Als je straks in de (virtuele) rij wil gaan staan voor een iPhone X, dan lijkt het erop dat je voor de gouden versie (ook wel Blush Gold of koper genoemd) de meeste moeite moet doen. De bekende Apple-analist Ming-Chi Kuo voorspelt dat de gouden variant het meest schaars zal zijn, omdat dit model het meest lastig is om te produceren. Bovendien stelt hij dat Apple maar 10.000 exemplaren van de iPhone X per dag maakt.

‘Minder dan 10.000 iPhone X-exemplaren per dag’
De iPhone X wordt het grote topmodel met de meeste nieuwe functies. Dit wordt dan ook meteen het duurste model, maar de verwachting is ook dat de iPhone X het lastigst te verkrijgen is. De gouden variant van de iPhone X (mogelijk met de naam Blush Gold) zou vanwege productieproblemen enorm slecht bevoorraad zijn. Kuo stelt zelfs dat het mogelijk is dat deze kleur later pas verkocht gaat worden, al lijkt ons dat onwaarschijnlijk. Vorig jaar was de gitzwarte iPhone 7 ook lastiger te verkrijgen, maar je kon dit model wel vanaf de pre-order datum bestellen. Hele vroege kopers hadden toen mazzel en zaten bij de eerste lichting.
Ook voor andere kleuren van de iPhone X lijkt er minder goed nieuws te zijn. De huidige productie van de iPhone X ligt op minder dan 10.000 stuks per dag, omdat de beschikbare onderdelen beperkt zijn. Dit heeft als gevolg dat de iPhone X in de weken na de lancering minder goed verkrijgbaar zal zijn. Dit was vorig jaar ook al het geval met bijvoorbeeld de iPhone 7 Plus, het meest geavanceerde model van de destijds nieuw geïntroduceerde iPhones.
Ter vergelijking: in het openingsweekend van de iPhone 6s werden er in totaal 13 miljoen stuks van de iPhone 6s als de iPhone 6s Plus verkocht. Als Apple inderdaad slechts 10.000 exemplaren per dag produceert, betekent dat dat er heel wat minder iPhone X-modellen beschikbaar zullen zijn. Het merendeel van de verkopen zal dan ook bij de iPhone 8 en iPhone 8 Plus vandaan komen. Over deze twee modellen gaf Ming-Chi Kuo geen schatting, maar het is de verwachting dat de voorraad hiervan een stuk ruimer is.
De iPhone X en iPhone 8 zijn naar verwachting vanaf 22 september beschikbaar en de pre-order start volgens onze bronnen op 15 september, aanstaande vrijdag dus. Tijdens het iPhone-event zal Apple de volledige details onthullen, al weten we dankzij de lek van de GM-versie van iOS 11 al een hoop over de iPhone X.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Gerucht: 'Zowel iPhone 17 Pro-modellen als iPhone 17 Air krijgen een krachtige upgrade voor AI' (24-04)
- Gerucht: 'iOS 19 brengt uitgebreide ondersteuning voor externe schermen naar deze iPhones' (24-04)
- Gerucht: 'iPadOS 19 krijgt Mac-achtige menubalk en vernieuwde Stage Manager' (24-04)
- Nieuwe dummy's voor iPhone 17-serie: 'zo ziet de iPhone 17-serie in zwart en wit eruit' (24-04)
- 'Zo belachelijk dun wordt de iPhone 17 Air in de praktijk' [video] (23-04)
Ik moet echt wennen aan dat nieuwe kleur… echt wennen.
Ik vind de nieuwe kleur super.
Die wil ik graag.
Ik heb nog geen launch meegemaakt waarbij er wel “voldoende” voorraad was. Elk jaar is het met 5 tabs open op 3 verschillende apparaten F5’en totdat de pagina live is.
Dat is toch prachtig? Al die verschillende smaken! Persoonlijk heeft deze kleur ook niet mijn voorkeur.
Ik ook, in eens
Vind het echt geen mooi model van wat ik al gezien heb , en van die glans hou ik ook niet echt. Hopelijk valt het morgen toch nog wat anders uit , anders ga ik waarschijnlijk toch voor de iPhone 8 Inplaats voor iPhone X
Ik vind die nieuwe kleur super vrouwelijk dus erg mooi 😉
Hopelijk zijn ze 3 jaar geleden al begonnen met de productie en hebben ze een voorraadje opgebouwd. Anders zal deze telefoon tot aan de volgende Keynote moeilijk te krijgen zijn.
Wat maakt de kleur ook uit. Je mag toch aannemen dat iemand die 1200 euro uitgeeft er ook nog wel een hoesje overheen aantrekt.
Ben zeer tevreden met me iPhone SE. Ben erg benieuwd of Apple me morgen over de streep haalt om een 7S of X te gaan kopen.
Misschien een opvolger voor de SE? Spannend en leuk allemaal. Ik denk alleen wel dat ik me SE lekker op iOS 10 laat lopen, want hij is zo lekker snel en ik ben benieuwd of iOS 11 ook zo snel zal zijn op me SE.
@Toine: dat vind ik dan weer onmogelijk onlogisch, waarom zou je een prachtding waar je €1200 aan hebt uitgegeven willen verbergen???😊
Ja tuurlijk een hoesje maar dan wel een dun doorzichtig silicone hoesje, ik wil en kan dus genieten van de kleur en de iPhone in het geheel💋🌷
De kleur vind ik niet mooi. Het heeft iets van die ‘Steampunk’ hype.
Waarom?
Dan heb je net €1200 voor een mooie telefoon neergelegd en dan verstop je hem in een hoesje?
Maar ja, dit wordt weer zo’n ik-heb-geen/wel-hoesje discussie waarin alle argumenten inmiddels wel gewisseld zijn 😉
Hahahaha! Thats how you do it! Ik herken precies wat je bedoeld. 2 laptops aan, tablet, en mn telefoon op 4g voor het geval dat mn wifi hapert haha
Ga proberen wederom bij de mediamarkt te reserveren (liep toen dag 1 met een iphone 7 de deur uit). Mocht dat niet lukken dan wacht ik een tijdje.
Me SE?
Misschien verstandig om taalkundig eens terug naar school te gaan?!
OT: ik ga er vanuit dat een upgrade voor de SE gewoon goed te doen is, anders zou dit toestel er niet voor in aanmerking komen. Ik zie deze opmerkingen zo vaak komen maar in mijn optiek vaak ongegrond. Ik heb nooit nadelige gevolgen ervaren met upgrades naar de nieuwste versie.
@Taaie Taal: Steampunk in een kunstvorm geen hype. Weet waar je over praat.
@Ibl: Haha. Ik kan me altijd slecht voorstellen dat iemand die ‘me’ i.p.v. ‘mijn’ schrijft, zich een dergelijk duur toestel kan veroorloven. 🙂