Met de Itsme-app kunnen Belgen zichzelf identificeren bij diensten van de overheid. Je krijgt daardoor makkelijker toegang tot diensten van bijvoorbeeld je gemeente. De app weet wie jij bent en zorgt er zo voor dat je veilig kunt inloggen. Eerder kon je met Itsme al inloggen bij allerlei andere instanties, waaronder banken.
Itsme voor Belgische overheidsdiensten
De Itsme-app werd vorig jaar geïntroduceerd om je eenvoudiger te laten identificeren bij allerlei diensten, bijvooorbeeld bij banken. Het is daardoor vergelijkbaar met het Nederlandse iDIN, waarmee je jezelf met de inloggegevens van je bank kunt identificeren bij partijen die ook iDIN ondersteunen. Toen Itsme voor het eerst verscheen, sloot ook de Belgische overheid zich aan bij dit initiatief, maar de mogelijkheid om in te loggen was er nog niet. Tot vandaag.
Belgische gebruikers die de Itsme-app geïnstalleerd hebben, hebben daarom geen kaartlezer meer nodig om in te loggen bij diensten van de overheid. Het gaat dan om diensten als MyPension en Tax-on-web. Belgische gebruikers kunnen met de Itsme-app dus ook hun belastingaangifte nakijken, waardoor de vroegere eID-lezer overbodig is. De Itsme-app is in totaal zo’n 125.000 gedownload.
In Nederland wordt DigiD gebruikt om in te loggen bij diensten van de overheid en andere instanties, waaronder zorgverzekeraars. DigiD is er ook als app, waardoor je daarmee kunt inloggen.
De eerste reacties op de Itsme-app waren in het begin niet heel positief, omdat uit ervaringen bleek dat registreren niet mogelijk was, de synchronisatie niet goed verliep en er andere problemen speelden. Interessant om te weten is dat Itsme ontstaan is uit een eerdere flop genaamd Sixdots.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Waarom je geen Apple Intelligence kan gebruiken in WhatsApp en Instagram (en andere apps) (17-04)
- AI gebruiken met de iPhone 3GS? Met deze app lukt het (11-04)
- WhatsApp verbetert oproepen op drie manieren: dit is nieuw (10-04)
- Eindelijk: 'Meta werkt aan Instagram-app voor iPad' (09-04)
- Apple brengt nieuwe Mac- en Vision Pro-app uit: dit kun je met de Immersive Video Utility (08-04)
Sinds mei 2017 gebruik ik itsme, makkelijk, eenvoudig om veilig inloggen bij KBC’s onlinebroker Bolero, hr-dienstverlener Randstad, documentbeheerder Doccle, app-ontwikkelaar Rombit en de Proximus-bedrijven Enco en ClearMedia.
Itsme heeft op deze websites een aparte knop, naast de bestaande inlogknoppen. De duizenden interimkrachten die elke dag inloggen op Randstad-website hoeven dus geen gebruikersnaam en paswoord meer te onthouden.
Sinds november 2017 kunnen klanten bij mobiele operator Proximus met itsme feilloos inloggen bij My Proximus.
En sinds enkele dagen kan je je aanmelden bij de overheidsdiensten zoals My Pension, belastingsaangifte bij Tax on Web.
Het enige probleem is dat je eerst moet activeren met een kaartlezer wat nog steeds onmogelijk lijkt op een Mac.
@insomnia: Ik zit met drie verschillende card-readers thuis en drie verschillende Mac(Book (Pro))’s, maar ben er altijd in geslaagd om ze werkende te krijgen.
Soms wat issues met drivers e.d. maar niets dat je met Windows ook niet tegenkomt.
Kaart lezer voor je e-id werkt wel op Mac.
Je identiteitsgegevens voor je bankkaart moeten ook up-to-date zijn. Ik heb een nieuwe identiteitskaart en ik moét eerst bij mijn bank langs vooraleer mijn gegevens geüpdatet zijn en itsme werkt.
Itsme app crasht bij het opstarten, verwijderen en opnieuw installeren helpt niet.
PS. E-ID (kaartlezer) heb ik al lange tijd niet meer nodig bij overheidsdiensten zoals tax-on-web.
CSAM (de toegangspoort tot de diensten van de overheid) ondersteunt al een hele tijd 2FA, waardoor je via login/ww en een 2 factor authenticatie app kan aanmelden zonder E-ID en zonder kaartlezer!
Jammer dat CSAM dit niet meer in de kijker zet…
Is dus inderdaad wel mogelijk, maar dan moet je inderdaad akkoord gaan met de installatie van software buiten de App Store, bv “Java” op je mac.
Ik geef telkens eenmalig en dus per gebruik toestemming.
Je kan ook die itsme app via je homebank activeren. Dus bv via ING via je “bakske” en je bankkaart.
2 opties dus…
@insomnia: Ik kan je mee delen dat ik het gedaan heb via mijn bank de Kbc en bijgevolg geen kaartlezer nodig heb en ik werk ook met apple.
Dus probeer maar eens opnieuw
@Jan: Om met eId te werken gebruik je niet Safari maar Chrome of Firefox. Geprobeerd aan te loggen via de BNP en Belfius en in beide gevallen is het niet gelukt. Via eID en Chrome uiteindelijk wel.
@insomnia: Ik heb een Mac en heb geen kaartlezer nodig gehad bij de registratie.
Inderdaad. Niet nodig!
@insomnia: Daar heb ik alvast geen problemen mee