Apple’s eerste wearable (de iWatch?) wordt verwacht op 9 september, tijdens het media-event, waar Apple de pers al voor heeft uitgenodigd. De prijs van het nieuwe accessoire is tot nu toe een mysterie, maar Re/code beweert dat Apple een prijs van 400 dollar overweegt. Vind je dat te duur, dan is er nog hoop: er komen meerdere modellen in verschillende prijsklassen aan.
Wie de afgelopen dagen dit uitstekende verhaal over Apple’s PR-machine heeft gelezen, zal wat sceptisch zijn over de genoemde prijs. Nu de datum van 9 september bekend is en Apple een beslissing moet nemen over de prijs, kan het best zo zijn dat bronnen ‘die niet met naam genoemd willen worden’ alvast wat prijsinformatie rondstrooien om te kijken hoe het publiek reageert.
Bij de iPad werd immers ook geroepen dat de prijs rond de 900 euro zou liggen. Toen Steve Jobs het podium beklom en de iPad aankondigde, viel ieders mond open van verbazing omdat de instapprijs ‘maar’ 499 dollar bleek te zijn.
Er is alleen wel een probleem: intussen wordt steeds minder duidelijk of Apple een iWatch of een ander soort wearable gaat aankondigen. De aanwijzingen gaan steeds meer in de richting van een iBand, die in februari 2013 al in een Apple-patent verscheen. Een ander patent noemt het accessoire iTime.
Lees ook: Apple-patent: iWatch met flexibel touchscreen
Re/code schrijft nu:
“Apple executives have discussed charging around $400 for the company’s new wearable device. Pricing has yet to be finalized for the forthcoming product, which is expected to begin shipping next year. Sources say consumers should expect a range of prices for different models including lower priced versions.”
Wordt het een iBand, dan zal Apple meer in de richting van 100 tot 200 dollar moeten zitten qua prijs. De meeste fitnessarmbanden kosten rond de 100 dollar. Wordt het een luxe uitziende iWatch, dan mag het accessoire meer dan 200 dollar kosten, want dat is ook wat Samsung, LG en Motorola voor hun slimme horloges rekenen. De Samsung Gear 2 kost 300 dollar, de Moto 360 zal voor 250 dollar in de winkel liggen.
Een andere denkrichting is dat de wearable slechts een verlengstuk van de iPhone is, zoals vorige week werd gesuggereerd. Apple kan dan de strategie van Samsung naäpen en de iWatch/iBand/wearable goedkoop of zelfs gratis weggeeft bij een iPhone. We zien dat nog niet gebeuren, om twee redenen: Apple geeft bijna nooit iets gratis weg en Samsung naäpen zit ook niet echt in het DNA van Apple.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Interessant artikel, vooral die link naar 9to5mac. Hartelijk dank 😉
Ik wil eerst zien wat er allemaal voor nieuws komt op dat ding voordat ik ga zeggen dat ik wel/niet $400 ga neerleggen.
Moeten er geen aanhalingstekens meer in een titel van zo een artikel?
Nu staat er toch echt dat de prijs vaststaat volgens de titel. ?
( ga je vervolgens verder lezen is het gewoon het zoveelste gerucht )
Slecht plan
Daar staat deze website toch vol van!!
Aha, de verwachtingen waren kennelijk wat overspannen geraakt, dus nu achter elkaar de spins dat de iWatch eigenlijk niet zoveel kan, pas in 2015 verschijnt en toch een vrolijke $400 kost.
Zo kunnen embedded-journalisten als Walt Mosberg eerst wat pruttelen, dan een weekje aan het idee wennen en vervolgens toch erg tevreden zijn als het apparaat straks “maar” $299 kost…
Voorlopig marcheert de pers netjes mee in de Apple parade
Dank, mede namens Tim Cook…
“apple geeft bijna nooit iets gratis weg” 😀
Zeg gerust nooit.
Hopelijk wordt de iWatch niet zo duur,anders kun je net zo goed van een ander merk eentje kopen.
Kijk, dat is dus precies wat apple wil voorkomen met de integratie van ios 8 & Yosemite. Alle apparaten, hardware en software is zo diep met elkaar geintegreerd zometeen, dat een andere wearable/smartwatch echt 0,0 toegevoegde waarde heeft. Dus een andere smartwatch kopen heeft niet zoveel zin. Goedkoop wordt dan duurkoop.
Niet perce, afhankelijk van het apparaat, ik bedoel ik wil alleen de notificaties zien, ik hoef een gimmick als healthkit niet of siri, ja leuk dat het kan maar de eerste heb ik niet nodig en aan de 2de heb je weinig in Nederland.
Intergratie is 1, behoefte is 2 en goede ondersteuning is 3, geen enkele bedrijf kan dit perfect, zo vind ik Apple Magic Toucpad een geweldig apparaat voor mijn Macbook Air, maar vind het belachelijk om een superdrive te kopen voor 79 euro, dan maar een betere en goedkopere, al gaat het mij meer om feit beter dan goedkoper.
Dat de concurrentie goedkoper is, is niet zo verwonderlijk beter is het misschien niet maar het is maar waar je behoefte aan hebt.
Verder hoop ik ook dat de design wel wat wordt van de iWatch, de renders zijn gewoonweg lelijk, maar “the real thing” heeft niemand nog gezien, dus rustig afwachten, dus hopen dat het mooi wordt, en niet zoiets als de LG G watch of Samsung Gear, dat ziet er niet uit, het moet meer in de richting van de Moto 360 of LG R watch gaan, gewoon een apparaat dat niet te veel opvalt maar wel functioneel blijft.
@Veronica: Net zo goed van een ander merk iets kopen?
Alsof er een ander merk bestaat dat te vergelijken is met Apple. Apple is met niets te vergelijken, het is van dermate goede en betrouwbare kwaliteit dat het de rest mijlen ver achter zich laat.
Zie ook de opmerking van Bernhard.
OS X updates?
Klopt niet geheel 🙂 in de Apple store app hebben ze soms betaalde apps die ze voor nop weggeven. Dat is trouwens ook het geval in de app store in de rubriek “app van de week”. Het klopt tevens wel dat ze niet snel iets gratis weggeven, vooral niet als ze daar veel geld mee kunnen verdienen, en al zeker hardware zullen ze nooit gratis bij bijvoorbeeld een iPhone weggeven als dat niet nodig is 😛
Ik ben bang dat ik hem niet (meer) ga kopen… Apple is wel erg laat. Voor mij op zich een uitkomst. Ik heb een blessure opgelopen waardoor ik niet meer kan sporten.
Als straks continuity er is naast de app Notifyr heb ik niet nog een apparaat nodig dat mijn aandacht vraagt.
400 dollar, dat wordt 400 euro… Voor een horloge. Of koop er een iPad voor (!).