iPhoto en Aperture niet langer verkrijgbaar in Mac App Store
Apple heeft de desktopsoftware iPhoto en Aperture weggehaald uit de Mac App Store. De beslissing volgt kort op de release van OS X 10.10.3, waarin je de nieuwe Foto’s-app voor OS X vindt. Het was al bekend dat iPhoto zou worden vervangen en dat de ontwikkeling van Aperture zou worden stopgezet. Heb je de software eerder gekocht, dan kun je wel alsnog downloaden via het tabblad met eerdere aankopen in de Mac App Store.
Als het aan Apple ligt gaat iedereen Foto’s gebruiken voor het bewerken van foto’s in OS X, maar als je fanatiek gebruiker bent van iPhoto of Aperture, kun je beide apps natuurlijk blijven gebruiken en zelf het moment kiezen waarop je overstapt. Medio vorig jaar waarschuwde Apple al dat beide apps op termijn zouden verdwijnen.
Lees ook: Overstappen van iPhoto naar Foto-app in iOS 8
Voor gebruikers van iPhoto is de overstap naar Foto’s meestal gunstig, omdat er veel meer hulpmiddelen in zitten om foto’s te bewerken. Bovendien is de app sneller. Maar gebruikers van Aperture zullen merken dat nog lang niet alle geavanceerde hulpmiddelen die ze gewend zijn, in Foto’s terug te vinden zijn. De plug-ins ontbreken bijvoorbeeld. Het is daarom te hopen dat Apple de Foto’s-app binnenkort verder uitbreidt, zodat ook wat professionelere gebruikers zich thuisvoelen.
Lees ook: Foto’s voor OS X: alles over de standaard foto-app voor de Mac
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Plug-in van pixelmator en de schaduw-bewerking zouden prettig zijn. Verder vind ik het prettig werken en iCloud werkt perfect! Altijd alle foto’s op alle apparaten, en: eindelijk volledige resolutie mogelijk op de iPhone en iPad :)!
maar de belangrijkste vraag; kun je iPhoto zonder problemen verwijderen?
hoe importeer ik de fotostream in foto-app? Ik moest een abo nemen van 4 euro p.m. omdat ik teveel foto’s heb voor icloud. Heb er voor gekozen om het handmatig te blijven doen. Voorheen importeerde iPhoto mijn photostream in een gebeurtenis. Maar foto-app importeert niets 🙁 hoe importeer ik de fotostream?
Yes, heb de oude bibliotheek ook gewoon verwijderd.
“De wat proffesionelere gebruiker” is al lang over gestapt naar lightroom.
Apple wil op fotogebied de massa en niet de serieuze gebruikers.
Superhandig… Voor 4 euro per maand
Kun je Aperture verwijderen? Ik neem aan dat de bibliotheek gebruikt wordt door Photos en dus moet blijven??
Bedankt voor de hulp
Hoe nu photostream importeren in photo’s??
Ik ben opzoek naar een mogelijkheid om Foto’s te verwijderen. Op mijn werklaptop doe ik helemaal niets met foto’s… Zonde van ruimte op een Macbook Air
Als je Aperture gebruikte, ziet Foto’s bij het opstarten meteen dat er een bestaande Aperture-bibliotheek is. Geef aan dat je die wilt importeren. Als het importeren achter de rug is, moet je even controleren of alles naar wens is. De oude Aperture-fotobibliotheek blijft op de Mac aanwezig, voor het geval je alsnog iets met Aperture wilt doen. Maar alle aanpassingen die je op een later moment nog via Aperture doet, worden alleen toegepast op de Aperture-bibliotheek en niet overgenomen in Foto’s. Er vindt geen onderlinge synchronisatie van fotobewerkingen plaats.
Ga je Aperture nooit meer gebruiken en ben je tevreden met de manier waarop alles in Foto’s geïmporteerd is, dan kun je de Aperture-app en de Aperture-bibliotheek weggooien.
Kan iemand mij helpen?Als ik foto’s wil bewerken in deze nieuwe app, retoucheren en verbeteren wilt niet werken?Ben ik de enigste of doe in gewoon iets verkeerd?
May those best programs rip in peices
Na de update is Aperture niet meer op te starten. Had het eerder via pakket geïnstalleerd (eerlijk gekocht) en kan nu niet meer downloaden. Naar, ik gebruik graag Aperture. Hoe krijg ik het terug?
Mijn bibliotheek stond op de Ans, heeft foto kennelijk niet gezien. Kan ik bibliotheek ook achteraf nog importeren? Er werd niet naar gevraagd.
Dank.
Na het opstarten van Foto’s krijg ik meteen de melding dat Photo’s moet stoppen:
Wat kan ik eraan doen om dit weer goed of werkend te krijgen…?