Apple heeft ontwikkelaars per e-mail laten weten dat het vanaf nu mogelijk is om applicaties aan de App Store toe te voegen. Ook stuurden ze de 8e beta van de iPhone SDK rond, waarmee iPhone-beta-certificaten die vóór 9 juni werden uitgegeven, niet meer geldig zijn. Applicaties moeten worden voorzien van een nieuwer certificaat om ze op de iPhone te kunnen laten werken. De update is 1,25 GB groot en bevat iPhone firmware 2.0 revisie 5a345.

Wat het openen van de App Store betreft: die wordt pas op 11 juli voor het publiek geopend en dat is ook het moment dat de final versie van de firmware beschikbaar komt. Ontwikkelaars kunnen al wel applicaties die op basis van beta-firmware is ontwikkeld, in de App Store kwijt. Ontwikkelaars kunnen alvast een prijs kiezen, die op 99 cent moet eindigen. ‘Gratis’ is eveneens een optie. De ontwikkelaars kunnen iTunes Connect gebruiken om te zien hoe de verkoop van hun applicaties verloopt. Op dit moment kunnen artiesten hier al gebruik van maken, om te zien hoe de verkoop van muzieknummers loopt. Apple betaalt pas uit wanneer de ontwikkelaar $250 tegoed heeft.
Meer info: TUAW
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Typisch… Tssss…
Dus installer.app en al die app sources worden overbodig nu iedereen overgaat op de officiele App Store?
Niet zolang er nog meer oude iPhones zijn dan nieuwe… Maar dezelfde ontwikkelaars zul je zo wel terug gaan zien (BigBoss etc) in de AppStore denk ik.
Ok, maar dan heb ik het concept dus wel goed begrepen. Het zal dus mogelijk worden custom apps legaal te draaien, zonder te jailbreaken.
Je zal installer nog steeds nodig hebben. Niet alle applicaties zijn toegelaten in de appstore.
Ik denk wel dat installer nu meer als warez platform zal gebruikt worden.
Ik denk dat installer.app zeker zal blijven bestaan er zijn zat coders die liever voor de “underground” programmeren dat voor de appstore.
hmm wat kd zegt
mischien dat officiele apps gecracked zullen worden en via illegale sources in installer.app terecht komen….
kan niet wachten! 🙂
misschien handig om een overzicht te maken van appstore, wat er te krijgen valt en wat verwacht wordt met release dates.
of is dit al in de planning??
De beta 8 firmware release is bijna final want dit staat in de sdk readme:
Beta release 8 is compatible with the ï¬nal iPhone OS 2.0 release and must be used to
build and sign any iPhone OS application to be submitted to the App Store. As a
reminder, you must be a member of the iPhone Developer Program to submit apps.