Geen iPhone 11S, maar iPhone 12
Sinds de iPhone X is het design van de toestellen nauwelijks veranderd. Vooral aan de voorkant is er weinig verschil te zien tussen de toestellen. Dat zou bij de 2020 iPhones kunnen veranderen met de komst van de iPhone 12. Het zou niet de eerste keer zijn dat Apple de S-versie overslaat, want dat gebeurde ook bij de iPhone 7 en iPhone 8. Er zijn daarvan geen S-modellen geweest. Apple sloeg zelfs het cijfer 9 over om meteen door te kunnen gaan met de iPhone X, die overigens wel een S-versie kreeg. Na de 11 zou de 11S kunnen volgen, maar daar kiest Apple dus niet voor, als we Kuo mogen geloven.
Mogelijke vernieuwingen voor het toestel zijn een groter scherm en een uiterlijk dat geïnspireerd is op de iPhone 4. Daarnaast zou Touch ID kunnen terugkeren, maar het toestel beschikt nog wel over Face ID. Ook 5G zou op de planning staan.
iPhone SE 2 komt in 2020
Verder voorspelt Kuo de terugkeer van een oude bekende: de iPhone SE. Apple zou van plan zijn om de iPhone SE 2 in het eerste kwartaal van 2020 uit te brengen. Hij wordt betaalbaarder dan de huidige modellen en is voorzien van enkele nieuwe componenten. Denk daarbij aan een A13-processor en 3GB werkgeheugen. Het uiterlijk ziet er vertrouwd uit: dat zal namelijk lijken op de iPhone 8. Dat betekent vermoedelijk ook dat dit nog een model met Touch ID zal zijn.
Ook betekent het dat de opvolger van de iPhone SE niet hetzelfde compacte formaat houdt als we gewend waren. Dit toestel had een 4-inch scherm, terwijl Apple bij de iPhone 8 koos voor een formaat van 4,7-inch. Dit bleef lange tijd het nieuwe compacte formaat, totdat de sprong naar 5,8-inch werd gemaakt.
De reden voor Apple om toch een iPhone SE 2 uit te brengen, is echter niet het formaat, maar de lagere kosten. Kuo denkt dat Apple met een goedkoper toestel zo’n 100 miljoen mensen kan aanspreken die nog de iPhone 6-serie gebruiken. Het gaat ook om mensen die nog geen iPhone hebben en mensen die niet geïnteresseerd zijn in functies zoals meerdere camera’s en Face ID. Dit is een relatief grote groep mensen die het niet nodig vindt om te upgraden, omdat ze het toestel alleen maar gebruiken om wat te chatten en te bellen.
Apple heeft er belang bij dat deze mensen toch gaan upgraden, omdat ze een potentiële doelgroep zijn voor diensten als Apple Arcade en Apple Music. Eerder waren er geruchten dat Apple de opvolger van de iPhone SE in India wil gaan produceren. Ook zou het bedrijf plannen hebben om in 2020 voor het eerst een Apple Store in India te openen, namelijk in Mumbai.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Gerucht: 'Apple werkt aan Vision Air in een nieuwe kleur' (17-04)
- 'Zo komt de achterkant van de iPhone 17 Pro eruit te zien' (17-04)
- 'Apple werkt aan de Vision Pro 2: dit wordt er aan verbeterd' (14-04)
- Gerucht: 'iPadOS 19 wordt meer als macOS dankzij deze drie verbeteringen' (14-04)
- Gerucht: 'Apple Watch krijgt ondersteuning voor Apple Intelligence (maar eerst alleen op de Ultra)' (10-04)
iPhone SE 2020
De iPhone SE 2020 is de 4,7-inch iPhone uit 2020, als opvolger van de originele iPhone SE uit 2016. Het design is afgeleid van de iPhone 8, maar binnenin is alles vernieuwd. Bijzonderheden van deze iPhone zijn de fysieke thuisknop met Touch ID, een enkele camera en een glazen achterkant voor draadloos opladen. Lees alles over de specificaties van de iPhone SE 2020, prijzen, kleuren en meer! Wil je een losse iPhone SE 2020 kopen of een iPhone SE 2020 met abonnement, dan lees je bij ons waar je terecht kan. Dit model is opgevolgd door de iPhone SE 2022. Deze heeft hetzelfde ontwerp, maar met een nieuwe chip en 5G.

Ik zie toch liefst het oude formaat met een glazen achterkant.
Het formaat van de iPhone 6, 7 en 8 formaat is voor mij perfect. Als ze de prijs dan ook rond de € 500,- houden dan is dit zeker interssant.
Laten ze nou het oude formaat nemen. En dan natuurlijk zoals de x serie een volledig scherm. Dat zou echt het perfecte toestel zijn.
Vond dat oude formaat perfect dus hoop dat er een nieuwe voor komt. Heb kleine handjes joh haha.
Laten ze dan ook draadloos laden weg en gewoon premium alloy ipv glas 9 van 10 x laadt men toch via kabel op
Natuurlijk heel logisch om de ‘s’ variant over te slaan. Na het succes van iOS 13 willen ze nu zo snel mogelijk een iPhone 13 op de markt brengen. 😂
Kan ik al ergens voor een winkel liggen?
@Karst: Niet doen gewoon online bestellen en thuis laten bezorgen, scheelt je dag vrij nemen, en je hoeft niet te kramperen voor de winkel 😆.
@Karst: ja hoor, ga je gang 😀
Ik lees weinig nieuws hier.
Was allang duidelijk en ook logisch, er is ook geen traditie of zo want er is maar 1 keer een se uitgebracht.
Zelf moet ik ook nog zien of het toestel se 2 gaat heten, acht de kans op totaal andere naam minstens even groot.
En dat er direct een 12 aan komt en geen 11 heb ik ook al eerder gezegd.
Een 11 met 4g en een 11s met 5g is niet erg waarschijnlijk.
Maar de gemiddelde SE gebruiker ziet dit toestel niet als optimale vervanger van hun geliefde SE, wel door 2 feitjes 1 nog te groot 2 te duur.
Dit toestel gaat duurder zijn dan de oude trouwe SE, neem de prijs van de huidige iPhone 8 en zet daar circa 100€ bij op,dat gaat de prijs ongeveer zijn.
Ze gaan m echt niet voor dezelfde prijs verkopen als de huidige 8 want die is al behoorlijk gezakt in prijs, als daar weer dingen aan gedaan zijn stoppen ze de verkoop vd originele iPhone 8 waarschijnlijk en gaat de prijs naar circa 640€
Een plus model komt niet.
Dit wordt een model voor de liefhebbers van de iPhone 6/6s7/8 en niet voor de liefhebbers vd 5/5s/5c/se.
Voor hun wordt dit alleen maar een mogelijkheid om toch beetje kleiner te houden en beetje voordeliger, een moetje zeg maar……
Maar ook dit zal maar 1 keer gebeuren, en vanaf de X zou ik niet weten hoe ze nog een keer een goedkoper toestel moeten aanbieden, dan zit men met allemaal dure grote toestellen.
Zou men bijna compleet apart iets moeten maken maar dat is juist duur, dat dit kan wel s de laatste keer zijn, dan blijft het bij drie, want de 5c was ook als budget bedoeld daarna de SE en tot slot deze iphone 8.2. ( werk titel)
@Ben: wat gaan de winnende cijfers in de Lotto worden?
@Karst: Hilarisch!
@Job: het oude formaat met volledig scherm glazen achterkant draadloos laden 1 camera
En Touch ID , das de meest optimale.
Als ze dit deden mocht het van mij best wat duurder uitvallen, zeg tegen 700€ aan.
Dit gaat niet gebeuren helaas , men gaat nog een keer de 6/7/8 serie doen, dat was ook wel een geliefde serie net als de 5 serie.
Maar wel heel andere serie met vaak andere groep mensen als liefhebbers.
We zullen het ermee moeten doen helaas…
Ik zie de iPhone 8 als iPhone 7s , maar ze zaten plots ruim in de cijfers dus waarom niet het cijfer 8 gebruiken anders kwam het er toch niet meer van…..
🤣🤣👍
Oude formaat van de SE was wenselijker. Of schermformaat van iPhone 6-serie maar zonder randen. Maar natuurlijk doet Apple weer wat het zelf wil. 🤷🏻♂️
Yes, mogelijk een nieuwe SE. En dan voor mij liefst met het huidige formaat.
Deze zou ook gewoon 8 SE kunnen gaan heten, immers de huidige se was de 5 SE , alleen het cijfer 5 viel al vlot weg…..
We zullen zien, in de naam SE 2 geloof ík sowieso niet. SE S is nog waarschijnlijker dan se 2, maar ook heel onwaarschijnlijk.
We kunnen er wel een poeltje op doen, zowel op de naam als de prijs.
En voor een volgend budgetmodel moeten ze dan misschien een in verhouding nog ouder toestel nemen, dat overzeg 3 jaar de iPhone XR nog budget moet worden of zo.
Het lijkt mij lastig in de toekomst nog weer een budget te komen, het begrip budget wordt nu al vreselijk opgerekt.
De 5SE was 450€ ofzo nieuw ( ik kocht na 11 maand een gebruikte voor 250€) daar kan nu al circa 190€ bij opgeteld.
Ik zeg voor de grap iPhone 8SE catalogus prijs 640€.
( dan dus 639,- want men wil een psychologische prijs)
Hoera! De SE krijgt een opvolger, hopelijk in maat gelijk aan de huidige SE, lekker handzaam, past in elke jas en broekzak. Voor blinden een uitstekend model wel aangepast met het Europese navigatie systeem, zodat er op een meter nauwkeurig genavigeerd kan worden.
Draadloosladen maakt het alleen maar nutteloos kostbaarder. Wel met een batterij met meer capaciteit, die langer de hoge piekstromen van de huidige electronica kan leveren, zodat er minimaal 16 uur met voiceover mee gewerkt kan worden, zonder dat er een powerbank nodig is.
Geen kostbare optische techniek, dat heeft een blinde toch niet nodig.!
Maar wel met touch-ID vanwege de veiligheid!
Prijs rond de 500 euro!
Dan zijn er buiten blinden ook heel veel zienden die hiermee wel een betaalbare iphone kunnen kopen!
@Ben: Waar haal je dat vandaan? Het is nooit de 5 SE genoemd.
Natuurlijk komt er volgend jaar een nieuw design.
Touch ID onder het scherm, is de veel bekritiseerde notch verdwenen en is Apple van de veel te dure 3D face unlock af.