Kingston Wi-Drive: draadloze mediaserver voor de iPad
Seagate introduceerde een tijdje geleden de GoFlex Satellite, een draagbaar apparaatje met extra opslag voor je iOS-apparaten. Blijkbaar is er markt voor dit soort opslagsystemen, want nu kondigt ook Kingston een soortgelijk apparaat aan: de Wi-Drive. Hiermee kun je extra films, muziek en andere content meenemen. Het model met 16 GB Flash-geheugen kost $130 en voor een dubbele capaciteit van 32 GB betaal je $45 extra. Kingston laat de Wi-Drive deze week zien op de Computex-computerbeurs in Taipei. Er zit een eigen batterij in. Het apparaat dient als een soort mediaserver, waarmee je 720p video, muziek en andere mediabestanden naar een aparte IOS-app kunt streamen.
Een app voor Android komt in 1 tot 2 maanden beschikbaar. Je kunt bestanden beheren via een mini-USB-kabel, maar gek genoeg is er niet gedacht aan backup-tools. Communiceren met de iPhone of ander iOS-apparaat doet de Wi-Drive via Wi-Fi, waarbij je wel rekening ermee moet houden dat het constant streamen van films een aanslag is op je batterijduur. Volgens Kingston zelf kun je met een volle batterij vier uur lang video’s streamen naar drie verschillende apparaten. De Wi-Drive is ook als draadloos basisstation te gebruiken.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het is mooi dat het kan, maar ik heb gewoon een grotere variant van de ipad 2 besteld. Dat lijkt me toch veel handiger dan weer een extra apparaat mee te nemen.
Daarnaast raadpleeg ik thuis mijn externe hardeschijf via een app op de ipad, waardoor je thuis gewoon via een netwerk hardeschijf kan streamen.
Maar er zal inderdaad wel een markt zijn voor mensen die later meer opslag willen. Overigens zijn de prijzen ook flink vind ik voor 16 gb.
Interessant wordt het pas echt. als de native Apple appz (zoals de iPod app) de extra opslagruimte ook kunnen benutten …..
Idd denk dat er dan een veel grotere markt voor zou wezen
Inderdaad daar had ik nog niet eens bij stilgestaan. Lijkt me dan nu niet echt handig en kan je beter voor grotere ipad variant gaan.
Voor die prijzen kun je beter een mobiele 3g router aanschaffen waar je een 32 gb micro sd geheigenkaartje in kunt stoppen dan kun je meteen ook overal op vakantie goedkoper internetten. Een voorbeeld daarvan is deze huawei e583c. Ik heb er prima ervaringen mee.
Wat een onzin! Kan je beter 100 euro meer betalen voor meer geheugen op je iPad zelf