toestel lijken.

    Dus ik mag hopen dat dit niet de echte Iphone 6 word.

  24. … en toch vind ik mijn iPhone4 tot nu toe nog altijd het mooiste ontwerp, en er het degelijkst uitzien (en aanvoelen!)

  25. De serie waar deze foto’s uit komen toont een scherm vol krassen. Overduidelijk zeer zacht plastic. iPhoneclub zou ietjes verder moeten kijken alvorens dit soort berichten te plaatsen, want dit is zo fake dat een pasgeboren baby dat nog wel ziet…

  26. ECHT NEP!!!

    Overduidelijk, de afwerking lijkt echt nergens op!!

  27. @aeensing: Een hoek is toch 90°, of minder of meer maar toch niet rond?

  28. Toch leuk om te zien hoe een paar niet-geverifieerde foto’s allerlei anti-Samsung uitspraken aan de goegemeente ontlokt. De mens op zijn smalst.