Refurbisher Leapp sluit bijna alle winkels: opnieuw in problemen
Meer nadruk op online verkoopBijna alle Leapp-winkels gaan verdwijnen
Leapp verkoopt opgeknapte Apple-producten zoals refurbished iPhones en verkoopt ze zowel online als via diverse winkels in Nederland, België en Duitsland. In 2018 maakte het bedrijf een flinke groei door en opende 24 winkels, dankzij hulp van investeerder Gilde Equity. Toch bleek het geen succesverhaal: Leapp raakte in de problemen en Gilde trok zich terug. Omdat het bedrijf geen geschikte koper kon vinden, volgde een faillissement. Later stapte investeerder Nobel Capital in, die er 1,3 miljoen euro im pompte voor de doorstart. Met 14 winkels ging Leapp verder, onder andere in Haarlem, Utrecht en Amersfoort. Maar nu is de volgende klap: door het coronavirus heeft Leapp het opnieuw moeilijk.
Winkeldochter Leapp Omnichannel is dinsdag failliet verklaard. Deze winkels gaan niet meer open, heeft investeerder Nobel Capital bevestigd. Alleen de vestiging aan de A10 Amsterdam bij afslag Amstel gaat weer open zodra de omstandigheden dat toelaten. Alle overige winkels waren al gesloten vanwege de coronacrisis, maar zullen nu permanent worden gesloten.
“Corona heeft de ontwikkelingen versneld,” aldus Pieter Schroeder van Nobel. “We zien dat mensen door de omstandigheden meer online bestellen en we denken [dat] die gedragsverandering blijvend is.” Steun van de overheid kon het bedrijf ook niet redden.
Vertrouwen in de toekomst
Leapp is een van de weinige refurbished aanbieders met een winkelketen. Daardoor heeft het bedrijf meer vaste kosten dan alleen personeelskosten. Enkele tientallen medewerkers verliezen hun baan.
De webshop van Leapp is niet in de problemen en ziet juist enorm veel kansen. Ze zijn echter niet de enige, want ook deze aanbieders van refurbished hopen op klandizie:
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Deze transparante AirPods kun je niet kopen (11-04)
- Opinie: Aankomende WWDC-keynote wordt belangrijkste Apple-presentatie in jaren (en dit is waarom) (13-03)
- Het einde van de vijftig tinten spacegrijs: overzicht van een van Apple's meestgebruikte kleur (06-03)
- ELEGNT is Apple's robotlamp met menselijke gedragstrekjes (07-02)
- Matter-organisatie belooft beterschap en focust in 2025 op bugfixes bij smart home-standaard (23-01)
Sowieso al verrassend dat ze het zolang vol hebben gehouden,
Ik heb een keer geprobeerd een 3 jaar oude iMac aan ze te verkopen, en zelfs de verkoper in de winkel raadde aan naar marktplaats te gaan, omdat je daar meer krijgt 🙂
Tja dat krijg je als je iPhone’s verkoopt met goedkope nep schermen en nep accu’s.
Koop nooit een opgelapte iPhone.
@Captain obvious: Leapp koopt geen producten in van klanten.
Een andere aanbieder van refurbished iPhone en iPad is FixjeiPhone. Betrouwbare leverancier van onderdelen en refurbished,
En nee ik heb geen aandelen, wel tevreden klant.
Ik heb dat hele refurbished verhaal ook nooit begrepen. Een tweedehands telefoon met veelal een nepscherm en een immitatiebatterij. Het is het vaak gewoon net niet. Wat dat betreft kun je misschien nog beter een tweedehands exemplaar van een betrouwbare verkoper overnemen.
@Maurice: Helemaal mee eens, koop ook altijd gewoon gebruikt.
Wat de nep batterij betreft, was t maar waar meestal zit de vrij afgesleten originele batterij er nog in……
Er zitten volgens mij ook flinke verschillen tussen de aanbieders, ook al heb je dat ‘refurbished keurmerk’. Voor zover ik weet is vooral Renewd betrouwbaar, die gebruiken originele onderdelen omdat ze met een apple service provider samenwerken.