iPod touch 2019: 7 verwachtingen en verbeteringen voor Apple’s mediaspeler

Volgens geruchten komt Apple met een nieuwe iPod touch 2019. Welke verbeteringen verwachten we voor de iPod touch en wat zou Apple nog meer kunnen doen om de mediaspeler weer interessant te maken?
Redactie iCulture.nl -

Onze iPod touch 2019 verwachtingen

In juli 2017 leek het erop dat de iPod-lijn ten dode opgeschreven was. Apple trok namelijk de stekker uit zowel de iPod nano als de iPod shuffle. De iPod touch bleef nog in het assortiment en kreeg gewijzigde opslagopties. Het is nu bijna twee jaar later en de geruchten gaan dat Apple werkt aan een nieuwe iPod touch. Dat is helemaal geen gek idee als je bedenkt dat Apple zich steeds meer op diensten voor muziek en video richt. Wat kunnen we van de iPod touch 2019 verwachten? Dat hebben we in dit artikel voor je op een rijtje gezet!

  1. Nieuw design
  2. Nieuwe chip
  3. Groter scherm
  4. Augmented reality
  5. Touch ID
  6. Speakers en muziek
  7. Camera
  8. Meerverbeteringen

#1 Nieuw design voor iPod touch 2019

De iPod touch is niet het belangrijkste product in het assortiment van Apple en we verwachten dan ook niet dat Apple er veel energie in zal steken om het design radicaal te vernieuwen. Wel verwachten we wat kleine veranderingen. Zo zou er sprake kunnen zijn van smallere schermranden of een groter scherm. Verder verwachten we dat je ook bij de iPod touch 2019 weer kunnen kiezen uit meerdere kleuren, wellicht vergelijkbaar met de iPhone XR. Een concept van de iPod touch laat zien hoe het er ongeveer uit kan gaan zien.

Bekijk ook

iPod touch 2019 kleuren concept

Gerucht: ‘iPod touch 2019 krijgt dunne schermranden zoals iPhone X’

De iPod touch 2019 komt eraan, als we de geruchten mogen geloven. Een gelekt icoontje geeft alvast een hint wat we kunnen verwachten: een mediaspeler die op de iPhone X lijkt. Daarnaast laten we je een iPod touch concept zien, gemaakt door een designer.

#2 Nieuwe chip voor iPod touch 2019

De huidige iPod touch is voorzien van een al wat oudere A8-chip. We denken niet dat Apple meteen voor de A12-chip kiest, maar voor een eerdere versie: de A11. Die is krachtig genoeg en houdt de kosten laag. De A11 was te vinden in de iPhone X en is prima geschikt voor de toepassingen van de iPod touch: muziek luisteren, video kijken en games spelen. Ook voor augmented reality is deze chip krachtig genoeg.

iPod touch 2019 concept specs

#3 Groter scherm
De conceptmakers zijn het er niet over eens: krijgt de iPod touch 2019 een iets groter 5-inch scherm of gaat Apple helemaal over-the-top met een 7-inch scherm waardoor het meer een mini-tablet wordt. Gezien het feit dat er ook een vernieuwde iPad mini 2019 aan lijkt te komen vinden we een 7-inch iPod touch niet echt geloofwaardig. Maar het 4-inch scherm van de vorige modellen zal waarschijnlijk ook niet terugkeren. Om de iPod touch meer geschikt te maken voor video en games is een scherm van 5-inch of meer een goed idee. Zo’n formaat past ook nog steeds in je broekzak.

#4 Geschikt voor AR
We noemde al even de A11-chip. Die maakt de iPod touch ook meteen geschikt voor augmented reality. Apple ziet in AR namelijk veel potentie. De huidige iPod touch is samen met de iPad mini 4 het enige apparaat in Apple’s assortiment dat niet geschikt is voor ARKit, Apple’s eigen augmented reality-platform. Een gemiste kans, want een iPod touch is (zeker in combinatie met games) meer dan geschikt voor jonge kinderen om kennis te maken met deze nieuwe techniek.

Bekijk ook

ARKit 6 in iOS 16

Alles over ARKit, Apple’s eigen augmented reality platform

Dankzij ARKit kunnen ontwikkelaars eenvoudig augmented reality-toepassingen maken voor hun iPhone- en iPad-apps. Maar wat is Apple’s ARKit precies, op welke toestellen werkt het en in welke apps is het beschikbaar? Je leest het in deze gids.

iPod touch 2019 concept

#5 iPod touch 2019 met Touch ID

Naast de hierboven genoemde verwachtingen zijn er ook een aantal verbeteringen die we graag zouden willen zien. We denken dat Apple de iPod touch 2019 daarmee veel aantrekkelijker kan maken. Hieronder bespreken we stereospeakers, betere camera’s en de toevoeging van Touch ID.

De iPod touch is het enige iOS-apparaat in het assortiment dat nog niet beschikt over Touch ID of Face ID. Gezien Apple’s nadruk op beveiliging en privacy kan dat eigenlijk niet. We hopen daarom dat Apple in de iPod touch van 2019 in ieder geval een Touch ID vingersensor gaat toevoegen. Face ID lijkt ons geen logische toevoeging, aangezien de componenten daarvan te duur zijn.

iPod touch camera.

#6 Stereospeakers voor beter geluid
De iPod touch is in eerste instantie een heel uitgebreide muziekspeler, zo verklapt de naam ‘iPod’ al. Muziek op een draagbaar apparaat luister je het meest via een koptelefoon of oordopjes, maar je moet ook de speaker niet vergeten. In de afgelopen jaren zijn de speakers van de iPhone en iPad een stuk beter geworden. Het zou de iPod touch zeker niet misstaan als er net als op de iPhone stereospeakers toegevoegd worden. Je hebt dan meteen een soort draagbaar speakertje bij je. Dit komt ook van pas voor het gebruik van FaceTime.

Misschien is het zelfs geen gek idee als Apple standaard Apple Music levert bij elke nieuwe iPod touch, bijvoorbeeld voor een jaar. Je bindt dan meteen nieuwe gebruikers aan je en je bent als beginnend iOS-gebruiker direct bekend met Apple’s eigen muziekdienst.

#7 Betere camera’s aan voor- en achterkant
Om goed van ARKit gebruik te kunnen maken, heb je ook een fatsoenlijke camera nodig. De camera in de iPod touch kan nog wel een boost gebruiken. Een dubbele camera is wat overdreven, helemaal omdat dat de prijs onnodig opvoert. Een upgrade naar een camera met betere specificaties zou mooi zijn, waarbij wij hopen op 12 megapixel net als bij de voorgaande iPhones en iPads.

Nog meer iPod touch 2019 verbeteringen

Er zijn nog tal van andere verbeteringen te bedenken die de iPod touch weer bij de tijd maakt. In de afgelopen jaren heeft Apple meerdere technische verbeteringen doorgevoerd in zowel de iPhone als iPad. Denk dan aan de waterdichtheid van de iPhone, de verbeterde thuisknop, Taptic Engine voor nauwkeurigere trillingen (ook in games!) en draadloos opladen. Dat laatste voert misschien wat te ver, maar een Taptic Engine en waterbestendigheid zijn zinvolle toevoegingen voor de (vaak jonge) doelgroep.

Verder zou een eSim voor data een goed idee zijn, zodat kinderen wel kunnen WhatsAppen, maar nog geen volledige telefoon hebben. Dat heeft echter alleen zin als de Nederlandse providers de eSIM gaan ondersteunen.

Heb jij wensen voor een nieuwe iPod touch of vind je het maar een overbodig product? Laat het ons weten in de reacties.

Revisiegeschiedenis:

  • 2019 - 08 maart: We hebben dit artikel bijgewerkt met de nieuwste verwachtingen en verbeteringen.

Reacties: 21 reacties

  1. Ik heb een iPhone waarom zou ik een iPod willen?

  2. Het zou top zijn indien er een upgrade en/of facelift komt. Fantastisch product voor de liefhebbers van muziek en video’s.

  3. E-sim voor alleen data zou welkom zijn kun je namelijk Apple music overal en altijd luisteren.
    En bijkomend hoef je de kids geen dure telefoon meer te geven je geeft de iPod fado met whatsapp en de kids zijn meteen altijd bereikbaar.

    • @Kevin: Ik ben het eens met kevin. Toch een Apple (waar sim aanwezig is voor data) kunnen geven, in plaats van dat ze uitkijken naar andere alternatieven omdat Apple te prijzig zou zijn.

  4. Overbodig product. Ondertussen heeft iedereen nog wel een oude iPhone 4, 5 of misschien wel 6 liggen die prima werkt als media speler voor de kinderen. Daar ga ik echt geen nieuwe iPod voor kopen. En in groep 8 stop je er een pre-paid kaart in: My First iPhone. Zo heb ik het met onze oudste kind gedaan en zo ga ik het met de jongste ook doen

  5. Zou liever een uitgekledere versie zien als instapper. Een vanafprijs boven de €200 is wat duur voor een mediaspeler, maar zou een iPod touch voor de kids ideaal vinden.

  6. Zou fijn zijn als er een snellere variant uitkomt. Voor de zakelijke markt is het een veel gebruikt ding in sommige branches. Ik heb er 8 en werk in een restaurant. Maar een upgrade met een groter scherm zie ik wel zitten. Alleen niet in een grotere prijs 😁

  7. Misschien ook zorgen voor nog beter geluidskwaliteit.
    Ik vind nog steeds mijn 11 jaar oude ipod classic beter klinken dan mijn ipod touch van de 6th generation.
    En dat met dezelfde oortjes.

  8. Ik zou het logisch vinden als een muziek speler juist klein blijft..iPod touch maar dan 3 inch bijvoorbeeld.
    Videos kijk ik wel op mijn Iphone of ipad of tv..

  9. Vergeet vooral ook het gamen niet op de iPod; het gaat zeker niet alleen om de functie als mediaspeler. En natuurlijk ook het nieuws volgen op allerlei manieren.
    Zelf hebben m’n (grote) kinderen en ik alleen nog maar iPhones en dan heb je idd geen iPod nodig, maar voor jongere kids in de basisschoolleeftijd lijkt het me helemaal niet gek – zeker als Apple ook content wil maken in de vorm van programma’s. Probleem is dan meestal dat ze niet verder kijken dan de Verenigde Staten.

  10. Origineel geplaatst door Iwan
    Ik heb een iPhone waarom zou ik een iPod willen?

    Haha. Dus omdat jij er geen nodig hebt.. heeft niemand in de wereld er een nodig? Grappig.
    Op zich is het een leuk cadeau voor kinderen. Verjaardag, kerst.. ect. :).

  11. En dus een betere dac en amplifier een audio Jack en meer geheugen hi RES ondersteuning zodat het echt een goede (horde) music player wordt.

  12. (Red.) We hebben dit artikel bijgewerkt met de nieuwste verwachtingen en verbeteringen.

  13. @Erwin Puijnen: Dat is een tweede handse 5s, 6 ook.

  14. @Timon: Die markt is er al lang, oa de Fii X7 Mark II. Als Apple dit ooit wlde hadden ze zeker 6 jaar geleden al iets met de ipod moeten doen. Niet dus en intussen is er al lang een aantal hires leveranciers die deze markt beheersen.

    Dit is ook een markt maar de geluidskwaliteit tel en niet het mode gevoel van Apple.

  15. Nutteloos dit! Koop dan een oude iPhone 7.

  16. Origineel geplaatst door Timon
    En dus een betere dac en amplifier een audio Jack en meer geheugen hi RES ondersteuning zodat het echt een goede (horde) music player wordt.

    Pcies! Plus aptX erbij en dan maar ‘ns kijken welke iPhone-bezitters er toch eentje bijnemen ✌🏼😊

  17. Ze zijn bij Apple echt de weg kwijt. Er is toch helemaal geen markt meer voor dit ding.

  18. Origineel geplaatst door Kevin
    E-sim voor alleen data zou welkom zijn kun je namelijk Apple music overal en altijd luisteren.

    En bijkomend hoef je de kids geen dure telefoon meer te geven je geeft de iPod fado met whatsapp en de kids zijn meteen altijd bereikbaar.

    Perfect. Iedereen belt tegenwoordig toch met FaceTime of whatsapp. Dan heb je dus gewoon een telefoon.

  19. Origineel geplaatst door Iwan
    Ik heb een iPhone waarom zou ik een iPod willen?

    Vanwege het fei dat de batterij van een iPod veel langer meegaat dan een iPhone.
    Had een iPod Touch 5e gen en deze batterij hield het veel langer uit dan mijn iPhone 5S en 7 (Ik heb hem nu nog steeds, maar de batterij is nu wel heel snel dood. Dat mag nu ook wel. Apparaat is van oktober 2012 en veel gebruikt en opgeladen)

  20. @W.: Laat onze milieuvrienden van Apple er een nieuwe batterij instoppen