Internet is de afgelopen dagen overspoeld door hands-on video’s van de ‘iPhone 8’. Het gaat daarbij om dummy’s die sinds kort in grote getale verkrijgbaar zijn. Als je wilt kun je urenlang kijken naar mensen die de nieuwe iPhones van 2017 ter hand nemen, vaak in de nieuwe kleur kopergoud.
iPhone 8 hands-on met dummy
YouTuber Danny Winget heeft wat ons betreft de beste video gemaakt, waarin hij de nieuwe iPhones laat zien. Hij heeft een realistisch model van de nieuwe iPhone in handen gekregen. Winget spreekt over ‘prototypes’ maar eigenlijk klopt dat niet: dit zijn geen toestellen die door Apple zijn gebruikt om nieuwe functies uit te proberen. In plaats daarvan gaat het om dummy’s: lege behuizingen waar geen elektronica in zit. Ze worden gebruikt door hoesjesfabrikanten om nu alvast accessoires te kunnen maken.
Deze video laat een goede vergelijking zien van de huidige iPhone 7 Plus in vergelijking met de nieuwkomers. De YouTuber rekent erop dat alle modellen voorzien zijn van glazen achterkant, zodat ze inductieladen ondersteunen. Wel denkt hij dat de 7s een normale thuisknop krijgt.
Verder verscheen nog onderstaande (ultrakorte) video, waarin iemand in 5 seconden de voor- en achterkant van een dummy laat zien. Voor als je écht weinig tijd hebt.
Heb je liever plaatjes in plaats van bewegende beelden? Ook dat kan. Hieronder zie je nieuwe renders van de iPhone 8 in ‘kopergoud’. Wat ons betreft lijkt het sterk op rosegoud, maar schijn kan wel eens bedriegen. Ten tijde van de iPhone 7 waren er ook geruchten dat Apple een donkerblauwe iPhone zou uitbrengen (nota bene voorzien van Smart Connector), maar dat bleek achteraf een kwestie van belichting. De ‘gelekte’ foto waarop allerlei mockups waren gebaseerd, had de matzwarte iPhone een wat blauwachtige zweem gegeven.
Ook nu is er weer sprake van een render, gebaseerd op foto’s van dummy’s, die deze keer de indruk wekken dat Apple gaat kiezen voor koperen goudkleur. Dergelijke dummy’s zijn dus al op brede schaal beschikbaar voor hoesjesfabrikanten, maar ook voor YouTubers en Twitteraars die wat extra kijkerspubliek willen trekken.
Hieronder zie je zo’n dummy van de iPhone 8 in beeld, waarbij de goud/koperkleur misschien niet iedereen zal aanspreken. Wat ons betreft neigt het wel erg naar bruin.
Ben Biller, werkzaam voor Giga.de, heeft via zijn Twitter-account nog meer foto’s van deze kopergoud dummy gepost, zodat je een betere indruk krijgt van de kleur:
https://twitter.com/bensen/status/895260575776813057
De foto’s komen overeen met eerdere foto’s op het Chinese Weibo, inclusief de uitsnede bovenin het scherm. Die uitsnede valt erg op en zou voor heel wat mensen een reden kunnen zijn om dit jaar toch maar voor een donker toestel met zwarte bezels te gaan. Ons lijkt het logischer als Apple bij de uiteindelijke productiemodellen kiest voor zwarte bezels op alle toestellen, ongeacht de kleur van de behuizing.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Gerucht: 'Apple Watch krijgt ondersteuning voor Apple Intelligence (maar eerst alleen op de Ultra)' (10-04)
- Gerucht: 'Ook watchOS krijgt een nieuw ontwerp geïnspireerd op visionOS' (10-04)
- De belangrijkste iOS 19-geruchten: dit is er al gezegd over Apple’s volgende grote iPhone-update (09-04)
- Gerucht: 'iPhone 17 Pro kan met twee camera's tegelijk filmen' (08-04)
- 'Nieuwe gelekte beelden van iOS 19 geven een indruk van het nieuwe uiterlijk' (08-04)
iPhone 8
Ontdek alles over de iPhone 8, Apple's toestel uit 2017. Deze iPhone kreeg voor het eerst een glazen achterkant voor draadloos opladen en is voorzien van een verbeterde camera.

Ben ik de enige die zo’n witte voorkant extreem lelijk vind op deze manier?
De iPhone 8 in het zwart maar met een chrome rand zoals bij het witte exemplaar zou pas een hommage geweest zijn aan de iPhone 1 !! Zwart met zwarte rand is wel heel stijlvol, maar het mocht net iets meer zijn voor een jubileum model.
Ik heb jarenlang een witte iPhone gehad, alleen mijn huidige iPhone 7 Plus is jet black. Bij het nieuwe model ‘iPhone 8’ vind ik inderdaad zwart veel mooier omdat de randen zo smal zijn geworden dat het wit storend werkt. Zwart geeft dan het effect dat het helemaal van rand naar rand loopt en ook de uitsparing bovenin het scherm valt minder op.
Natuurlijk het is een “Dummy” en uiteindelijk kunnen we wellicht nog wat verrast worden. Maar man oh man wat ogen deze toestellen goedkoop, doet me beetje denken aan de Galaxy’s s5-s6 betreft goedkoop ogende afwerking. Om maar over de camera te zwijgen wat een afschuw. Persoonlijk vindt ik de lens op de 6/s en 7 prima gedaan, waarom nu zo gigantische puist erop.
Gelukkig verplicht niemand mij om een nieuwe iPhone te kopen en hou ik het inderdaad bij mijn oude toestel. Bewust overgestapt van een 7 naar een SE, recentelijk een gerucht voorbij zien komen van een ge-update SE.. Ben benieuwd laat maar komen zou ik zeggen.
Eerste keer sinds jaren dat ik in september geld “over” hou, al is dat inmiddels uitgegeven aan een iPad pro 10.5 maar dat is bij zaak Haha.
Eens met Dietrich.
Zwart met onbehandelde RVS lijkt me verreweg het mooiste en waarschijnlijkste, net als iPhone 4, een bepaalde versie van iPod ooit en RVS iWatch.
Dat wit ziet er idd niet uit… Maar vind sowieso zo’n witte voorkant niet zo mooi. Dat is de reden dat ik altijd voor space gray of zwart ga. Maar zoals ik al eens eerder gezegd heb, sla dit jaar ff over. Ben nog erg tevreden met m’n heerlijk in mijn broekzak passende SE met zwarte voorkant. Volgend jaar maar eens kijken voor de echte 8 genaamde iPhone of nog beter, de eventuele opvolger van de SE.
Nee, dat ben je niet.
Ben ik dan de enige die de kopergoud kleur extreem lelijk vind?
@Ro: ’t is dat je erover begint.
Een soort iPhone 6/loodgietersversie..
😂
Het valt mij op dat het “edge to edge” scherm nog steeds dikke bezels heeft aan de zijkanten, en zo op het oog niets smaller dan de 7.
Het samsung gehalte vind ik ook groot, vooral de achterkant.
@Victor: Met name de koperen en zilveren versies zien er inderdaad erg Samsung uit ja.
Pff wat is die uitsparing aan de bovenkant oerlelijk. Mag toch hopen dat dit totaal anders wordt. Wat een gedrocht
Misselijk makend dat chrome. (eff niet over de kopere) Ik hoop zo erg dat het dit niet word! Al denk ik dat ik hem alsnog neem puur voor kleinere formaat met bijna zelfde scherm als de plus.
Dat chrome (en glas?) gaat toch vet snel onder de krassen zitten of niet? Niet iedereen gebruikt een hoesje…
bullshit. Dit zijn gerenderde 3d-modellen en worden toegevoegd in de video met behulp van ARkit. 🤣