KPN start test met bellen via 4G

KPN test op het moment VoLTE, waarmee je kunt bellen over het 4G-netwerk. De 4G-belfunctie lijkt alleen niet op de iPhone te werken.
Bastiaan Vroegop - · Laatst bijgewerkt:

iOS 7 lteKPN test op het moment een nieuwe belmethode via 4G, ook wel bekend als VoLTE. Dit vertelt de provider in een persbericht. Met deze techniek worden telefoongesprekken gevoerd via de 4G-dataverbinding van een smartphone en wordt de algehele geluidskwaliteit verbeterd. Het is alleen nog de vraag in hoeverre iPhone-gebruikers hier wat aan hebben: geruchten wezen op VoLTE-integratie in iOS 8, maar de nieuwe beltechniek is nog niet in beta’s opgedoken.


Een telefoongesprek via VoLTE wordt volgens KPN niet langer afgehandeld door een telefooncentrale. De snelheid waarmee een telefoongesprek wordt opgezet zou daarom worden verkort.

Zolang Apple VoLTE niet aan iOS toevoegt, zal de nieuwe beltechniek niet op de iPhone werken. Apple lijkt daar nog wel even voor te hebben: de techniek wordt nu nog niet heel breed ingezet. Tot nu toe is KPN de enige Nederlandse operator die VoLTE zegt te testen, en dat enkel in een vroege pilot. In iOS 8 werd overigens wel een andere belfunctie toegevoegd: Wi-Fi Calling. Hiermee bel je via een Wi-Fi-netwerk met de standaard Telefoon-app, vanaf je gebruikelijke telefoonnummer.

Informatie

Laatst bijgewerkt
14 september 2016 om 21:34
Onderwerpen
,
Categorie
Providers

Reacties: 8 reacties

  1. Ziggo heeft het al.

  2. Begrijpelijk. Iedereen die ik via FaceTime(-audio) kan bellen ga ik ook echt niet meer via de oude lijn bellen. Maar wie geen iPhone heeft is dit zeker een vooruitgang!

    KPN, als jullie testers nodig hebben, je weet me nu te vinden. 🙂

  3. Ik zie elke keer weer mensen die niet snappen wat WiFi calling inhoudt. Het gaat dus NIET om bellen via een app met je vaste nummer, zoals Ziggo nu al aanbiedt, maar het gaat om bellen met de ingebouwde telefoonfunctie van je iPhone, naar elk willekeurig 06-nummer, vanaf je eigen 06-nummer, waarbij je gebruikmaakt van WiFi. Deze functie moet worden geactiveerd door je mobiele provider. Tot nu toe is geen een provider in Nederland die dit toestaat.

  4. Elk willekeurig nummer moet dat natuurlijk zijn, in plaats van 06-nummer.

  5. Bellen via 4G kan ik alleen maar toejuichen, want dan heb je eindelijk weer toegang tot internet tijdens een telefoongesprek. Vaak wil ik even iets opzoeken tijdens een gesprek.

  6. @Martijn: Ik wist niet wat via 4G/WIFI bellen was, nu wel. Maar; gaat dat den ten kosten van je minuten bundel of van je data/WiFi?

  7. Klopt marijn heb ik ook last van. Toejuichen dit!