Televisiekijken via apps wordt steeds meer gedaan, hoewel de televisiedienst KNIPPR van T-Mobile juist stopt. Echt goede alternatieven zijn er nog niet, zeker niet als je op zoek bent naar een Apple TV-app. Val je door het wegvallen van KNIPPR straks terug op bijvoorbeeld KPN, dan is het goed om te weten dat je vanaf vandaag de streams eindelijk kan doorsturen via Chromecast. Dat komt dan ook van pas als je op vakantie binnen de EU bent. KPN heeft namelijk versie 6.0 van haar interactieve tv-app uitgebracht.
KPN-app krijgt Chromecast-ondersteuning
Met de KPN-app kun je net als bij Ziggo live televisiekijken. Met de vernieuwde app gaat streamen via AirPlay nog steeds alleen via het Bedieningspaneel, maar het is nu wel mogelijk om te streamen via Chromecast. Gebruikers van de app vragen al heel lang om Chromecast-ondersteuning en met ingang van vandaag is dat dus mogelijk.
De Chromecast-ondersteuning komt ook goed van pas als je op vakantie gaat. Je kan de app van KPN namelijk in heel de EU gebruiken. Wil je op je vakantieadres televisiekijken, dan hoef je dus alleen een Chromecast in je koffer te doen en de app op je iPhone of iPad te installeren.
Behalve de ondersteuning voor Chromecast, heeft de app een nieuw design. Het zijmenu heeft plaatsgemaakt voor een tabbalk onderaan waarmee je kan zoeken, de tvgids kan raadplegen en de instellingen kunt aanpassen. In de nieuwe versie ligt de focus op het televisiekijken, maar het is ook nog mogelijk om on-demand films en series te kijken. Er is echter geen apart onderdeel voor deze content, waardoor je ze alleen vindt door naar specifieke films en series te zoeken.
Nu eindelijk universeel
Mocht je de oude KPN-app nog op je iPhone hebben staan, dan moet je nu wel een volledig nieuwe app downloaden. Voorheen waren er twee versies van de Interactieve TV-app: eentje voor de iPhone en eentje voor de iPad. KPN heeft nu de iPad-versie geüpdatet naar versie 6.0 die meteen ook universeel geworden is. Dat betekent dat je de iPad-versie kunt bijwerken, maar dat je op de iPhone dus de nieuwe app moet downloaden.
Over een KPN-app voor de Apple TV is op dit moment nog niets bekend. Concurrent Ziggo werkt wel aan een Apple TV-app, dus wie weet dat hier op termijn bij KPN ook aan gewerkt wordt.
Met dank aan iCulture-lezer @WendelFelius!
- 2018 - 04 april: De vernieuwde KPN Interactieve TV-app is nu beschikbaar. Het artikel is bijgewerkt en opnieuw gepubliceerd.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- AI gebruiken met de iPhone 3GS? Met deze app lukt het (11-04)
- WhatsApp verbetert oproepen op drie manieren: dit is nieuw (10-04)
- Eindelijk: 'Meta werkt aan Instagram-app voor iPad' (09-04)
- Apple brengt nieuwe Mac- en Vision Pro-app uit: dit kun je met de Immersive Video Utility (08-04)
- WhatsApp krijgt extra beveiligde chats: zo krijg je meer privacy (07-04)
Bij mijn weten is het niet mogelijk om via Airpay de KPN ITV App te delen via Apple TV. Dit wordt geblokkeerd. Kan iemand dit bevestigen of heb ik iets gemist of doe ik iets verkeerd?
Jammer dat er nog altijd geen datum bekend is. Dat zit dit aan het testen zijn is inmiddels al langer bekend.
Je had je aan kunnen melden voor de test. Ik heb de testversie op de telefoon staan. Het ziet er beter moderner uit. En loopt al heel aardig. Streamen hen ik echter nog niet gedaan.
@Freaky: heb je daar geen NDA voor moeten tekenen? Dat moest wel voor Play in iedergeval ðŸ¤
Dit dacht ik dus ook
@Sem: Nee dat is in dat geval niet tot de orde. Zover ik weet heeft een groot aantal klanten van KPN in december of eind november een mail gehad waarin ze zich konden aanmelden. Zo ook ik! Persoonlijk was het me nog niet opgevallen dat er Chromecast ondersteuning in zat. Ik gebruik de app nu sinds januari en zoals hierboven wordt aangegeven ziet de nieuwe app er gelikt uit!!
Om even in te haken op het artikel ook T-Mobile heeft bij de TV Anywhere app de geo-blocking uitgezet en is er reeds ondersteuning voor de Chromecast😉
Chromecastfunctionaliteit zit dan ook nog helemaal niet in de beta, geen idee waar de redactie dit vandaan haalt.
Bij mij wel
Versie 1 (274) iphone staat rechts bovenin stream picto
KPN roept al jaren van alles en er komt nooit iets.
Zenders op glas beginnen bij 1 ipv 661,
Chromecast? Waar dan?
Tv kijken op een extern net, pas sinds kort beperkt mogelijk.
Ziggo sport integreren met kpn? Niet mogelijk. Je mag 5 eur meer betalen om ziggo via kpn af te nemen.
Oude 2.4g wifi opsturen ipv 5g. En ga zo maar door.
Het is dat het een van de weinige echt goede glas aanbieders is, de rest valt zwaar tegen met alleen maar loze beloftes.
@Mario: Bij mij is er ook geen mogelijkheid om zo wel op de iPad als op de iPhone te streamen met een KPN abo via Airplay.
Ik zou dat wel willen want dan kan ik mijn abo van Canaal Digital opzeggen voor mijn 2e woning in het buitenland.
Ik krijg die Build echt net pas binnen. Gaan we eens testen dan 🙂
Als je beta tester bent zoals ik is er sinds vanavond via TestFlight een update geweest. Vanaf nu kun je streamen naar chromecast. Super nette app in strak design
Klopt. Probeer het nu ook en dan krijg je een wit scherm met tekst;
Het is niet toegestaan om een schermopname te maken in deze app. Stop de schermopname om deze app verder te kunnen gebruiken.
Zal blij zijn als de update er is, wat een waardeloze onoverzichtelijke app nu. Hopelijk houd de update de verbinding ook wat beter vast.
(Red.) De vernieuwde KPN Interactieve TV-app is nu beschikbaar. Het artikel is bijgewerkt en opnieuw gepubliceerd.
Moest wel even mijn iPhone uit en weer aan zetten, maar nu werkt het! Man, man, man, negen jaar op gewacht…
Het is toch ook belachelijk dat je opgenomen HD zenders niet kan terugkijken via de App. Ik hoopte dat dit euvel opgelost zou zijn.
Net even geprobeerd. Kwaliteit via chromecast is veel beter dan via de KPN settopbox. Dit is echt cool!
Nu nog een API, dan kunnen we gave dingen doen met home automation!!
@redactie wellicht ook leuk om te melden dat je nog een widget in ios kunt activeren voor chromecast.
Ben je een zender aan het streamen naar Chromecast, en ie een halve minuut later naar een andere zender, geen probleem.
Wacht je wat langer dan lukt het ineens niet meer, moet echt de verbinding met de Chromecast verbreken en weer opnieuw beginnen.
Moest tot nu toe met het uitschakelen van de app en opnieuw gebruiken ook steeds m’n pincode invoeren, ook zwaar irritant.
Hallo ziggo nu jullie en verschuil je niet achter rechten iets maar gewoon doen want ik kan en wil geen kastjes op de slaapkamer en analoog kijken gaat stoppen. En alle tv’s hebben wel een appletv achter de tv hangen
Fijn voor op vakantie? Denk het niet Chromecast gebruiken op je hotelkamer gaat echt niet lukken, omdat je in de meeste hotels niet automatisch met de WiFi kunt verbinden, maar je een login scherm door moet. Helaas!
Je kunt direct streamen naar je Chromecast, hij hoeft niet aan een wifi te hangen hoor!
Maar… ligt het aan mij of mis ik de oude TV Gids gewoon? Die was heel overzichtelijk, nu moet je per half uur door alle zenders heen werkt niet echt handig. Hoop dat de oude versie weer terug komt!