Wil je televisiekijken via de Apple TV, dan heb je heel wat mogelijkheden. Er is NLZIET, Videoland (met de programma’s van RTL), de NPO-app en nog veel meer. In Nederland zijn er ook meerdere providers die een Apple TV-app hebben. Ziggo, Odido, Delta en meer hebben hun app voor tv-kijken geschikt gemaakt voor de Apple TV. De grote afwezige is nog altijd KPN. Hoewel de provider wel al enige tijd een smart-tv app heeft, is deze niet te gebruiken op een Apple TV. Twee jaar geleden deden wij al eens navraag, dus tijd om opnieuw aan de bel te trekken.
Hieronder volgt ons oorspronkelijke artikel van 8 november 2022:
KPN-app voor Apple TV: waar blijft hij?
In april 2019 werd de eerste versie van de KPN Smart TV app uitgebracht, toen nog alleen voor tv’s van Samsung. Niet veel later kwam daar een versie voor LG-tv’s bij en inmiddels is de app ook beschikbaar voor tv’s die draaien op Android TV (waaronder tv’s van Philips en Sony). Dankzij Android TV-support werkt de app ook op de Nvidia Shield. De opvallende afwezige in dit rijtje is dus de Apple TV. Hoewel KPN wel gewoon apps heeft voor iPhone en iPad, ontbreekt Apple’s mediaspeler in het rijtje van geschikte apparaten voor KPN’s tv-app.
Naar aanleiding van vragen van lezers hebben we bij KPN nagevraagd of er plannen zijn voor een Apple TV-app en zo ja, op welke termijn we deze kunnen verwachten. KPN-woordvoerder Gerd de Smyter had daar het volgende over te zeggen:
Onze KPN Smart TV App is op steeds meer platformen te gebruiken, zodat KPN klanten op hun favoriete device van het beste entertainment kunnen genieten. We kijken daarbij naar de klantbehoefte en ontwikkelen door, ook voor andere platforms.
De woordvoerder voegde daaraan toe dat als er sprake is van een nieuwe uitbreiding, klanten daarover geïnformeerd worden. Op dit moment is er dus nog geen concrete toezegging dat er gewerkt wordt aan een Apple TV-app. Mocht er meer informatie zijn of bekend worden over een Apple TV-app van KPN, dan lees je dat uiteraard op iCulture.
Meer over KPN Smart TV app
De KPN Smart TV app voor Samsung, LG en Android TV is vooral bedoeld voor een tweede televisie in huis (zoals de slaapkamer), zodat je zonder kastje en kabels tv kan kijken. De app laat je naar de live tv-zenders binnen je abonnement kijken en biedt een tv-gids, maar heeft ook een on-demand aanbod van films en series. Er zijn secties voor sport- en kinderzenders en je kunt zenders als favoriet markeren. Tijdens het live kijken kun je terugspoelen en een live-programma vanaf het begin kijken.
Apple-gebruikers kunnen wel vanuit de KPN iTV-app op iPhone en iPad via AirPlay streamen naar een Apple TV, maar dan heb je dus wel altijd je iPhone of iPad nodig. Een complete Apple TV-app is er nog niet.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- AI gebruiken met de iPhone 3GS? Met deze app lukt het (11-04)
- WhatsApp verbetert oproepen op drie manieren: dit is nieuw (10-04)
- Eindelijk: 'Meta werkt aan Instagram-app voor iPad' (09-04)
- Apple brengt nieuwe Mac- en Vision Pro-app uit: dit kun je met de Immersive Video Utility (08-04)
- WhatsApp krijgt extra beveiligde chats: zo krijg je meer privacy (07-04)
Apple TV
De Apple TV is Apple's kleine kastje voor aan je televisie, waarmee je video's kan kijken, gebruik kan maken van streamingdiensten als Netflix en Videoland, games kan spelen en foto's en video vanaf je iPhone, iPad en Mac kan afspelen op je televisie met AirPlay. De Apple TV is een woninghub voor HomeKit en wordt geleverd met de Siri Remote. Haal meer uit je Apple TV met deze mogelijkheden. Met handige tips en meer om de functies van je Apple TV te ontdekken. Het nieuwste model is de Apple TV 4K uit 2022. Voor de beste prijzen lees je ons artikel over een Apple TV kopen.

- Alles over de Apple TV 4K 2022
- Review Apple TV 4K 2022
- Alles over de Apple TV-modellen
- Alles over de Siri Remote
- Apple TV kopen
- Beste Apple TV-apps
- Screensavers op Apple TV
- Apple TV als HomeKit-hub gebruiken
- Televisiekijken op de Apple TV
- Apple TV herstarten
- Apple TV updaten
- Waarom een Apple TV met 4K en HDR?
- Welke Apple TV heb ik?
- Review Apple TV 4K
- Apple TV's vergelijken
- Apple TV handleiding
Iemand enig idee waarom niemand in NL de tv-aanbieder functie van Apple gebruikt en liever zelf apps maakt? In BE gebruikt Proximus het wel, maar is me nog onduidelijk wat hiervan de voordelen zijn.
Bedankt voor deze tip. Ga ik eens uitproberen op mijn android (helaas) tv.
Echt ridicuul hoe KPN met de Apple TV omgaat. Zo slenteren ze echt mijlenver achter de concurrentie aan.
Ik denk dat het van belang is te kijken naar hoe veel klanten van KPN een Apple TV hebben. Ik moet zeggen dat sinds ik een nieuwe smart tv heb, de Apple TV is verplaatst naar de slaapkamer. In de woonkamer heb ik niet echt meer een Apple TV nodig.
Zelf maak ik nooit gebruik van de apps op een smart TV. Het werkt traag en is niet gebruiksvriendelijk. Na een aantal jaar zijn er ook geen updates beschikbaar.
Al jaren maak ik gebruik van de AppleTV. Om de zoveel jaar een AppleTV upgraden is nog altijd goedkoper dan een nieuwe TV aanschaffen en werkt ook draadloos perfect. KPN decoder moet via UTP aangesloten worden.
Zolang KPN geen app uit brengt voor de AppleTV blijf ik gebruik maken van NLZiet. Is voor mij meer dan voldoende.
Ik heb geen ervaring met de Apple TV app van Ziggo of Tmobile, maar weet wel dat ik de KPN app voor mijn Samsung TV niet heel prettig vindt.
De TV box werkt aanzienlijk prettiger en ben benieuwd of een Apple TV app dit zou kunnen evenaren.
Dit is precies de reden waarom ik vorig jaar niet overgestapt ben naar KPN.
Door de lage upload van Vodafone/Ziggo, het niet ondersteunen van Apple Watch 4G ging ik serieus rondkijken naar een andere provider.
Maar de ondersteuning van Apple Watch bleef ook bij KPN erg stil.
Ook op de vraag voor de AppleTV app kreeg ik hetzelfde onduidelijke open antwoord “We kijken naar de wensen van klanten”, Nou,… dus niet want dan was die AppleTV app er wel geweest.
Doordat KPN zo onduidelijk is ga ik om die reden alleen al daar niet naartoe.
Marktaandeel van de Apple TV is volgens mij gewoon te laag. Laatste wat ik er over kan vinden was een iCulture artikel over de teleurstellende cijfers in 2017. @iCulture zijn er nog recente cijfers over het marktaandeel van de Apple TV?
Ik gebruik ‘m zelf alleen nog voor F1TV Pro omdat die nog steeds geen LG app hebben, maar alle andere streaming apps gebruik ik gewoon op m’n LG OLED C9, dat werkt nog steeds prima.
Ik ben eigenlijk vooral benieuwd wanneer Ziggo/KPN/T-Mobile eindelijk een tv app als volwaardig tov tv kastjes gaat behandelen. Vooral de bitrate blijft ver achter tov de bekende kastjes. Waarom moet ik aan kwaliteit inleveren als ik op de tv zelf een app wil draaien of op een Apple TV?
Ik kijk ook via NLZIET, meer als genoeg zenders. Het enige wat ik echt mis voor de Apple TV is ESPN, zodat ik de eredivisie kan zien.
Ik word zo moe van KPN.
Zit echt te overwegen om met alles over te stappen:
Internet tv en twee mobiele abbo’s.
Snap eerlijk gezegd niet waarom je dat überhaupt via de Apple TV zou willen kijken niet echt een toegevoegde waarde
Ik heb KPN en ben momenteel aangemerkt als tester van hun nieuwe “eigen” smartbox tv kastje. Volledig draaiend op Android. Maar wat een draak van een apparaat is dat!! Mega traag, heel veel storing, regelmatig wegvallend geluid, elke avond wordt het tv-beeld meermaals onderbroken door een korte interruptie (zwart scherm) alsof alles even reset. Het is een verschrikking. Ik heb dan veel liever dat ik gewoon via mijn Apple TV 4K alles van KPN kan kijken. Ik hoop dat ze snel met een app voor de Apple TV komen. Dat liever dan hun nieuwe eigen TV kastje.
Delta TV heeft inmiddels een eigen Apple TV app. Waarschijnlijk met de laatste update van twee weken terug is de app ook geschikt voor de Apple TV.
Geen KPN app? Hoogstwaarschijnlijk omdat ze op die manier geld mislopen. Je betaalt per slot van rekening voor de kastjes en voor het kunnen opnemen van programma’s.
Van ellende maar een chromecast met Google tv gekocht voor boven. Ipv Apple TV. Maar ook de app op de cast bied geen oplossing voor haperende opnames kijken🤬
Is Canal Digitaal een goede vervanging?
@Rutger: Is natuurlijk een drogreden. Er is geen reden om (wellicht buiten 4K) om een andere Apple TV aan te schaffen (software updates) en er zijn wel meerdere redenen om bijvoorbeeld een chromecast aan te schaffen (geen 4K, geen software updates).
Ook betwijfel ik of de gemiddelde Samsung/ Philips TV bezitter uberhaupt het smart gedeelte gebruikt.
KPN loopt weer eens achter de feiten aan
@Flieps: En maar even afwachten tot wanneer die Apple TV weer terugkomt. TV OS-en staan nou niet bekend om hun geweldige ondersteuning 🙂
@Victor: Op deze manier loopt KPN OOK geld mis. Klanten lopen weg. Nemen meteen hun mobiele abo mee 🙂
Wat een gel*l weer. “ook voor andere platforms” moet zijn “UITSLUITEND voor andere platfroms”
De slogan “TV kijken waar, wanneer en HOE jij maar wil” kan natuurlijk de prullenbak in 🙂
@Maurice Hollink: Hoe werkt de NLZIET app voor de Apple TV?
T-Mobile biedt nu trouwens ook abo’s zonder de door hun geleverde TV kastjes. Is een prima ontwikkeling.
@Jason: Ben zelf al jaren geleden hierdoor (en de koppige houding van KPN!) overgestapt. Meteen mobiele abo’s meegenomen en ook meteen voor mijn moede. 4 Mobiele abo’s minder, 2 glasvezel abo’s minder voor KPN. 🙂
@Arno1975: je maakt een account aan op de website van NLZIET, sluit een abonnement af, download de Apple TV app en volgt dan de stappen. € 7,95 per maand of als je ook alle BBC zenders wilt € 9,95 per maand.
Geen KPN kastje meer nodig. Alleen internet van KPN of een andere provider.
Is er een manier om de Duitse TV op de Apple TV hier in Nederland te kijken? Jammer dat NLZIET deze niet erbij aanbiedt.
Inmiddels ligt de glasvezel kabel van KPN in huis.
Zodra er een AP voor AppleTv is zal ik hem aansluiten tot die tijd geen haar op mijn hoofd die er aan denkt.
zit nu bij Ziggo/vodafone met 4 abo’s of ze geld mislopen? dat weet ik wel zeker.
(Red.) Artikel bijgewerkt met nieuwe reactie van KPN.
Het wordt tijd voor een Apple TV app. Het kijken via Apple TV levert een hele fijne ervaring op, zo heb ik gemerkt bij Ziggo. Veel fijner dan het KPN kastje dat ik op dit moment gebruik gebaseerd op Android. De bedieningen is traag, de gebruikservaring matig. Misschien een voorbeeld nemen aan de Ziggo app? Ook is op Apple TV de kleurbeheersing van het beeld beter, vooral minder wit uitgebeten wolkenluchten, witte kleding, etc.
Gebruik al jaren Apple TV met ziggo app. Apple TV heeft een mooie en makkelijke afstandsbediening en is super snel. Vorig jaar een nieuwe Sony tv gekocht daar alle apps op gezet maar is echt te traag t.o.v. Apple TV. Maak gebruik van ziggo app. Netflix en HBO en de kwaliteit van het beeld is zeer goed. De Apple loopt via een Nad naar de Sony tv dus films met Dolby Atmos zijn echt van goede kwaliteit. De Sony tv kan via internet kabel maar 100mb max ook dat is toch schandalig!!
Allereerst, fijn dat iCulture een update geeft omtrent de app. Helaas, dat deze nog steeds op zich laat wachten. Wat ik wel interessant vind, is dat KPN dus duidelijk niet genoeg vraag ziet. Immers, ze kunnen (denk ik) zien hoe men TV kijkt.
Jeetje mina, hoe moeilijk kan iets nou daadwerkelijk zijn. Dit valt toch niet meer uit te leggen?
Omdat KPN nul eraan doet of mee bezig is ben ik al een paar jaar geleden overgestapt naar NLZiet.
KPN is goed voor de glasvezelverbinding en mobiele netwerk, maar voor tv zijn ze en te duur en lopen ze gewoon 10 jaar achter.
De NLZiet app is echt top en goed betaalbaar.
Belachelijk!
Er is al jaren vraag naar. Kijk maar eens op de diverse forums etc.
Alsof er jaren geleden wel vraag was door Amdroidlovers. Hebben die zichzelf wel actief gemeld bij KPN? Zo ja, dan wil ik dat wel even weten en geef mij dan a.u.b. ook even door waar ik dat kan vragen.
Vorig jaar ben ik overgestapt van Ziggo naar KPN in de veronderstelling dat ze KPN wel een app voor de Apple TV had. Ja helaas niet gecontroleerd en kwam er dus achter nadat ik was overgestapt. Welke grote zichzelf respecterende provider heeft nou geen app voor de Apple TV??? Ik kan er met m’n boerenverstand niet bij. In 1 woord, belachelijk!
Geen KPN dan hier in huis. Wij maken erg veel gebruik van de TV app van onze provider voor Apple TV. Apple TV geeft nog de beste beleving en performance voor het gebruik van dergelijke apps. Ik erger mij dood als ik een Smart TV app gebruik. Niet vooruit te branden vergeleken met Apple TV. Smart TV dus van Internet afgehaald en Apple TV doet nu al het werk.
Zolang KPN geen app heeft voor de AppleTV blijf ik bij andere streamingdiensten die dit wel via de AppleTV aanbieden.
Ik wil geen extra decoder bij een TV en al helemaal niet die Android decoder die ze er nu bij leveren.
Fijn dat jullie navraag hebben gedaan bij KPN. Op het forum van KPN loopt ook een draadje over dit onderwerp. Wat een drama rondom de lancering van die app….
Hier LG tv en Samsung TV met KPN app. Daar zit ook Disney+, Netflix, Prime en zelfs Apple TV+ en Apple Music op. Ik begrijp wel waarom KPN er geen prioriteit aan geeft.
Wat mis ik dan? iCloud foto’s? Ik gebruik mijn Apple TV steeds minder. Vooral nu mijn Homepods als Homekit Hub werken.
Edit:ik zie dat ik twee jaar geleden een reactie van gelijke strekking gaf…
Daarom gebruik ik geen KPN meer doe alles via de Apple TV
Heb nu Canal plus alle zenders films series
En Espn voor €14.95 helemaal top
Arrogante houding. Je kunt niet meten wat je niet aanbiedt. Klanten wijken uit naar alternatieven (bijv nlziet) of kijken noodgedwongen toch maar wel, maar met tegenzin (en dat meten ze ook niet) via het android kastje van kpn. Ik wil gewoon een volwaardige appletv app van kpn.