Jony Ive gaat aan de slag voor Airbnb
Jony Ive werkt voor Airbnb
Sindsdien heeft Ive een eigen bedrijf opgericht ‘LoveFrom’. Het lijkt erop dat Ive het daarmee wat rustiger aan wil doen en met zijn zelfstandige ontwerpfirma alleen werk oppakt als hij er zin in heeft. Bij het vertrek benadrukte Apple dat Jony Ive nauw betrokken blijft bij nieuwe producten, al hebben we van die samenwerking nog niet veel gezien. Ive is in presentaties inmiddels vervangen door Alan Dye, die wat meer naar buiten treedt. Zo gaf hij interviews met de horlogesite Hodinkee en met Monocle on Design. Van Ive hebben we sinds zijn vertrek niets meer gehoord. Tot vandaag, nu Ive zijn samenwerking met Airbnb bekendmaakt.
De samenwerking komt niet helemaal uit de lucht vallen. Ive blijkt al jarenlang goede vrienden met Airbnb CEO Brian Chesky. En in een artikel in TIME Magazine uit 2015 beschreef Ive het bedrijf van zijn vriend al als een “remarkable startup”.
Ive gaat het niet alleen doen. Hij heeft met LoveFrom een creatief team van ontwerpers, architecten, muzikanten, schrijvers, engineers en kunstenaars om zich heen verzameld. Wat dat team precies voor Airbnb gaat doen blijkt niet helemaal uit het persbericht, behalve dat er een samenwerking van meerdere jaren is afgesproken en dat Ive de “volgende generatie Airbnb producten en diensten” gaat ontwerpen.
Consumentenelektronica hoeven we in ieder geval niet van Airbnb te verwachten; wel zou Ive kunnen meehelpen met het inrichten van designhuizen en prestigieuze onroerend goed-projecten. In zijn laatste jaren bij Apple was Ive nauw betrokken bij Apple Park, het nieuwe hoofdkantoor. Ook vernieuwde hij de inrichting van de Apple Stores, samen met de eveneens vertrokken Angela Ahrendts.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Deze transparante AirPods kun je niet kopen (11-04)
- Opinie: Aankomende WWDC-keynote wordt belangrijkste Apple-presentatie in jaren (en dit is waarom) (13-03)
- Het einde van de vijftig tinten spacegrijs: overzicht van een van Apple's meestgebruikte kleur (06-03)
- ELEGNT is Apple's robotlamp met menselijke gedragstrekjes (07-02)
- Matter-organisatie belooft beterschap en focust in 2025 op bugfixes bij smart home-standaard (23-01)
Klinkt als een grote stap terug
Jony zijn legendarische stem bij product announcements. Zeker uit de goeie oude tijd. Wat mis ik dat! Zijn stem straalde rust uit. Nostalgie
Ben benieuwd! Bij Airbnb denk ik met name aan user-interface en experience (digitaalproduct). Je ziet wel dat App laatste maanden cleaner en meer simpele design doorvoert. Nieuwsgierig wat Ive voor Airbnb gaat betekenen. 🙂