‘Apple overweegt volgend jaar een nog duurdere iPhone Ultra, naast de Pro-modellen’

Brengt Apple volgend jaar naast de iPhone 16 Pro en iPhone 16 Pro Max ook nog een iPhone 16 Ultra uit? Er wordt al langer gespeculeerd over een Ultra iPhone, maar dan als vervanger van de grote Pro Max. Maar nu lijkt het erop dat dit model er simpelweg bij komt als een duurder alternatief.
Benjamin Kuijten - · Laatst bijgewerkt:

Apple heeft de afgelopen jaren telkens vier nieuwe iPhones uitgebracht: twee standaardmodellen en twee Pro-uitvoeringen. De grootste verschillen binnen elke lijn, vind je bij het formaat en schermgrootte, maar er zijn soms nog wat andere verschillen zoals een iets betere camera. Volgens Mark Gurman van Bloomberg zou Apple overwegen om nog een stap verder te gaan met een nog duurdere iPhone, als derde lijn in de serie. Deze iPhone Ultra zou in 2024 kunnen verschijnen, maar wat biedt deze extra geavanceerde en duurdere iPhone dan meer?

‘iPhone Ultra in 2024 als extra duur model’

Er wordt al een tijdje gespeculeerd dat Apple de Ultra-naamgeving ook naar de iPhone gaat brengen. Afgelopen jaar zagen we dit al bij de Apple Watch, waarbij de Apple Watch Ultra de meer geavanceerde versie van Apple’s smartwatch is. Apple heeft ook al de Ultra-versie van de Apple Silicon-chip voor de Mac, die extra rekenkracht biedt voor de duurste modellen. Vele verwachten dan ook dat de Ultra-naam uiteindelijk zijn weg vindt naar de iPhone. Daarbij leek het logisch om de iPhone Pro Max te hernoemen naar de iPhone Ultra, mede doordat Apple plannen zou hebben om dit model meer te onderscheiden van de gewone iPhone Pro met bijvoorbeeld de periscopische camera. Maar Mark Gurman denkt dat het iets anders in elkaar zit.

In plaats van de iPhone 15 Pro Max van dit jaar te hernoemen naar de iPhone 15 Ultra, zou Apple de Ultra-naam willen bewaren voor een extra duur model, naast de twee Pro-uitvoeringen. Dat betekent dat de line-up dus bestaat uit drie series: de standaard uitvoering, de twee Pro-modellen (Pro en Pro Max) en dan de extra uitgebreide Ultra. Dit iPhone Ultra-model zou in 2024 voor het eerst verschijnen, waardoor we voor dit jaar dus vooralsnog gewoon kunnen rekenen op alleen de iPhone 15 Pro en iPhone 15 Pro Max, naast de iPhone 15 en iPhone 15 Plus.

iPhone 14 Pro review: stof op de camera's

Overigens speculeert Mark Gurman dat Apple in 2024 het even goed bij vier modellen houdt, maar dat het tweede standaardmodel geschrapt wordt in ruil voor de extra dure iPhone Ultra. De huidige iPhone 14 Plus (en voorheen de iPhone 12 mini en iPhone 13 mini) presteren qua verkopen minder goed dan gehoopt. Door dit standaardmodel in te ruilen voor een duurder Ultra-model, hoopt Apple dat meer gebruikers kiezen voor een duurdere iPhone. Immers lijkt de iPhone Pro voor je gevoel dan minder, omdat er in het geval van de iPhone Ultra twee duurdere modellen tegenover staan.

Het Ultra-model zou niet alleen een snellere chip, extra camerafuncties en misschien een nog groter scherm kunnen krijgen, maar ook wat meer vooruitstrevende functies of wijzigingen bevatten. Gurman noemt bijvoorbeeld het weghalen van de oplaadpoort, iets wat Apple al jaren zou willen doen. Je kunt er in ieder geval op rekenen dat de iPhone Ultra een veel hoger prijskaartje zou krijgen. Tijdens de afgelopen kwartaalcijfers gaf Tim Cook aan niet bang te zijn dat de iPhone voor mensen te duur wordt. Hij zei dat mensen bereid zijn om meer te betalen voor het beste model.

Bekijk ook

Apple Store Battersea

Hier zijn 8 hoogtepunten uit de kwartaalcijfers FQ1 2023

De kwartaalcijfers FQ1 2023 zijn binnen en dat betekent dat we weer flink in de uitspraken van CEO Tim Cook en CFO Luca Maestri kunnen graven. Welke interessante uitspraken moet je weten en wat valt er te concluderen uit de cijfers?

Normaal gesproken staat bij Apple de naam Pro voor het beste van het beste. Dat zie je nu niet alleen bij de iPhones, maar ook bij de MacBooks, desktop Mac (denk aan de Mac Pro) en de AirPods. Maar met een iPhone Ultra in het vooruitzicht, zou dat zomaar kunnen veranderen. Wie weet wat dit voor de toekomst nog verder gaat betekenen wat betreft de andere producten. Krijgen we over een aantal jaar ook de MacBook Ultra of de Mac Ultra?

Reacties: 23 reacties

  1. Apple, kiest er dus zelf voor om het kaf van het koren te scheiden.

  2. Ze kunnen niet achter blijven op Samsung 😂

  3. Dan begint de Ultra bij €2000 ?! #WTH

  4. Zorg voor later. Maar Apple kennende zal het wel loslopen. Ik heb mensen vaker gehoord. Eerst paniek, maar als het eenmaal in de winkel light koopt men het toch wel.

  5. De line-up wordt te verwarrend met teveel keuzes aan toestellen en opties per toestel. Dit zie je ook terug bij de MacBooks. Ik heb een nieuwe macbook om die redenen tot op heden uitgesteld (keuzestress). Ik ben trouwens benieuwd of Apple de prijzen in Europa ook weer gaat verlagen nu de Dollar 12% heeft ingeleverd op de Euro ten opzichten van vorig jaar

  6. Blijf het jammer vinden dat de mini voorlopig of misschien helemaal niet meer terugkomt.

  7. @Mixertje: ja, dat vind ik ook! Als er aan de line up aan de highend zijde een iPhone wordt toegevoegd, dan ook graag een nieuwe iPhone mini erbij aan de lowend zijde 😀

  8. Origineel geplaatst door peter
    @[Mixertje](#comment-897705):

    ja, dat vind ik ook! Als er aan de line up aan de highend zijde een iPhone wordt toegevoegd, dan ook graag een nieuwe iPhone mini erbij aan de lowend zijde 😀

    Waarschijnlijk is low-end minder interessant voor Apple qua marges (en doelgroep?), en dat er Android toestellen zijn die wellicht beter presteren [geen ervaring met Android].

  9. Ik zou graag de Ultra versie aanschaffen als die er zou komen maar dan hoop ik wel dat de oplaadpoort erin blijft. Anders moet ik ook nog een nieuwe hoofdtelefoon aanschaffen met een goede interne DAC. Ik werk nu met een externe DAC en een bedrade hoofdtelefoon want de DAC in de iPhone zelf is betreurend slecht te noemen. Maar ja, ik ben dan ook een audiofiel en dat zijn er velen niet dus zou het wel snappen als ze de poort weg laten. Wordt dan nóg harder sparen🙄😉.

  10. Als ze nu gewoon elk jaar twee modellen uitbrengen, een grote en een kleine… Dan wordt het voor de consument veel eenvoudiger om te kiezen en het zal ook ietsje goedkoper worden…Als je maar twee modellen in de lucht hoeft te houden dan kun je die ook iets voordeliger laten produceren, logistiek is het eenvoudiger, after sales en service parts worden overzichtelijker en voordeliger… Voor iedereen beter!

  11. Tjah waarom niet? Zat mensen die willen showen met Iphone. Die halen het duurste model echt wel.

  12. Origineel geplaatst door Nick Seamore
    Ik zou graag de Ultra versie aanschaffen als die er zou komen maar dan hoop ik wel dat de oplaadpoort erin blijft. Anders moet ik ook nog een nieuwe hoofdtelefoon aanschaffen met een goede interne DAC. Ik werk nu met een externe DAC en een bedrade hoofdtelefoon want de DAC in de iPhone zelf is betreurend slecht te noemen. Maar ja, ik ben dan ook een audiofiel en dat zijn er velen niet dus zou het wel snappen als ze de poort weg laten. Wordt dan nóg harder sparen 🙄😉.

    Dat mag niet er in blijven. Is in de EU bepaald. Dus dat zal sowieso niet gebeuren. Of bedoel je überhaupt een poort?

  13. iPhone die naar verwachting duurder wordt, is pleonasme

  14. Ik en met mij vele anderen riepen ook dat we nog wel doorgingen met onze ouwe iPhone in september… Type ik nu met mijn 14 pro max 🙃😆

  15. @Sjakie: Helemaal mee eens, wellicht nog als derde een grotere iPhone SE en je krijgt volgens mij een grotere groep mensen over de streep.

  16. En toch koop ik hem. De restwaarde doet een hoop.

  17. Ik lees hier veel dat men het zo moeilijk is om te kiezen maar ik zie daar het probleem niet van. Van ieder ander product zijn ontelbare verschillende varianten hebben jullie daar ook problemen mee? Keuzestress? Probleem ligt dan meer bij de mensen die het zo moeilijk vinden om het voor hun juiste model te kiezen naar mijn mening.

  18. @Nick Seamore: Goh wat had je gebaald toen ze besloten om in 2016 de jack plug weg te laten. . Apple is in dat op zich een eigen gereid merk, om de oplaad poort weg te laten zodat men gedwongen wordt alles volledig draadloos te doen.

  19. Graveer er dan gelijk Caviar in….

  20. @Michel: Tja zit ik nog met mijn perfect werkende 13 pro max, welke nog prima straks na september mee kan (en niet vervangen wordt).

  21. Nou ik hoop dat ze met een betere naam komen als Ultra want hoe vaker ik Ultra zeg hoe meer ik het associeer met een eventuele nieuwe new kids film. New kids ultra.

    Ff zonder dollen ik vindt ultra gewoon echt niet bekken. Vindt het een stomme naam voor een product als IPhone. Een chip die benaming te geven, helemaal mee eens, maar om nu een iPhone zo te noemen vind ik niets.

  22. Ik doe nog een extra jaartje met de 13 Pro en ga waarschijnlijk voor de 16 Ultra Mega Max SuperPro

  23. Aangezien Apple al jaren niet meer innovatief is moeten ze toch iets om de aandeelhouders tevreden te houden. Eigenlijk moeten ze weer eens vreselijk onderuit gaan zodat het bedrijf weer terug gaat naar waar ze goed in waren.