Apple heeft de webversie van iCloud dinsdagavond een grote update gegeven. Vorig jaar introduceerde Apple functies om samen te werken in de online versies van Pages, Keynote en Numbers. Met de update van vandaag worden die functies verder verbeterd. Zo kunnen voortaan tot wel honderd mensen tegelijkertijd aan één bestand werken, waar de limiet eerder nog op vijftig mensen lag. Een verbetering die met name in grote organisaties waarschijnlijk positief ontvangen zal worden. Tegelijkertijd heeft Apple ook de bestandslimiet fors verhoogd en bevatten de apps afzonderlijke verbeteringen.
Waar de maximale grootte eerder nog op 200 MB lag, mag een bestand nu maximaal 1 GB groot zijn. Voor afbeeldingen geldt een maximale bestandsgrootte van 10 MB, dubbel zoveel als voorheen. Ook heeft Apple in alledrie de apps ondersteuning toegevoegd voor interactieve- en 2D-diagrammen, meer kleuropties en diagrammen formatteren.
In Pages is het nu mogelijk om bestanden in het ePub-formaat te exporteren, iets wat al kon met de losse Pages-applicatie voor iOS en Mac. Het ePub-formaat wordt onder meer gebruikt voor e-books en is te openen in de gratis iBooks-applicatie voor iOS. In Numbers kan gebruik gemaakt worden van wisselende rijkleuren in tabellen en is het mogelijk om te exporteren in CSV-formaat, dat door veel programma’s die met data werken wordt ondersteund. Ten slotte kunnen in Keynote dianummers worden weergegeven en verborgen.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Hier ben ik blij mee!
Ik werk met een paar mensen aan een groot Keynote bestand, dan komt dit zeker van pas! Bedankt!
Op de Apple-site is een goed overzicht te zien van wat bij welke versie nieuw is !
Erg leuk allemaal, maar dat mail in iCloud nog steeds niet berichten als conversaties laat zien is toch wel erg bagger..
@Mrt: berichten is voor op die iPad, iPhone enzo, vandaar
Met 100 mensen aan 1 bestand werken. Dat moet een verdomd belangrijk bestand zijn!
@just: Ook voor Mac
@just: En onnodig om zo bijdehand te doen want hij bedoelt natuurlijk emails. En als je toch bijdehand wil doen, doe het dan goed 😉
In welke situatie wil je met 100 mensen aan een document werken?
@Daan: Bijv. alle deelnemers aan de slotverklaring van een UNCTAD-conferentie.
Euro-parlementsleden aan een wilsverklaring.
Enz. enz.
Ik heb het dan ook niet over de berichten app (iMessage) maar over de email berichten in mail. Deze worden niet als conversatie samengevoegd zoals op de iPad, iPhone en Mac.